Sigma má další tři body, výhru trefil Houska

15.10.2016 / A tým

Tým SK Sigma Olomouc vstoupil do druhé třetiny soutěže úspěšně. Hanáci vyhráli zápas 11.kola Fotbalové národní ligy v Sokolově dva k jedné po brankách Tomáše Chorého a Davida Housky.

V Sokolově nastoupila Sigma proti bojovnému a dobře organizovanému soupeři. A tentokrát chvíli trvalo, než se dostala do větších šancí. Dobře rozehraných akcí bylo dost, ale Hanáky brzdily nepřesnosti ve finální fázi. Ve 26. minutě chyběl po centru Vepřka zleva krok k zakončení Petrovi, brankář mu sebral balon z nohy. Ve 35. minutě se po rohovém kopu a centru Zahradníčka prosadil hlavou Chorý – 0:1. Náskok ale Sigmě nevydržel dlouho. Už po dvou minutách napálil odražený míč z voleje Vondráček a brankář Buchta se po jeho povedené střele mohl jen otočit – 1:1. Ve 40. minutě měl gól na noze Petr, z tutové pozice, asi dvanáct metrů před brankou, ale přestřelil. Za další tři minuty hlavičkoval v další vyložené šanci po centru zleva na první tyčce Chorý, ale o kousek minul. Ještě do pauzy se Hanáci druhé branky dočkali. Ve 45. minutě byl před šestnáctkou zkosen Plšek a Sigma zahrávala přímý kop. Pokus Falty srazila zeď, ale odražený míč poslal správným směrem Houska, míč sklouzl po pravé tyčce do sítě a hosté vedli – 1:2.

Hned v úvodu druhé mohla Sigma náskok zvýšit. Petr se protáhl po levé straně, prodral se do vápna, přihrával pod sebe na volného Chorého, ale tomu šel míč na paty. O čtyři minuty později další dobrou akci zakončoval Plšek, střílel osamocen z hranice vápna, ovšem nad. Po hodině hry vyběhl až na hrot po dalším protiútoku Sigmy Vepřek, brankář mu sebral míč z nohy a domácí zachránil. Domácí se snažili vyrovnat, ovšem olomoucká defenziva pracovala pozorně a žádnou větší šanci soupeři nedovolila. V 69. minutě zakončoval útok Sigmy Houska, ze šestnáctky zkusil obstřel na vzdálenější šibenici, ale nebylo to přesné. O tři minuty později vypálil Zahradníček těsně nad. V 82. minutě dal po centru Zahradníčka z přímého kopu krásný gól hlavou Habusta, ale radost mu zkazil odmávaný a odpískaný ofsajd. To tým Sigmy už nakonec mrzet nemuselo, v závěru utkání už náskok pohlídal a získal další tři body.

Baník Sokolov – SK Sigma Olomouc 1:2 (1:2)

Branky: 37. Vondráček – 35. Chorý, 45. Houska. Rozhodčí: Franěk – Kotalík, Černý. ŽK: Kodr – Plšek, Škerle, Petr. Diváci: 1015

SK Sigma: Buchta – Sladký, Škerle, Šindelář, Vepřek – Zahradníček (90. Hála), Houska, Plšek, Petr (69. Habusta), Falta – Chorý. Trenér Václav Jílek.