Aktuality

Starší žáci SK Sigma U 15 na Cordial Cupu

Starší žáci SK Sigma U 15 na Cordial Cupu

16.05.2016 / Sportovní třídy

V pátek 13. 5. 2016 starší žáci SK Sigma Olomouc odjížděli v brzkých ranních hodinách na jeden z nejvyhlášenějších mládežnických turnajů v Evropě – Cordial Cup, který se už po devatenácté konal v rakouském Kitzbuhelu a přilehlém okolí. Turnaje se ve 3 kategoriích od U 11, U 13 a U1 5 zúčastnilo 144 týmů (3 x 48 v každém ročníku) z 16 zemí světa - převážně z Rakouska, Německa a Itálie. Českou republiku reprezentoval jediný organizátory pozvaný tým - SK Sigma Olomouc.

Po příjezdu a ubytování v hotelu Alexander  následovalo slavnostní zahájení se společným průvodem městem a představením všech týmů na hřišti v Kirchbergu.

V sobotu ráno se už turnaj rozjel na plno.  Sigmáci se v prvních utkáních velmi dobře popasovali s těžkým terénem a na podmáčeném trávníku porazili SV Weingarten 3:0 a hned na to Junior Team Passeiertal 4:0.  Ve třetím utkání jsme si už mohli téměř zajistit postup mezi nejlepších 16 týmů, ale s největším favoritem skupiny holandským Twente Enschede jsme přišli o výhru 8 minut před koncem a museli se spokojit s bodem za remízu 1:1, když nás do vedení poslal krásnou střelou do šibenice Hapal. Jako rozhodující se ukázalo čtvrté utkání s týmem FC Solothurn.  V 15. minutě to bylo po dalekonosné střele Machaly z 22 metrů 1:0a už se zdálo, že nám nestojí nic v cestě. Bohužel jsme po  nedůrazu v osobních soubojích a odražených míčích před vlastní brankou dovolili soupeři otočit skóre na 1:2 a tím se téměř připravili o šanci na postup mezi elitu. Zklamání bylo veliké, ale zrovna v tomto utkání bylo krásně vidět, jak dokáže fotbalové srdce a touha vyhrát, bojovat a rvát se, zvítězit i proti  fotbalovějšímu týmu, jakým jsme byli my. V posledním utkání skupiny byly naše šance už sice jen teoretické a museli jsme doufat v zaváhání soupeře a zároveň zvítězit proti nadšeně hrajícímu týmu FSV Erlangen-Bruck. Zápas pro nás začal inkasovanou brankou už po 3. Přihrávce, kdy po nedorozumění obránců se střelou k tyči prosadil německý tým. I přes velkou a někdy až zbrklou přemíru snahy otočit výsledek v náš prospěch jsme předvedli křečovitý výkon plný nepřesností v přechodové a finální fázi a po porážce 0:1 se museli spokojit až se 4. místem, ve skupině a bojem o celkové 25. místo.

V neděli nás čekala dvě utkání o celkové umístění na těžkém terénu v rakouském Ellmau.  Pod Alpami jsme splnili jednoznačný cíl a zvítězili ve všech třech utkáních a alespoň sami sobě dokázali, že se umíme poučit z nedostatků a zvládnout i soupeře, kteří neoplývají až takovou fotbalovostí jako důrazem, agresivitou a touhou vítězit za každou cenu.

V závěrečném finálovém utkání mezi FC Red Bull Salzburg a Grasshopper Club Zürich jsme se na vlastní oči přesvědčili, že i naše kvalita je taková, abychom se mohli dostat na takovém turnaji až do posledního utkání.

Na závěr musím poděkovat všem, kteří přispěli k reprezentaci SK Sigma Olomouc na tomto tradičním fotbalovém svátku a přát si abychom získané zkušenosti co nejdříve uplatnili v našem růstu, herním projevu ale zároveň je třeba předali i mladším kategoriím.

SK Sigma U 15: Markovič – Pavelka, Macháček, Štencel, Šidlík, Repček, Machala, Malacka, Hapal, Filípek, Zvědělík, Zedníček, Bednár, Klemsa, Řezník, Gorlich, Pospíšil. Trenér David Čech.

Výsledky utkání ve skupině A, hráno 1x 25 minut:
SK Sigma Olomouc – SV Weingarten 3:0
SK Sigma Olomouc – Junior Team Passeiertal 4:0
SK Sigma Olomouc - FC Twente Enschede 1:1
SK Sigma Olomouc - FC Solothurn 1:2
SK Sigma Olomouc – FSV Erlangen-Bruck 0:1

Výsledky o umístění, hráno 1x 25 minut:
SK Sigma Olomouc - Floridsdorfer AC Wien 2:0
SK Sigma Olomouc - NK Spansko Zagreb 1:0
SK Sigma Olomouc -  FC Tirol Academie 1:0

Autor: David Čech

 


adsc-0023.jpg
dsc-0020.jpg
dsc-0029.jpg
dsc-0030.jpg
dsc-0031.jpg

Sportovní třídy - další aktuality:

Starší žáci Sigmy uspěli na halových turnajíchStarší žáci Sigmy uspěli na halových turnajích
| 16.01.2020
Souhrn podzimní části sezóny U13Souhrn podzimní části sezóny U13
| 14.01.2020
Hodnocení podzimní části sezóny našich přípravekHodnocení podzimní části sezóny našich přípravek
| 20.12.2019
Sigma U12 zpříjemnila Vánoce dětem ve Fakultní nemocniciSigma U12 zpříjemnila Vánoce dětem ve Fakultní nemocnici
| 19.12.2019
Naše legendy předávaly zkušenosti mladým hráčůmNaše legendy předávaly zkušenosti mladým hráčům
| 05.12.2019
Benjamínci byli úspěšní na turnajích v Polsku i PrazeBenjamínci byli úspěšní na turnajích v Polsku i Praze
| 02.12.2019
Sigma pořádá turnaj žákovských týmůSigma pořádá turnaj žákovských týmů
| 21.11.2019
Žákovské týmy U15 a U14 odehrály poslední zápasy podzimuŽákovské týmy U15 a U14 odehrály poslední zápasy podzimu
| 18.11.2019
Žákovské týmy zakončily podzim výhramiŽákovské týmy zakončily podzim výhrami
| 12.11.2019
Žákovská mužstva dokráčela k vítězstvímŽákovská mužstva dokráčela k vítězstvím
| 28.10.2019OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná