Aktuality

7. kolo: Sigma hraje doma proti Budějovicím

7. kolo: Sigma hraje doma proti Budějovicím

16.09.2016 / A tým

Fans SK Sigma Olomouc se můžou opět těšit na fotbal! Jejich milovaný tým hraje v sobotu 17. září doma na Andrově stadionu proti Dynamu České Budějovice, duel 7. kola FNligy začíná v 16.30.

Sigma předchozí dvě utkání na hřištích soupeře vyhrála. „Ta dvě vítězství mají určitě vliv na rozpoložení hráčů, na sebevědomí. A hlavně bychom na to chtěli navázat, protože jsme se zatím v domácích zápasech neprezentovali vítězstvím. Takže bychom nyní ty tři body chtěli,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek.

Hanáky čeká těžší protivník, než v předchozích kolech. „Lze to očekávat s ohledem na začátek sezony. Budějovice disponují kvalitním kádrem, mají spoustu hráčů s prvoligovými zkušenostmi. Je to mužstvo, které velmi málo inkasuje. Takže tady z toho pohledu to bude složité. Ale nechtěl bych srovnávat, který soupeř je těžší nebo lehčí, každé utkání se může vyvíjet úplně jinak. Předpoklad je jasný, je to mužstvo, které má ambice, povedl se mu začátek, je nahoře, takže tady z toho pohledu to bude těžké utkání,“ podotkl Jílek.

Tým SK Sigma v úvodu sezony stále trápí koncovka, neproměňuje tolik šancí, kolik by bylo třeba. „To je každotýdenní věc, která nás trápí, efektivita finální fáze. Je dobře, že se do šancí dostáváme, myslím, že postupem času jich máme víc a víc. Na druhou stranu je tristní, když pak vidíme, že góly nedáváme ani z těch nejvyloženějších šancí. Ale pevně věřím, že v momentě, kdy se to podaří prolomit, tak to tam začne padat. Věřím, že to je otázka času,“ řekl Jílek.

Olomoucký kouč věří, že jeho týmu pomůžou k výhře fanoušci. „Byli bychom samozřejmě za podporu rádi. Měli jsme ji minulou sobotu v Třinci, za což samozřejmě fanouškům děkujeme. Byli bychom rádi, kdybychom měli podporu i v domácím utkání, kdyby přišlo co nejvíce lidí, byť je to televizní utkání. Podpora z hlediště týmu samozřejmě pomáhá,“ řekl Jílek.

Počasí
Podle serveru chmi.cz naše území ovlivní tlaková níže a s ní spojená studená zvlněná fronta nás začne od jihozápadu přecházet v sobotu ráno. Mělo by být oblačno, od jihozápadu na frontě až zataženo a postupně na většině území déšť nebo přeháňky, místy bouřky. Večer od jihu ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C. Mírný jihovýchodní až jižní vítr 2 až 6 m/s se bude měnit na jihozápadní.

Novinky ve Fanshopu
Ve Fanshopu si můžete zakoupit plno Sigmáckých suvenýrů, jako již tradičně. V prodeji je také dres pro nový soutěžní ročník. A také plakát našeho týmu pro novou sezonu.

Stadion otvíráme hodinu před zápasem
Na utkání budou v provozu tribuny západ a východ. Naši fanoušci vozíčkáři mají místa tradičně na tribuně jih, případně vyhrazená u hrací plochy, vstupem přes vchod pro media. Brány stadionu otvíráme hodinu před výkopem. POZOR! Přijďte na stadion s dostatečnou časovou rezervou, kapacita vstupu na tribuny není neomezená. Tak na to myslete, ať nepřijdete o začátek.

Vstupenky
Lístky jsou v prodeji v klubové prodejně Fanshop a také v síti Ticketportal, stojí 80 korun na kryté a 60 korun na nekryté sezení. Fanshop má otevřeno ve všední dny o 10 do 17.00. Pokladny budou otevřeny v dostatečném počtu hodinu před zápasem.

Zápasový bulletin
Na fotbale si nezapomeňte koupit zápasový bulletin. Stojí dvacku. V zápasovém magazínu najdete obvyklé info o dění v SK Sigma Olomouc, spoustu statistik, na plakátu jsou tentokrát Michal Vepřek a tým SK Sigma Olomouc U 19. Pro fans školou povinné rozvrh hodin. A další díl soutěže o permici.

Parkování
Pokud na utkání cestujete osobním automobilem, pamatujte na to, že přímo před stadionem nezaparkujete. Využijte parkovacích ploch v okolí stadionu – před halou UP, na travnaté ploše vedle kolejí E. Rošického, před poštou v Ladově ulici nebo u letadla v Legionářské ulici.

Soutěže – vyhrávat můžete i vy!
- Bruk Pizza Bar věnoval 1 pizza tolar na konzumaci 1 pizzy dle vlastního výběru. Při utkání vyfotíme jednoho diváka, který je v dalším bulletinu zveřejněn a pak si stačí jen pro tolar přijít.

Pravděpodobné sestavy
SK Sigma Olomouc: Buchta – Sladký, Štěrba, Šindelář, Vepřek – Zahradníček, Petr, Plšek, Houska, Falta – Chorý. Trenér Václav Jílek.
Č. Budějovice: Křížek – Klesa, Šourek, Novák, Funda – Čermák, Čavoš – Pešek, Benát, Táborský – Kalod. Trenér David Horejš.

Utkání SK Sigma Olomouc – SK Dynamo České Budějovice se hraje v sobotu 17. září od 16.30 (rozhodčí Ardeleanu – Kubec, Kožár, přímý přenos ČT Sport). Nezapomínejte, že fotbal je nejhezčí přímo na stadionu!

 
A tým - další aktuality:

Áčko veze z Ďolíčku důležité tři bodyÁčko veze z Ďolíčku důležité tři body
| 16.02.2019
Sestava SK Sigma proti BohemiansSestava SK Sigma proti Bohemians
| 16.02.2019
A tým čeká střetnutí na půdě BohemiansA tým čeká střetnutí na půdě Bohemians
| 15.02.2019
Nešpor: I když nebudu hrát, pojedu kluky na Bohemku podpořitNešpor: I když nebudu hrát, pojedu kluky na Bohemku podpořit
| 14.02.2019
Pilař: Neměli jsme si nechat remízu vzítPilař: Neměli jsme si nechat remízu vzít
| 09.02.2019
V mrazivém večeru nezískali Hanáci ani bodV mrazivém večeru nezískali Hanáci ani bod
| 08.02.2019
Sestava SK Sigma proti JablonciSestava SK Sigma proti Jablonci
| 08.02.2019
Už zítra Sigma zahájí jarní část FORTUNA:LIGYUž zítra Sigma zahájí jarní část FORTUNA:LIGY
| 07.02.2019
Trenér Jílek: V přípravě jsme splnili, co jsme si naplánovaliTrenér Jílek: V přípravě jsme splnili, co jsme si naplánovali
| 06.02.2019
Souhrn zimní přípravy A týmuSouhrn zimní přípravy A týmu
| 03.02.2019OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná