Aktuality

Beru to jako obrovskou ztrátu, řekl Martin Sladký

Beru to jako obrovskou ztrátu, řekl Martin Sladký

15.08.2016 / A tým

Dva body ztratili fotbalisté SK Sigma Olomouc v sobotním utkání v Prostějově. Soupeře celé utkání přehrávali, i posledních dvacet minut, když hráli v deseti. Jenže neproměnili šance, nedokázali dát více než jeden gól. „Beru to jako obrovskou ztrátu. Jsem z toho opravdu zklamaný,“ řekl záložník SK Sigma Martin Sladký.

Zápas v sobotu v Prostějov skončil jedna jedna, to je pro Sigmu další zbytečná ztráta.
Měli jsme vyhrát, ale nevyšlo to. Musíme jet dál. Máme za sebou dva zápasy, remízové. Utkání v Prostějově beru jako obrovskou ztrátu. Jsem z toho opravdu zklamaný. Ale když teď porazíme doma Pardubice, tak to bude dobré, vždyť jsme z druhé strany ještě neprohráli. Je to podle mě jenom o tom, kdy nám tam začnou padat góly. Vždyť se podívejte, kolikrát se v sobotu dostal soupeř k nám před bránu. Musíme jet dál, co se dá dělat.

V čem byla největší síla Prostějova, čím byl nebezpečný?
Ani nevím, jestli nějaká síla Prostějova byla. Jedině Kroupa, že by uhrával souboje, a pak standardky, z toho hrozili. Ale my jsme měli vyřešit tři čtyři situace lepé, na začátku poločasů, kdy jsme měli dávat góly. A bylo to o něčem jiném. Pak si necháme dát na jedna jedna, když nám to zapadne do šibenice.

Co chybělo k tomu, aby ten jeden gól navíc padl?
Nevím. Prostě nám to tam nepadne. Asi lepší finální přihrávka. Třikrát to kopneme gólmanovi do rukou, než abychom to nastřelili po zemi, ať se to třeba nějak odrazí. Když to nejde uhrát technicky, tak to prostě musíme prorvat. Asi potřebujeme nějaký haluz gól.

Asi dva, když jste zatím neuhráli zápas s nulou. Pokud by to bylo s nulou, tak stačí dát jeden.
Když si vezmu, z čeho my dostaneme góla? Penalta s Opavou, teď takový trestňák … Nevím …

Ale pozitivní bylo, že jste posledních dvacet minut soupeři i v deseti tlačili.
No, ale stejně nám tam nic nespadlo. I když jsme v deseti hráli jen na jedné půlce hřiště.

Ke konci zápasu to bylo takové trošku hektické. Vy jste se v závěru obořil na rozhodčího a dostal za to i žlutou.
První poločas to bylo v pohodě. Druhý, nechci říct, že jim pomáhal, ale točil hodně situací. Mě to tam otočil několikrát, už jsem z toho byl nervózní.

Druhou ligu znáte, v sobotu jste si zahrál v trošku specifickém prostředí. Jak se vám hrálo?
Já se to snažím moc nevnímat. Soustředil jsem se jenom na hru, na to, co se děje na hřišti. Ne na nějaké výkřiky fanoušků. Snažím se od toho oprostit, kdybych to vnímal, tak bych se asi musel zbláznit. A naši fans? Nevím. Buď nás budou podporovat, nebo ne, nevím, co jim na to mám říct. Na druhou stranu v Táborsku jeden čas, když se nám nedařilo, tak byli fanoušci kritičtí. Ale tam jich samozřejmě nebylo tolik, a tam v tom lese to ještě nebylo tolik slyšet. A že fanoušci řvou, že nebojujeme? Já nevím, myslím si, hlavně za sebe, že to bylo odbojované. Oni to samozřejmě vidí zpoza hřiště jinak.

První dva zápasy a jen dva body, to není právě ideální start.
Tak jsou to ale teprve dva zápasy. Teď jsme hráli venku, byla tam červená karta, to pak bylo samozřejmě těžké. Ale ty dva bod jsou málo. Chtěli jsme napravit ten zápas s Opavou, chtěli jsme tři body. V sobotu jsme na to měli, ale nevyšlo to.

Hrajete nyní za Sigmu, která musí všude, předtím jste byl v Táborsku, pro které by byl možná bod z Prostějova dobrý. Cítíte nějak tu změnu?
No … Myslím, že bod z Prostějova by nebyl dobrý ani pro Táborsko. My jsme také hráli celkem nahoře. Když jsme nevyhrávali, tak nás trápilo v podstatě to samé, co tady. Že jsme nedávali góly. Věřím tomu, že to přijde. Mně se zatím hraje dobře a doufám, že naše výkony ještě půjdou nahoru.

Fans také odvolávali skandováním trenéra. Jak se vám pracuje pod koučem Jílkem?
Mě dobře. Kdybych ho neznal předtím, tak sem možná ani nejdu. Nechtěl jsem přestupovat ve druhé lize, ale byl zájem trenéra, k tomu vize klubu, to mě zaujalo. Myslím, že to je předčasné. Pořád jsou to jen dva zápasy. Vyhrají se tři zápasy a poskočíte o šest míst nahoru. Musíme vyhrát s Pardubicemi, pak už by to asi bylo špatné.

Proti Opavě jste hrál ve středu zálohy, pak v poháru na pravém kraji, v sobotu jste se chvílemi pohyboval i na stoperu. Takže jste vlastně vystřídal během týden a tří zápasů tři různé posty. Nezdá, že by vám to nějak vadilo.
Beka a středního záložníka, to mám najeté. Stopera jsem na jaře odehrál tři čtyři zápasy za Táborsko, když tam byli stopeři zranění, jsem takový univerzál.

Teď čeká tým dlouhé volno, hrajete až příští středu.
Za sebe musím říct, že mě to hrozně štve, nelíbí se mi to. Budeme mít dlouho zápasové volno, pak hrajeme ve středu a hned v sobotu jedeme do Vlašimi. Být na mě, tak bych to odehrál hned v pátek.
A tým - další aktuality:

Václav Pilař se zapojí do přípravy „A“ mužstvaVáclav Pilař se zapojí do přípravy „A“ mužstva
| 19.01.2020
Druhý zápas s Trnavou vítězný. Prosadili se mladíciDruhý zápas s Trnavou vítězný. Prosadili se mladíci
| 18.01.2020
V prvním duelu s Trnavou Sigma výrazně lepší, rozhodla efektivitaV prvním duelu s Trnavou Sigma výrazně lepší, rozhodla efektivita
| 18.01.2020
Představujeme mladé talenty: Kryštof DaněkPředstavujeme mladé talenty: Kryštof Daněk
| 17.01.2020
V dnešním druhém přátelském utkání Sigma podlehla ProstějovuV dnešním druhém přátelském utkání Sigma podlehla Prostějovu
| 15.01.2020
Další výhra v přípravě. Sigma porazila Jihlavu 3:1Další výhra v přípravě. Sigma porazila Jihlavu 3:1
| 15.01.2020
Přátelské dvojutkání odehraje Sigma už zítra v ŘepčíněPřátelské dvojutkání odehraje Sigma už zítra v Řepčíně
| 14.01.2020
Na úvod přípravy výhra, Sigma porazila Šumperk 6:0Na úvod přípravy výhra, Sigma porazila Šumperk 6:0
| 11.01.2020
Sestava SK Sigma proti ŠumperkuSestava SK Sigma proti Šumperku
| 11.01.2020
Známe termín prvního jarního kola FORTUNA:LIGYZnáme termín prvního jarního kola FORTUNA:LIGY
| 09.01.2020OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná