Aktuality

Starší žáci SK Sigma U 15 na Cordial Cupu

Starší žáci SK Sigma U 15 na Cordial Cupu

16.05.2016 / Sportovní třídy

V pátek 13. 5. 2016 starší žáci SK Sigma Olomouc odjížděli v brzkých ranních hodinách na jeden z nejvyhlášenějších mládežnických turnajů v Evropě – Cordial Cup, který se už po devatenácté konal v rakouském Kitzbuhelu a přilehlém okolí. Turnaje se ve 3 kategoriích od U 11, U 13 a U1 5 zúčastnilo 144 týmů (3 x 48 v každém ročníku) z 16 zemí světa - převážně z Rakouska, Německa a Itálie. Českou republiku reprezentoval jediný organizátory pozvaný tým - SK Sigma Olomouc.

Po příjezdu a ubytování v hotelu Alexander  následovalo slavnostní zahájení se společným průvodem městem a představením všech týmů na hřišti v Kirchbergu.

V sobotu ráno se už turnaj rozjel na plno.  Sigmáci se v prvních utkáních velmi dobře popasovali s těžkým terénem a na podmáčeném trávníku porazili SV Weingarten 3:0 a hned na to Junior Team Passeiertal 4:0.  Ve třetím utkání jsme si už mohli téměř zajistit postup mezi nejlepších 16 týmů, ale s největším favoritem skupiny holandským Twente Enschede jsme přišli o výhru 8 minut před koncem a museli se spokojit s bodem za remízu 1:1, když nás do vedení poslal krásnou střelou do šibenice Hapal. Jako rozhodující se ukázalo čtvrté utkání s týmem FC Solothurn.  V 15. minutě to bylo po dalekonosné střele Machaly z 22 metrů 1:0a už se zdálo, že nám nestojí nic v cestě. Bohužel jsme po  nedůrazu v osobních soubojích a odražených míčích před vlastní brankou dovolili soupeři otočit skóre na 1:2 a tím se téměř připravili o šanci na postup mezi elitu. Zklamání bylo veliké, ale zrovna v tomto utkání bylo krásně vidět, jak dokáže fotbalové srdce a touha vyhrát, bojovat a rvát se, zvítězit i proti  fotbalovějšímu týmu, jakým jsme byli my. V posledním utkání skupiny byly naše šance už sice jen teoretické a museli jsme doufat v zaváhání soupeře a zároveň zvítězit proti nadšeně hrajícímu týmu FSV Erlangen-Bruck. Zápas pro nás začal inkasovanou brankou už po 3. Přihrávce, kdy po nedorozumění obránců se střelou k tyči prosadil německý tým. I přes velkou a někdy až zbrklou přemíru snahy otočit výsledek v náš prospěch jsme předvedli křečovitý výkon plný nepřesností v přechodové a finální fázi a po porážce 0:1 se museli spokojit až se 4. místem, ve skupině a bojem o celkové 25. místo.

V neděli nás čekala dvě utkání o celkové umístění na těžkém terénu v rakouském Ellmau.  Pod Alpami jsme splnili jednoznačný cíl a zvítězili ve všech třech utkáních a alespoň sami sobě dokázali, že se umíme poučit z nedostatků a zvládnout i soupeře, kteří neoplývají až takovou fotbalovostí jako důrazem, agresivitou a touhou vítězit za každou cenu.

V závěrečném finálovém utkání mezi FC Red Bull Salzburg a Grasshopper Club Zürich jsme se na vlastní oči přesvědčili, že i naše kvalita je taková, abychom se mohli dostat na takovém turnaji až do posledního utkání.

Na závěr musím poděkovat všem, kteří přispěli k reprezentaci SK Sigma Olomouc na tomto tradičním fotbalovém svátku a přát si abychom získané zkušenosti co nejdříve uplatnili v našem růstu, herním projevu ale zároveň je třeba předali i mladším kategoriím.

SK Sigma U 15: Markovič – Pavelka, Macháček, Štencel, Šidlík, Repček, Machala, Malacka, Hapal, Filípek, Zvědělík, Zedníček, Bednár, Klemsa, Řezník, Gorlich, Pospíšil. Trenér David Čech.

Výsledky utkání ve skupině A, hráno 1x 25 minut:
SK Sigma Olomouc – SV Weingarten 3:0
SK Sigma Olomouc – Junior Team Passeiertal 4:0
SK Sigma Olomouc - FC Twente Enschede 1:1
SK Sigma Olomouc - FC Solothurn 1:2
SK Sigma Olomouc – FSV Erlangen-Bruck 0:1

Výsledky o umístění, hráno 1x 25 minut:
SK Sigma Olomouc - Floridsdorfer AC Wien 2:0
SK Sigma Olomouc - NK Spansko Zagreb 1:0
SK Sigma Olomouc -  FC Tirol Academie 1:0

Autor: David Čech

 


adsc-0023.jpg
dsc-0020.jpg
dsc-0029.jpg
dsc-0030.jpg
dsc-0031.jpg

Sportovní třídy - další aktuality:

Přípravky U11 a U9 vyhrály mezinárodní turnaj ve VítkovicíchPřípravky U11 a U9 vyhrály mezinárodní turnaj ve Vítkovicích
| 14.10.2019
Žákovská družstva si připsala další výhry Žákovská družstva si připsala další výhry
| 13.10.2019
Souhrn výsledků žákovských týmů z minulého týdneSouhrn výsledků žákovských týmů z minulého týdne
| 07.10.2019
Všechny žákovské týmy zvítězilyVšechny žákovské týmy zvítězily
| 30.09.2019
Jak se o víkendu dařilo žákovským týmům?Jak se o víkendu dařilo žákovským týmům?
| 23.09.2019
Jak se o víkendu dařilo žákovským týmům?Jak se o víkendu dařilo žákovským týmům?
| 16.09.2019
Přehled výsledků utkání žákovských týmůPřehled výsledků utkání žákovských týmů
| 10.09.2019
Týmy U15 a U14 hrály doma proti SlováckuTýmy U15 a U14 hrály doma proti Slovácku
| 02.09.2019
Staň se Sigmákem! Sigma pořádá nábor pro dětiStaň se Sigmákem! Sigma pořádá nábor pro děti
| 26.08.2019
Žáčci SK Sigma slavili před koncem sezony úspěchy Žáčci SK Sigma slavili před koncem sezony úspěchy
| 18.06.2019OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná