Aktuality

Jílek: Musíme si více věřit

Jílek: Musíme si více věřit

16.02.2016 / A tým

Tým SK Sigma Olomouc na úvod jarní části Synot ligy svého soupeře sice jasně přestřílel, jenže když spoustu tutovek zahodil, bral v 17. kole z domácího duelu proti Bohemians jen bod za remízu dva dva. Hosté totiž ztrestali obě hanácká zaváhání v defenzivě. „Je potřeba, abychom měli daleko více sebevědomí, abychom si více věřili,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek.

Jak hodnotíte utkání proti Bohemians?
Ve finále je to asi zasloužená remíza. Je potřeba přiznat, že i Bohémka měla svoji kvalitu, byť vyložených příležitostí jsme měli my daleko víc. Musím říct, že v naší hře bylo hodně moc nervozity, z toho pramenilo hodně nepřesností a málo sebevědomí. Hlavně první poločas byl hodně ustrašený, soupeř šel lacině do vedení. Byť jsme mohli dát první branku my, protože ta šance nebyla stoprocentní, ale tisíciprocentní, co jsme nedali. Ono by se to pak asi vyvíjelo jinak. Druhý poločas měl pro nás ideální scénář, rychle jsme otočili vývoj. Chtěli jsme být nadále aktivní, ale to se nám nedařilo. Byli jsme všude pozdě, nakonec to vyústilo ve vyrovnání. Ve finále jsme mohli vedení strhnout na svoji stranu, ale chybělo nám trošku štěstí, při té poslední šanci Michala Ordoše v poslední minutě. Chtěli jsme vyhrát, ale nakonec ten bod musíme brát.

Co říkáte na premiéru Aidina Mahmutoviče?
Myslím, že zahrál velmi dobrý zápas, hlavně ve druhém poločase. Tam už to bylo podle našich představ, v prvním poločase to ještě nebyl úplně on. Nebylo tam tolik náběhové aktivity. Ale ve druhém poločase, už to bylo lepší. O přestávce jsme s ním promluvili a přesně naplnil to, co od něj očekáváme. Trvalo mu minimálně třicet minut, než se do toho dostal, máme na něj vyšší očekávání, pak už tam byla aktivita, do takových situací by se měl dostávat.

Je to hráč, který by měl Sigmě pomoci.
To stoprocentně. Ukázal to už v sobotním zápase, jak se zachoval v té gólové příležitosti, kterou měl. To jsou přesně situace, ve kterých by nám měl pomoci.

Poprvé spolu nastoupila stoperská dvojice Rode – Štěrba. Bylo trošku znát, že by bylo třeba o něco více času na sehrání.
V plné nahotě se to ukázalo. Myslím, že Honza Štěrba, na to jak je mladý, odvedl velmi dobrý výkon. Utkání zvládl, byť v první gólové situaci měl jasné pokyny, jak má reagovat na Schicka, nezvládl to, to jde za ním. Nicméně ve zbytku utkání na něm nebyla vidět nějaká přemíra nervozity. Větší očekávání jsme měli od Renarse Rodeho, kterého to první mistrovské utkání trošku semlelo. Nebylo to podle našich, ani jeho, představ. Působil hodně nervózně, hlavně od toho zákroku, kdy tam měl nějaké lehčí zranění. Nebyl sebevědomý. Nebylo to utkání, které by ukázalo jeho pravou kvalitu.

Do druhého poločasu jste vstoupili raketově. Co se dělo o přestávce v kabině?
Máte vždycky dvě možnosti. Buď na hráče spustíte, což nebyl ten případ. Myslím si, že to nebyla otázka toho, že bychom nechtěli, ale byla to otázka obrovské nervozity. Jak už jsem zmiňoval, mentalita a nastavení hráčů budou rozhodovat. I v dalších zápasech. Ukázal to už ten první jarní zápas. Bohémka na mě působila odolnějším dojmem, to musím říct. Je potřeba, abychom měli daleko více sebevědomí, abychom si více věřili. Protože hlavně ten výkon z prvního poločasu, s tím by bylo dost ošidné pomýšlet na záchranu.

Ve druhém poločas jste hráče několikrát popoháněl, co se vám nelíbilo?
Nebyl to pokyn, aby hráli směrem dozadu. My jsme dali poměrně rychle dvě branky, otočili jsme vývoj zápasu, ale potom jsme byli obrovsky pasivní. Obranná řada hodně couvala, měli jsme hluboké hřiště, to, co jsme neměli v přípravě ani jednou. Začali jsme se bát o výsledek, jednoznačně bych to tak pojmenoval. Podvědomě obranná řada couvala, soupeř měl hodně prostoru pro to, aby mohl držet balon, kombinovat, my jsme pak byli všude pozdě. Tam byl největší apel na to, abychom zkracovali hřiště, abychom to soupeři v mezihře neusnadňovali.
A tým - další aktuality:

MOL Cup: V Domažlicích budeme hrát 7. říjnaMOL Cup: V Domažlicích budeme hrát 7. října
| 28.09.2020
Trenér Látal: Jsme spokojení, ale ještě není nic rozhodnutoTrenér Látal: Jsme spokojení, ale ještě není nic rozhodnuto
| 27.09.2020
Hubňa mi radil, ať dělám víc náběhů, řekl Zmrzlý po premiérové trefěHubňa mi radil, ať dělám víc náběhů, řekl Zmrzlý po premiérové trefě
| 26.09.2020
Skvělý start do sezóny. Sigma vyrovnala vlastní rekord! Skvělý start do sezóny. Sigma vyrovnala vlastní rekord!
| 26.09.2020
Další derby pro Hanáky! Sigma zdolala Zlín 1:0Další derby pro Hanáky! Sigma zdolala Zlín 1:0
| 26.09.2020
3. kolo MOL Cupu: Sigma pocestuje do Domažlic3. kolo MOL Cupu: Sigma pocestuje do Domažlic
| 24.09.2020
Hanáky čeká další moravské derby. Sigma jede v sobotu do ZlínaHanáky čeká další moravské derby. Sigma jede v sobotu do Zlína
| 24.09.2020
Informace pro fanoušky s ohledem na nová opatřeníInformace pro fanoušky s ohledem na nová opatření
| 24.09.2020
Statistické okénko moravského derbyStatistické okénko moravského derby
| 21.09.2020
Falta po Brnu: Chtěli jsme 3 body, ty mámeFalta po Brnu: Chtěli jsme 3 body, ty máme
| 21.09.2020OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná