Sigma porazila Frýdek, Zahradníček dvakrát skóroval

16.01.2016 / A tým

Také ve třetím utkání zimní Tipsport ligy fotbalisté SK Sigma Olomouc zvítězili. Hanáci doma na umělce porazili Frýdek-Místek 3:0, a ve třetím zápase za sebou měli dvougólového střelce – tentokrát se dvakrát trefil záložník Tomáš Zahradníček. Sigma postoupila do finálového turnaje.

V sestavě Sigmy chyběli záložníci Denis Cana a Michal Ordoš, kteří již trénují, ale do zápasů ještě nastoupit nemůžou, a také brankář Miloš Buchta, který se zranil ve středu proti Znojmu. Ještě také nehrál útočník Aidin Mahmutovič, který se do přípravy na Hané zapojí až v pondělí.

Reportáž z utkání

Poprvé za první tým chytal brankář Štěpán Spurný, který v úvodu utkání příliš práce neměl. Sigma vstoupila do duelu dobře a rychle vedla. V 10. minutě přiťukl Malec míč na pravé křídlo pro Hálu, ten utekl, nacentroval a Zahradníček dával do prázdné. Frýdek se do šancí moc nedostával, Sigma hrála pozorně. Vyšlo mu to jenom jednou, ve dvaadvacáté minutě zakončoval olomoucký odchovanec Vyskočil, brankář Spurný ovšem předvedl perfektní zákrok a vyrazil na roh. O pět minut později neplatila branka Moulise pro ofsajd. Do přestávky se Sigma dočkala ještě jednoho gólu. Na levé straně se prosadil Vepřek, odcentroval a Zahradníček dával do prázdné. Akce jako přes kopírák s prvním gólem, jen z druhé strany.

Hanáci mohli skóre navýšit hned na začátku druhé půlky. Navrátil obešel i brankáře, ale o kousek minul, střelu Yunise pak chytil gólman. Po hodině hry kopali domácí standardku za faul na Yunise. Štěpánovu střelu lehce tečovala zeď a byl z toho gól na 3:0. Další velké šance měli Chorý a dvakrát Yunis, ale výsledek už se nezměnil.

„Do šedesáté minuty to bylo velmi dobré, byť tam možná bylo méně brankových příležitostí, jako v předchozím zápase proti Znojmu. Ale Frýdek hrál velmi dobře, organizovaně. My jsme neměli takovou kvalitu v přechodové fázi, chtěli jsme hrát daleko rychleji, což se nám tolik nedařilo. Poslední třicet minut už jsme to spíš dohrávali, tam už se mi to nelíbilo,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek.

SK Sigma Olomouc – Frýdek-Místek 3:0 (2:0)

Branky: 10. a 42. Zahradníček, 60. Štěpán. Rozhodčí: Zd. Kneisl – L. Kneisl, Vrťo. ŽK: Štěrba. Diváci: 200.
SK Sigma: 1. poločas: Spurný – Hála, Rode, Šindelář, Vepřek – Moulis, Houska, Plšek, Petr, Zahradníček – Malec. 2. pol.: Spurný – Štěrba, Rajnoch, Radaković, Falta – Navrátil, P: Ševčík, Šindelář (72. Plšek), Štěpán – Yunis, Chorý. Trenér Václav Jílek.