Vstupenky a zájezdy na světový fotbal Vstupenky a zájezdy na světový fotbal

Aktuality

Sigma hraje poslední zápas Tipsport ligy

Sigma hraje poslední zápas Tipsport ligy

15.01.2016 / A tým

Poslední zápas skupiny D zimní Tipsport ligy odehrají v sobotu na umělce Androva sportovního areálu fotbalisté SK Sigma Olomouc. Za soupeře mají Frýdek-Místek, začíná se ve 13.00. Další přípravná utkání pak budou hrát Hanáci v cizině, příští týden v Polsku a na Slovensku, pak na herním soustředění v Turecku.

První dvě utkání Tipsport ligy Sigma vyhrála a ráda by v tom samosebou pokračovala. „Do každého zápasu jdeme s cílem vyhrát, na tom se nic nemění. Čeká nás třetí zápas, je to třetí možnost zase si něco vyzkoušet,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek.

Frýdek-Místek je papírově nejslabším týmem skupiny, ale to ještě neznamená, že jde skutečně o slabého soupeře. Naposledy remizoval s Baníkem 3:3. „Každý soupeř má svoji motivaci. Má hodně hráčů na zkoušku, kteří se chtějí ukázat, budou hrát na kvalitním hřišti proti kvalitnímu ligovému soupeři, takže nelze říct, jestli je někdo slabší nebo silnější. Každý soupeř má kvalitu. Frýdek ji prokázal i ve druhé lize, byť zrovna není na pozici, kterou by si představoval,“ řekl Jílek. „Pro nás je to zase další test, abychom si mohli vyzkoušet nějaké varianty a složení určitých postů,“ podotkl Jílek.

Trenér SK Sigma už na startu přípravy avizoval, že úvodních čtrnáct dní bude především o nabírání kondice. To nyní vrcholí, s tím by mohla vrcholit i únava hráčů. „Malinko jsme odlehčili, měli jsme dva těžké tréninky úterý středa, včetně zápasu proti Znojmu. Ve čtvrtek jsme měli dva tréninky, ale nebyly už tak těžké, dnes jdeme trošku nahoru, zítra chceme být fit. Ale myslím, že to hráči budou cítit, únava se trošku nakumuluje. Na druhou stranu to zase rozložíme, jako v předchozích dvou utkáních, aby každý hráč hrál poločas, s výjimkou některých hráčů. Myslím, že by to nemělo být nic extrémního, na druhou stranu ta zátěž byla,“ řekl Jílek.

Ve středečním utkání proti Znojmu měla Sigma mnoho standardek, jen rohů třináct, ale v této fázi přípravy se ještě tým před zápasy na standardky nechystá. „Samozřejmě se tomu věnovat budeme, ale zatím na to ještě nebyl prostor, nyní máme jiné priority. Nicméně je to stejně vždycky o náběhu a o tom, jak se standardka kopne, je kvalitně zahraná. To jsou rozhodující parametry,“ uvedl Jílek.

Ani do utkání proti Frýdku nepůjde Sigma kompletní. Scházet budou záložníci Denis Cana a Michal Ordoš, kteří po zranění již trénují, ale hrát zatím nemůžou. A ze středečního zápasu si odnesl zranění brankář Miloš Buchta. „Máme dobrý pocit z toho, že Michal s námi do včerejška absolvoval celý týden. Samozřejmě tam nějaká odezva je, to je logické, přece jen pauzu měl dlouhou. Denis už může běhat, zapracovává se, uvidíme, jak bude tělo reagovat. A Miloš, ten měl výron v kotníku, nemělo by to být nic, co by ho mělo vyřadit na delší dobu,“ řekl Jílek. Útočník Aidin Mahmutovič, který bude v SK Sigma hostovat z Plzně, hrát v sobotu nebude, do přípravy na Andrově stadionu se zapojí v pondělí.

Jednotné vstupné na hrací den je 50 korun, vchod do areálu je možný brankou od plaveckého bazénu, otvíráme 30 minut před výkopem. Občerstvení zajištěno. Od 11.00 hraje na umělce Ostrava proti Znojmu.

Zápas SK Sigma Olomouc versus Frýdek-Místek se hraje v sobotu 16. ledna od 13.00.
A tým - další aktuality:

Jílek: Soustředění bylo po všech stránkách přínosnéJílek: Soustředění bylo po všech stránkách přínosné
| 21.02.2017
Zápasový program týmů SK Sigma na tento týdenZápasový program týmů SK Sigma na tento týden
| 20.02.2017
Exolomoučtí hráči v zahraničíExolomoučtí hráči v zahraničí
| 20.02.2017
Sigma prohrála i druhý zápas na soustředění o gólSigma prohrála i druhý zápas na soustředění o gól
| 17.02.2017
Víkendový program týmů SK SigmaVíkendový program týmů SK Sigma
| 17.02.2017
Podmínky máme ideální, řekl JílekPodmínky máme ideální, řekl Jílek
| 16.02.2017
Sigma v Chorvatsku prohrála s NK CeljeSigma v Chorvatsku prohrála s NK Celje
| 14.02.2017
Áčko SK Sigma hraje na soustředění, další týmy domaÁčko SK Sigma hraje na soustředění, další týmy doma
| 13.02.2017
Exolomoučtí hráči v zahraničíExolomoučtí hráči v zahraničí
| 13.02.2017
Trenér Jílek mohl být spokojenTrenér Jílek mohl být spokojen
| 12.02.2017OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná