Aktuality

Ladislav Minář o změnách v kádru a složení týmu pro novou sezonu

Ladislav Minář o změnách v kádru a složení týmu pro novou sezonu

17.06.2016 / A tým

Už v pondělí zahájí tým SK Sigma Olomouc přípravu na nový soutěžní ročník. O změnách v kádru, důvodech odchodů, plánovaných příchodech, o složení mužstva a realizačního týmu jsme hovořili se sportovním manažerem Ladislavem Minářem.

Tým SK Sigma zahájí v pondělí přípravu na novou sezonu. Z mužstva odešlo několik hráčů.
Odešli ti hráči, kterým končilo hostování nebo smlouva. To jsou Rode, Malec, Zato, Blaha, Mahmutovič, Cana, Ordoš, Rajnoch a Rolinc. To byli hráči, kterým skončily smlouvy nebo hostování. Pak odešli hráči, kteří byli pod smlouvou, to jsou Navrátil, Petr Ševčík a Houska.

Každý z těch tří hráčů, kteří byli pod smlouvou a odešli, ovšem byl trošku v odlišné situaci. Třeba Honza Navrátil, ten toho pro klub odvedl hodně a jistě si přestup už, jak se říká, zasloužil.
Ano. U každého z nich to mělo nějaká specifika. Co se týká Honzy Navrátila, tak jsme museli vycházet ze dvou věcí. Jednak ti hráči, kteří byli pod smlouvou, odešli i proto, že rozpočet se rapidně snížil, pomalu až na polovinu. A abychom byli konkurence schopní, tak bylo potřeba také do rozpočtu získat finance z prodeje hráčů. Samozřejmě nejlepší by bylo, kdyby nám ty finance zabezpečil jeden prodej, ale bohužel ekonomická situace je taková, že z finanční náhrady za jednoho hráče bychom potřebnou částku nebyli schopni získat. Honzovi by u nás za rok skončila smlouva a podle nového přestupního řádu by odešel bez náhrady. To jsme také museli vzít v potaz. Plus také to, že má svůj věk a možná to je pro něj jeden z posledních transferů, aby se mohl dál sportovně rozvíjet. Navíc pro Sigmu Olomouc něco odvedl tak, aby si ten odchod zasloužil.

Odlišné to bylo s přestupem Petr Ševčíka.
V případě Petra Ševčíka byla situace jiná. Dva měsíce jsme řešili jeho prodloužení smlouvy, protože jsme jednoznačně na něm, i dalších mladých hráčích, jako jsou Štěrba, Radakovič, Falta nebo Chorý, chtěli dál stavět do budoucna. Nicméně nabídka Liberce byla zajímavá, že byť jsme vnitřně cítili, že to po sportovní stránce není dobré řešení, tak zvítězila ta ekonomika. Z těchto dvou hráčů nám odstupné dalo částku, kterou jsme potřebovali, abychom mohli mít tým, se kterým budeme bojovat o postupové příčky do první ligy. Takže odchod Petr Ševčíka nebyl ideálním sportovním řešením, ale zvítězila ekonomika.

Jiný případ je odchod Davida Housky na hostování.
Co se týká Davida, tak tam to bylo i o určitých kompromisech. Byl to kompromis všech zainteresovaných stran. Hráčovi by za rok také končila smlouva, agentura a hráč se netajili tím, že by do budoucna smlouvu nechtěli prodlužovat. Museli jsme brát v potaz i ta sportovní hlediska. Před rokem u něj bylo velké zklamání, když odehrál prakticky celou kvalifikaci za jedenadvacítku a na EURU nedostal žádný prostor. Druhé zklamání přišlo s tím, když jsme sestoupili. A vzhledem k tomu, že Boleslav nebyla v této fázi ochotná realizovat přestup za nějakou finanční náhradu, tak jsme udělali kompromis. S tím, že David u nás prodloužil o rok smlouvu a umožnilo se mu roční hostování s opcí. A jsou dvě možnosti. Buď se tam prosadí a po roce dostaneme ze smlouvy předem stanovenou finanční kompenzaci, která nám může velmi pomoci, co se týká rozpočtu do další sezony, a třeba nám pomůže takovým způsobem, že nebudeme muset před příští sezónou prodávat dalšího hráče. Anebo se neprosadí a hráč se vrátí zpátky s platnou smlouvou. To znamená, pokud se podaří postoupit do první ligy, a věřím, že ano, tak máme hotového hráče.

Po takovém výčtu odchodů mají fanoušci zákonitě pocit, že výprodej bude pokračovat. Ale tak to jistě nebude.
Co se týká dalších hráčů v kádru, tak se i na posledním představenstvu rozhodlo, že z hráčů, kteří byli během jarní části převážně v základní sestavě, alespoň ze sedmdesáti osmdesáti procent, nikdo klub neopustí. Aby to bylo jinak, musela by přijít taková nabídka, které se nedá odolat. A ta v této fázi na stole není, tudíž momentálně nepředpokládám, že by někdo z hráčů, kteří nastupovali v základní sestavě, měl odejít. Maximálně se může stát, že by odešel někdo z krajních hráčů, kteří v jarní části sezony nenastupovali pravidelně, nebyli tolik vytížení. Ale také to není ve stavu, že by to muselo být za každou cenu. Takže fanoušky v této fázi můžu uklidnit, z toho gró hráčů, na kterých se bude stavět, neodejde nikdo.

Takže fanoušci se nemusí obávat, hráčů v týmu bude dost. Chystá klub také posílení?
Ano. Myslím si, že hráčů bude dost. Momentálně cítíme velký problém v tom, že nám odešli dva hráči ze středu zálohy, takže to chceme řešit, máme úkol, abychom mužstvo v těchto řadách doplnili. Jména zatím prozradit nemůžu, ale můžu říct, že jednáme s jedním druholigovým klubem o možnosti získání středního záložníka, který v tom klubu patří k tahounům a klíčovým hráčům. Pak máme rozjednaného ještě jednoho hráče, je to perspektivní záložník z první čtverky nejvyšší soutěže, který nedostával tolik příležitostí. U prvního hráče jednáme o přestupu, u druhého o hostování s následnou opcí. Věřím tomu, že se nám minimálně jednoho podaří získat, ale usilujeme o to, aby vyšly obě varianty.

Vrací se také hráči, kteří hostovali v nejvyšší soutěži.
Vrátí se Aleš Škerle, který u nás má minimálně do konce roku platnou smlouvu. Teď jsme ve fázi jednání, kdy bychom to mohli i prodloužit. Vrací se Václav Vašíček, který byl na hostování v Dukle.

S jakým kádrem zahájí tým SK Sigma přípravu na novou sezonu?
Zahájíme v tomto složení - brankářská trojice Buchta, Reichl a Spurný, obránci Hála, Štěrba, Radakovič, Škerle, Jemelka, Vepřek, záložníci Zahradníček, Hladík, Štěpán, Habusta, Šindelář, Falta, Buchvaldek, Moulis, Plšek, Petr a útočníci Vašíček, Chorý, Yunis. To jsou hráči, kteří v pondělí začnou přípravu. A během týdne se budeme snažit dotahovat ty dva rozjednané transfery. Kádr doplnili hráči z béčka Hladík, Buchvaldek, Yunis, Habusta a Jemelka.

Budete jednat o dalším působení s některým z hráčů, kterým skončila smlouva?
Necháváme si pootevřená dvířka u Michala Ordoše, který chce jít do zahraničí. Měl by mužstvu co dát, ale jednoznačně preferuje cizinu. Ale stát se může cokoliv, procentuální pravděpodobnost je ale malá, má nabídky ze zahraničí.

Po posledním utkání říkal brankář Miloš Buchta, že zvažuje pokračování kariéry.
Miloš má platnou smlouvu ještě rok. Samozřejmě ti hráči, o kterých se bavíme, že neodejdou, tak nějaké nabídky mají. Ale znovu opakuji, pokud to nebude taková nabídka, která bude neodolatelná, tak z těch hráčů základní sestavy nikdo neodejde. To znamená, že neodchází ani Miloš Buchta. Ba naopak, budeme chtít jak s Milošem, tak s některými mladými hráči, kterým končí za rok smlouvy, kontrakty prodlužovat.

Realizační tým zůstává pro novou sezonu ve stejném složení?
Ano. Zůstává. Ve funkci byl potvrzen Václav Jílek, jeho přání bylo, aby pokračoval celý realizační tým, v tom mu bylo vyhověno. S Václavem jsme podepsali roční smlouvu.

Představenstvo odsouhlasilo cíl pro novou sezonu, kterým je návrat zpět do nejvyšší soutěže.
Samozřejmě je v první řadě potřeba, abychom mužstvo doplnili na postech, ze kterých nám hráči odešli. A pokud se nám to podaří, tak bychom měli takový cíl jednoznačně mít.

Program přípravy SK Sigma Olomouc – léto 2016
24. června: SK Sigma Olomouc – FC Spartak Trnava (hř. Kroměříž, 16.00)
2. července: SK Sigma Olomouc – FC Hradec Králové (hř. Slatinice, 10.30)
6. července: Piast Gliwice – SK Sigma Olomouc (17.00)
9. července: MFK Ružomberok – SK Sigma Olomouc (17.00)
12. července: SK Sigma Olomouc – FC MAS Táborsko (bude upřesněno)
16. července: SK Sigma Olomouc – GKS Katowice (hř. bude upřesněno, 17.00)
23. července: SK Sigma Olomouc – Podbeskidzie Bielsko-Biala (Andrův stadion, 16.00)
A tým - další aktuality:

Jiří Texl bude nadále hostovat v OpavěJiří Texl bude nadále hostovat v Opavě
| 12.08.2020
Pavel Dvořák přestupuje do Hradce KrálovéPavel Dvořák přestupuje do Hradce Králové
| 11.08.2020
Příprava v Bohdanči bez vítěze. Sigma remizovala s Pardubicemi 1:1Příprava v Bohdanči bez vítěze. Sigma remizovala s Pardubicemi 1:1
| 08.08.2020
Sigma zná termíny prvních dvou zápasů ve FORTUNA:LIZESigma zná termíny prvních dvou zápasů ve FORTUNA:LIZE
| 06.08.2020
Dobrá zpráva! Zranění Víta Beneše není vážnéDobrá zpráva! Zranění Víta Beneše není vážné
| 06.08.2020
Sezónu 2020/2021 zahájí Sigma doma s LibercemSezónu 2020/2021 zahájí Sigma doma s Libercem
| 05.08.2020
První prohra v přípravě. Sigma podlehla Brnu 0:2První prohra v přípravě. Sigma podlehla Brnu 0:2
| 05.08.2020
Do Sigmy přichází chorvatský útočník Dominik RadičDo Sigmy přichází chorvatský útočník Dominik Radič
| 04.08.2020
Pozor změna! Proti Brnu budeme hrát na Andrově stadionuPozor změna! Proti Brnu budeme hrát na Andrově stadionu
| 04.08.2020
Zifčák: Konkurenci vnímám. I tak chci ukázat, že na to mámZifčák: Konkurenci vnímám. I tak chci ukázat, že na to mám
| 04.08.2020OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná