Sigma vedla, ale nakonec jen remizovala

16.04.2016 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc ztratili dobře rozehraný zápas. Hanáci doma nad Slavií vedli 1:0 brankou Jana Navrátila, ale jedenáct minut před koncem se hostům podařilo srovnat. Olomoučtí po utkání mohli oprávněně cítit křivdu, ze dvou faulů na domácí hráče v šestnáctce se v prvním poločase nepískal ani jeden …

Sestřih z utkání

Sigma začala proti ambiciózní Slavii aktivně. Už ve 3. minutě se dral do šance Navrátil, byl ale v souboji s dvojicí protihráčů v pokutovém území faulován. Penalta se ale nepískal, jen nějaký prohřešek proti pravidlům Navrátila, těžko říct jaký … O deset minut později střílel zdálky Vepřek, ale jeho pokus brankář hostů měl. V 17. minutě přišel další velmi sporný moment. Petr Ševčík se protáhla zprava do šestnáctky, byl podražen Zmrhalem, ale znovu se pokutový kop nepískal. O dvě minuty později hledal Ordoš pasem za obranu Hálu, ten však skákal na míč o chvilku později, než bylo třeba. Hosté zahrozili ve 29. minutě. Před Reichlem se zjevil Mešanovic, ale domácí gólman dobrým zákrokem vyrazil míč na roh. Pět minut před přestávkou zkusila Sigma signál po rohu, na zadní tyčce zakončoval hlavou Šindelář, ale nepřesně.

Osm minut po přestávce přišla další možnost Sigmy. Falta utekl po levé straně více než přes půlku hřiště a přihrál před bránu. Na první tyčce zakončoval z první Chorý, ovšem minul. V 56. minutě byl na hranici šestnáctky faulován Chorý, ale opět se nepískalo proti hostům. Naopak domácí útočník dostal žlutou za filmování … O tři minutky později už se Andrův stadion radoval. Chorý na šestnáctce přiťukl Navrátilovi, ten vběhl do vápna a nedal brankáři šanci – 1:0. Sigma chtěl vedení navýšit. V 67. minutě střílel zdálky nad Ordoš. A v 71. minutě zatočil Houska míč z přímého kopu na zem k první tyčce, brankář hostů tak tak vyrážel na roh. Ovšem zlobil i soupeř. V 73. minutě Reichl musel zasahovat proti střele Zmrhala. Srovnáno bylo z ničeho nic v 79. minutě. Po autu hostů střílel Hušbauer, jeho ránu Reichl vyrazil a na dorážku Zmrhala už neměl. V závěru měly oba tým ještě po šance. Nejprve Reichl vytáhl zakončení Součka z šibenice, pak na druhé straně ustála obrana hostů i akci po centru Ordoše.

SK Sigma Olomouc – Slavia Praha 1:1 (0:0)

Branky: 59. Navrátil - 79. Zmrhal. Rozhodčí: Pechanec - Kříž, Hock. ŽK: Chorý - Mihalík, Souček, Hušbauer (všichni Slavia). Diváci: 5 459.
SK Sigma: Reichl - Hála, Šindelář, Radakovič, Vepřek - Navrátil (81. Malec), Houska, Ordoš, Ševčík, Falta (85. Štěpán) - Chorý (69. Petr). Trenér Václav Jílek.
SK Slavia Praha: Pavlenka - Frydrych, Deli, Bílek, Bořil - Mihalík (62. Vukadinovič), Kenia (75. Barák), Souček, Hušbauer, Zmrhal - Mešanovic (63. Železník). Trenér Dušna Uhrin ml.

Střely na: 4:6
Střely vedle: 6:3