Sigma porazila Katovice, trefili se Buchvaldek a Yunis

16.07.2016 / A tým

Tým SK Sigma Olomouc zvítězil v šestém utkání přípravy na novou sezonu. Hanáci doma na Andrově stadionu porazili polský GKS Katovice 2:0, branky dali v prvním poločase Lukáš Buchvaldek a Jakub Yunis.

Začátek zápasu, ten se Sigmě povedl přesně tak, jak by bylo ideální pokaždé. Šla rychle do vedení. Ve 2.minutě se po centru Plška zprava prosadil sám před bránou Buchvaldek, trefil se pravačkou z voleje a Sigma vedla. Hanáci potom byli aktivnější, častěji v držení míče, ale obrana hostů odolávala. I za cenu místy na přípravný zápas celkem hrubých a nevybíravých zákroků. Jako třeba v případě dvou průniků Hály po pravém straně, které skončily kosou … Ve 34.minutě centroval zleva Buchvaldek, přetažený míč si našel Sladký, ale z voleje přestřelil. O čtyři minuty později šel středem po kolmici Petra do tutovky Plšek, jeho střela byla tečována kousek vedle, takže z toho byl jenom roh. Ještě do pauzy Sigma náskok navýšila. Po rozehrané standardce přiťukl Petr míč, bombu Škerleho brankář vyrazil, ale na dorážku Yunise už neměl.

Sestřih zápasu

Druhý poločas byl podobný, jako první. Sigma chtěla hrát, hosté bránili nekompromisně. Hned v úvodu druhé půlky byl dvakrát za sebou podražen Sladký, ani z jedné standardky nic vážného nebylo. V 59.minutě se málem mělnil stav po střele, tečované, Buchvaldka. O jedenáct minut později byl po centru Zahradníčka zprava sám před bránou Plšek, v tutové šanci ovšem zamířil jen do míst, kde byl připravený brankář. A tak duel skončil dvoubrankovou výhrou Sigmy.

„Myslím, že z celkového pohledu to bylo vydařené utkání. Konečně jsme v přípravě neinkasovali. První poločas byl asi lepší druhého. Utkání sneslo přísnější kritéria, byli jsme běhavější, agresivnější než v předchozích zápasech. Dobrý pocit mám hlavně z defenzivní hry, protože jsme soupeři nenabídli žádné příležitosti, což v předchozích utkáních nebylo,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek.

Další utkání hraje tým SK Sigma Olomouc doma na Andrově stadionu proti Podbeskidzie Bielsko-Biała v sobotu 23. července od 17.00.

SK Sigma Olomouc – GKS Katovice 2:0 (2:0)

Branky: 2. Buchvaldek, 45. Yunis. Rozhodčí: Julínek - Hájek, Antoníček. ŽK: Petr, Hála –Goncerz, Pielorz, Wolkowicz, Praznovsky. Diváci: 350.
SK Sigma: Buchta – Hála, Škerle (69. Šindelář), Radakovič, Falta (69. Štěrba) – Buchvaldek (77. Hladík), Plšek, Sladký (69. Houska), Habusta, Petr (69. Zahradníček) – Yunis (77. A. Ševčík). Trenér Václav Jílek.

Zápas jsme sledovali v textovém online přenosu.

| 21.09.2016
První poločas je obrovské zklamání, řekl JílekPrvní poločas je obrovské zklamání, řekl Jílek
Jílek: V první půli jsme byli lehkovážní a málo pracovaliJílek: V první půli jsme byli lehkovážní a málo pracovali