Sigma má další výhru, body trefil Michal Vepřek

17.09.2016 / A tým

Třetí vítězství v řadě uhrál dnes tým SK Sigma Olomouc doma na Andrově stadionu. Hanáci porazili České Budějovice 1:0, když branku dal dvanáct minut před koncem po centru Martina Sladkého Michal Vepřek.

Trenér Václav Jílek poslal do zápasu tým ve stejném složení, v jakém hrál v předchozím kole. Pro zranění stále chyběli Martin Hála, Václav Vašíček a Jakub Yunis.

Před utkáním v Olomouci hodně pršelo, ale to trávníku Androva nemohlo nijak uškodit. A Sigma proti soupeři, který byl na čele tabulky a bez porážky, začala dobře. Hrála aktivně, s častým zakončením. Jako třeba v 6. minutě, když brankář vyrážel na roh nebezpečnou ránu Zahradníčka. O devět minut později hlavičkoval po rohovém kopu Chorý, brankář hostů balon nadvakrát lapil. V 19. minutě vystřelil pěkně zdálky Petr, gólman opět vyrážel na roh. O dvě minuty později se Petr protáhl po levé straně, dával pod sebe pro Housku, ale v posledních chvíli se stačil vrátit jeden z protihráčů. Po půlhodině hry napřáhl zdálky Plšek, po jeho pokusu se brankář jen ohlédl, ale balon proletěl kousek vedle. Jedinou šanci v první půlce měli hosté ve 39. minutě. Zakončoval z voleje Kalod, brankář Buchta ale perfektním zákrokem vyrazil na roh. Dvě minuty před přestávkou tečoval střelu Falty zdálky patou Plšek, míč šel těsně vedle odkryté části brány. A tak první půlka skončila bez gólů.

Reportáž z utkání

V závěru prvního poločasu začalo pršet a během přestávky už byl na Andrově stadionu pořádný liják. Ve 47. minutě hlavičkoval po přímém kopu těsně vedle levé tyčky Chorý. Pak už provazy vody z nebe fotbal chvílemi hodně brzdily. Hrací plocha sice byla pevná a bez stojící vody, ale přece jen hustý déšť, to není pro fotbal a orientaci na hřišti to pravé. Takže šancí už tolik nebylo. Hosté zase měli jednu velmi nebezpečnou akci, během které musel brankář Buchta vytáhnout tři parádní zákroky. Ale pak šla za svým Sigma. V 77. minutě bombu Housky k pravé tyčce budějovický brankář ještě vyrazil. Ovšem o dvě minuty později už Hanáci vedli. Po centru Sladkého zprava se na zadní tyčce prosadil Vepřek a prostřelil gólmana – 1:0. Důležitou výhru v těžkých podmínkách už Hanáci uhájili a zapsali do tabulky další tři body.

SK Sigma Olomouc – SK Dynamo České Budějovice 1:0 (0:0)

Branka: 78. Vepřek. Rozhodčí: Ardeleanu – Kubec, Kožár. ŽK: Čermák. Diváci: 1994.

SK Sigma: Buchta – Sladký, Štěrba, Šindelář, Vepřek – Zahradníček (77. Buchvaldek), Houska, Plšek (88. Radakovič), Petr (67. Habusta), Falta – Chorý. Trenér Václav Jílek.
Č. Budějovice: Křížek – Klesa, Šourek, Novák, Funda – Čermák, Čavoš (88. Hála) – Pešek (81. Kadula), Benát, Táborský (65. Wermke) – Kalod. Trenér David Horejš.

| 21.09.2016
První poločas je obrovské zklamání, řekl JílekPrvní poločas je obrovské zklamání, řekl Jílek
Jílek: V první půli jsme byli lehkovážní a málo pracovaliJílek: V první půli jsme byli lehkovážní a málo pracovali