Béčko SK Sigma prohrálo, dohrávalo v deseti

16.10.2016 / B tým

V zápase 12. kola Moravskoslezské fotbalové ligy tým SK Sigma Olomouc B prohrál ve Velkém Meziříčí. Béčko přitom vedlo, ale pak se proti němu všechno spiklo a sešlo se snad všechno smolné, co může tým potkat. Béčko inkasovalo z penalty, mělo vyloučeného hráče, dostalo dvě slepené branky během minuty a k tomu si dalo vlastní gól.

Béčko ve Velkém Meziříčí vedlo. Ve 23. minutě byl ve vápně podražen Buchvaldek a sám pokutový kop proměnil. Další branky Sigma nepřidala a to se jí potom v závěru poločasu vymstilo. Ve 45. minutě Jemelka ukopl špičkou kopačky míč před protihráčem, ten upadl, rozhodčí zapískal faul a protože to bylo ve vápně, kopala se penalta. Tu domácí proměnili a bylo vyrovnáno. To nebylo všechno. V nastaveném čase potom po kontaktu s Kotoučem upadl domácí Smejkal před šestnáctkou. Sice domácí hráč neměl vůbec míč pod kontrolou, ale přesto byl Kotouč vyloučen. A co víc, domácím se podařilo dát z přímého kopu druhou branku. Tím byl ráz dalšího průběhu zápasu jasný. Béčko ještě zkusilo v oslabení hrát vabank a něco s výsledkem udělat. Ale když tutové šance neproměnili Vichta nebo Hladík a domácím se pak podařilo dát dvě slepené branky, bylo rozhodnuto.

"Vedli jsme z pokutového kopu, ale to nám paradoxně docela uškodilo. Pak byla pouštěna hodně agresivní hra domácích, kteří nás docela rozkopali, dohrávali naše hráče po odehrání míče bez trestů ... K oběma situacím ze závěru poločasu se vyjadřovat nebudu, neviděl jsem ještě záznam. Ale vyloučení Kotouče mi z lavičky přišlo jako velmi přísné," řekl trenér SK Sigma Augustin Chromý. "Ve druhém poločase jsme chtěli hrát vabank. Ale šance jsme neproměnili, naopak domácí ano. Bylo pak také znát, že naši hráči nebrání moc natěsno z obavy před alšími kartami ...," podotkl Chromý.

Velké Meziříčí – SK Sigma Olomouc B 5:1 (2:1)

Branky:
45 + 2 a 68. Dolejš, 45. (pen.) Šuta, 69. Simr, 81. vlastní Jemelka - 23. (pen.) Buchvaldek. Rozhodčí: Dorušák – Lakomý, Kondler. ŽK: Dolejš, Simr, Krčál – Jemelka. ČK: 45. Kotouč. Diváci: 390.

SK Sigma B: Reichl – Seibert, Kotouč, Štěrba, Jemelka – Hladík, Weinlich (46. Hýbl), Richter, Vichta (84. Danis) – Schmidt, Buchvaldek (63. Ambrozek). Trenér Augustin Chromý.