Aktuality

12. kolo: Sigma hraje doma proti Znojmu

12. kolo: Sigma hraje doma proti Znojmu

18.10.2016 / A tým

V neobvyklém termínu hrají další domácí zápas fotbalisté SK Sigma Olomouc. Duel Hanáků proti Znojmu se uskuteční ve středu 19. října s výkopem v 17.00, protože si právě toto utkání vybrala pro přímý přenos televizní stanice ČT Sport.

I přes neobvyklý termín by hráči i realizační tým SK Sigma Olomouc samozřejmě rádi za co největší podporu v hledišti. Mančaft drží sérii neporazitelnosti, vyhrál osm zápasů v řadě. „Jestli přijde víc diváků, to nedokážu posoudit. Nevím, do jaké míry to bude pro fanoušky v tento termín zajímavé. Byli bychom samozřejmě rádi, velmi rádi, za každého fanouška, za každý hlas, za podporu. Čím větší, tím lepší. Ale samozřejmě výsledky jsou jedna věc, to by fanoušky mohlo přilákat, na druhou stranu chápu, že ten termín není pro všechny optimální, ke všemu je to televizní utkání. Takže uvidíme, necháme se překvapit,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek.

Na Andrův stadion dorazí Znojmo, tým, který trénuje Radim Kučera, Sigmácká legenda. A ten hráče našeho týmu dopodrobna zná. Podaří se ve středu v podvečer soupeře něčím překvapit? „V první řadě nechceme překvapit Radima Kučeru. Spíš se chceme prezentovat takovou kvalitou výkonu, aby nám to dávalo předpoklad utkání kontrolovat a dotáhnout do vítězného konce. Spíš než překvapit soupeře chceme využít našich silných stránek, což se nám třeba v posledním utkání tolik nedařilo. Chceme být v utkání dominantnější, než v předchozím,“ poznamenal Jílek.

V předchozích sezónách platilo, že je v duelech proti Znojmu nutné uhlídat útočníka Žondru. Ten už v klubu není, ale přesto má trenér Radim Kučera v týmu několik nebezpečných hráčů. „Jednoznačně soupeř hrozí celkovou ofenzivitou mužstva, schopností hráčů dostat se do zakončení, zakončení vyřešit. Radim tam má k dispozici několik mladých hráčů, ať už jsou to Rybička, Klíma, Bartolomeu nebo Njire, to jsou šikovní hráči, doplnění o zkušenější. Nelze se koncentrovat jenom na jednoho, útočná vozba je produktivní, Znojmo dává hodně branek. Takže budeme muset být zodpovědní do defenzivy a využít okének v obraně soupeře,“ řekl Jílek.

V sestavě SK Sigma budou scházet dva nejzkušenější ofenzivní hráči. Útočník Václav Vašíček začal po zranění s přípravou a hrát ještě nemůže, záložník Jakub Petr má jednozápasovou stopku za čtyři žluté karty. „Absenci Kuby Petra bych nebral ani z pohledu toho jména nebo zkušenosti, spíš z pohledu toho, že mužstvo nějakým způsobem fungovalo a to je pak dobré, když se do toho moc nesahá. Samozřejmě karetní trest ho vyřadil ze hry, ale nemyslím si, že bychom ho nebyli schopni nahradit. Máme tam několik možností, nějakým způsobem jsme to dohrávali docela dobře v Sokolově, uvidíme ještě, pro jakou možnost se rozhodneme. Věřím, že kdo do utkání místo Kuby nastoupí, tak to zvládne,“ dodal Jílek.

Počasí
Podle serveru chmi.cz nás bude během dne od západu přecházet studená fronta spojená s tlakovou níží, jejíž střed postoupí ze Severního moře nad Německo. Mělo by být převážně zataženo. Ráno místy, během dne postupně na většině území déšť. Večer od západu ustávání srážek a částečné protrhání oblačnosti. Nejvyšší teploty 8 až 11 °C, na horách 3 až 7 °C. Mírný jižní až jihozápadní vítr 3 až 7 m/s. Rozptylové podmínky: dobré.

Novinky ve Fanshopu
Ve Fanshopu si můžete zakoupit plno Sigmáckých suvenýrů, jako již tradičně. V prodeji je také dres pro nový soutěžní ročník. A také plakát našeho týmu pro novou sezonu.

Stadion otvíráme hodinu před zápasem
Na utkání budou v provozu tribuny západ a východ. Naši fanoušci vozíčkáři mají místa tradičně na tribuně jih, případně vyhrazená u hrací plochy, vstupem přes vchod pro media. Brány stadionu otvíráme hodinu před výkopem. POZOR! Přijďte na stadion s dostatečnou časovou rezervou, kapacita vstupu na tribuny není neomezená. Tak na to myslete, ať nepřijdete o začátek.

Vstupenky
Lístky jsou v prodeji v klubové prodejně Fanshop a také v síti Ticketportal, stojí 80 korun na kryté a 60 korun na nekryté sezení. Fanshop má otevřeno ve všední dny o 10 do 17.00. Pokladny budou otevřeny v dostatečném počtu hodinu před zápasem.

Zápasový bulletin
Na fotbale si nezapomeňte koupit zápasový bulletin. Stojí dvacku. V zápasovém magazínu najdete obvyklé info o dění v SK Sigma Olomouc, spoustu statistik, na plakátu jsou tentokrát trenér Václav Jílek a tým SK Sigma Olomouc U 16. Pro fans školou povinné ještě naposledy rozvrh hodin. A další díl soutěže o permici.

Parkování
Pokud na utkání cestujete osobním automobilem, pamatujte na to, že přímo před stadionem nezaparkujete. Využijte parkovacích ploch v okolí stadionu – před halou UP, na travnaté ploše vedle kolejí E. Rošického, před poštou v Ladově ulici nebo u letadla v Legionářské ulici.

Soutěže – vyhrávat můžete i vy!
- Bruk Pizza Bar věnoval 1 pizza tolar na konzumaci 1 pizzy dle vlastního výběru. Při utkání vyfotíme jednoho diváka, který je v dalším bulletinu zveřejněn a pak si stačí jen pro tolar přijít.

Pravděpodobné sestavy
SK Sigma Olomouc:
Buchta – Hála, Škerle, Šindelář, Vepřek – Zahradníček, Sladký, Plšek, Houska, Falta – Chorý. Trenér Václav Jílek.
Znojmo: Halouska – Svozil, Odehnal, Cihlář, Helísek – Motal, Javůrek, Njire, Urbančok – Rybička, Klíma. Trenér Radim Kučera.

Utkání SK Sigma Olomouc – 1. SC Znojmo FK se hraje ve středu 19. října od 17.00 (rozhodčí Ondřej Ginzel – Jiří Kříž, Jaroslav Poživil, přímý přenos ČT Sport). Nezapomínejte, že fotbal je nejhezčí přímo na stadionu!

 
A tým - další aktuality:

Kádr A-týmu doznal změn. Smlouvy prodloužili Zahradníček a ZmrzlýKádr A-týmu doznal změn. Smlouvy prodloužili Zahradníček a Zmrzlý
| 01.07.2020
Miloš Buchta nejstarším hráčem Sigmy, osmým mezi ligovými brankářiMiloš Buchta nejstarším hráčem Sigmy, osmým mezi ligovými brankáři
| 01.07.2020
Týmu chci pomoci na hřišti i mimo něj, řekl HubníkTýmu chci pomoci na hřišti i mimo něj, řekl Hubník
| 29.06.2020
Roman Hubník se vrací do Sigmy. Podepsal smlouvu na 2 rokyRoman Hubník se vrací do Sigmy. Podepsal smlouvu na 2 roky
| 29.06.2020
Buchta: Rozloučit se vítězstvím bylo to nejlepší Buchta: Rozloučit se vítězstvím bylo to nejlepší
| 28.06.2020
Daněk: Byl jsem trochu nervózní, ale se svým výkonem jsem spokojenýDaněk: Byl jsem trochu nervózní, ale se svým výkonem jsem spokojený
| 28.06.2020
Sigma zabrala a porazila Karvinou 3:1Sigma zabrala a porazila Karvinou 3:1
| 28.06.2020
3. kolo nadstavby: Sigma hraje doma s Karvinou3. kolo nadstavby: Sigma hraje doma s Karvinou
| 26.06.2020
Před 38 lety Sigma poprvé postoupila do první ligyPřed 38 lety Sigma poprvé postoupila do první ligy
| 26.06.2020
Vstupenky na Karvinou stále v prodeji!Vstupenky na Karvinou stále v prodeji!
| 26.06.2020

Další aktuality
OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná