Sigma měla plno šancí, ale postup unikl

16.03.2016 / A tým

V odvetě čtvrtfinále MOL Cupu měli fotbalisté SK Sigma Olomouc v domácím souboji proti Viktorii Plzně mnoho vyložených šancí, ale nakonec po remíze 1:1 mohl slavit postup soupeř.

Oba týmy nastoupily v improvizovaném složení. Trenér SK Sigma Václav Jílek k utkání povolal z druholigového béčka obránce Václava Jemelku a záložníka Jakuba Habustu.

Reportáž z utkání

Po úvodním oťukávání se začali domácí rychle osmělovat a vytvářet si vyložené šance. V 17. minutě šel po kolmici Chorého sám na brankáře Petr, gólman Bolek ale tutový gól vyrazil na roh. O čtyři minuty později byl po centru zprava v dobré střelecké pozici opět Petr, ale minul. Ve 22. minutě už se stav měnil. Ordoš si zkušeně stáhl míč mezi stopery a sám před brankářem nezaváhal – 1:0. V závěru poločasu mohli hosté srovnat, po přímém kopu brankář Spurný vyrazil zakončení Baránka.

Na začátku druhého poločasu mohli Hanáci definitivně rozhodnout. V 50. minutě utekl přes půlku hřiště Petr, ale v poslední chvíli ho dohnal Matějů, takže střela v tutové pozici šla vedle. O dvě minuty později Hála perfektně vyslal vpřed Štěpána, jeho střela se vytočila ven kolem pravé tyčky. V 61. minutě pak hledal Ordoš centrem zprava Chorého, kterému chyběly v tutové pozici k zakončení centimetry. Za neproměněné šance Sigma vzápětí zaplatila. Centr Rajtorala se odrazil od tyčky ke Kopicovi a bylo srovnáno – 1:1. Hanáci ale bojovali dál, nevzdávali se. V 71. minutě vypálil po hezké akci Hála tvrdě k zadní tyčce, brankář Bolek míč vyrazil na roh. A devět minut před koncem měl další tutovku Petr, tentokrát jeho střelu Bolek stačil vykopnout. V 85. minutě se dostali k vážnější odpovědi i hosté, Ďuriš ale zakončil vedle. V závěru mohla Sigma strhnout vedení na svoji stranu. Ale nebylo jí přáno. V 90. minutě Ordoš ranou zdálky o kousek minul levou tyčku. A v nastavení pak hlavou přehodil gólmana, ovšem radost olomouckým hráčům zkazilo břevno.

SK Sigma Olomouc - Viktoria Plzeň 1:1 (1:0)

Branky: 22. Ordoš - 63. Kopic. Rozhodčí: Pechanec - Kubr, Pilný. ŽK: Jemelka - Krmenčík. Diváci: 1017. První zápas: 2:4, postoupila Plzeň.
SK Sigma: Spurný - Hála, Rode, Štěrba, Jemelka (46. Falta) - Štěpán, Houska (72. P. Ševčík), Habusta, Ordoš, Petr - Chorý (64. Malec). Trenér Václav Jílek.
Plzeň: Bolek - Rajtoral, Hejda, Baránek, Matějů - Hrošovský, Vaněk - Petržela (80. Končal), Kolář, Kopic (88. Řezník) - Krmenčík (74. Ďuriš). Trenér Karel Krejčí.

Střely na: 8:4
Střely vedle: 5:8
Rohy: 3: 6
Fauly: 13:13
Ofsajdy: 0:7

Zápas jsme sledovali v textovém online přenosu

Sigma má další tři body, Chorý dvakrát skórovalSigma má další tři body, Chorý dvakrát skóroval
| 21.09.2016
První poločas je obrovské zklamání, řekl JílekPrvní poločas je obrovské zklamání, řekl Jílek
Jílek: V první půli jsme byli lehkovážní a málo pracovaliJílek: V první půli jsme byli lehkovážní a málo pracovali