Sigma s jasnou výhrou, Plšek dal 5 gólů!

18.11.2016 / A tým

Jasnou záležitostí bylo utkání 16. kola FN ligy mezi SK Sigma Olomouc a 1. SK Prostějov. Hanáci doma na Andrově stadionu svou soupeře porazili jasně 7:0 a vybojovali další tři body. Hvězdou utkání byl záložník Jakub Plšek, který dal pět (!) branek.

Sigma šla za tříbodovým domácím úkolem rychle a razantně. A velkému tlaku nedokázali hosté vzdorovat. Už v 6. minutě si dal po rychlé akce málem vlastní branku Rus, trefil levou tyčku. Poté následoval rohový kop a krásná střela Housky ze střední vzdálenosti, bohužel nepřesná. Po dalším rohu už se fanoušci Sigmy mohli radovat. V souboji s Radakovičem si srazil do vlastní brány míč Rus – 1:0. O dvě minuty později měli hosté opět štěstí, když se bomba Plška zpoza šestnáctky odrazila od břevna. Ve 20. minutě měl po centru Plška zleva tutovku Chorý, z malého vápna trefil jen do gólmana. Za další tři minuty už to zase vyšlo, signál po rohovém kopu zakončil Petr – 2:0. Třetí branka přišla záhy. Po faulu na Housku proměnil pokutový kop Plšek – 3:0. Defenziva hostů jen s vypětím odolávala domácímu náporu. A přišly další branky. Ve 38. minutě měli hosté znovu štěstí, po hezké střele Petra jim pomohla levá tyčka. Ve 41. minutě se znovu měnil stav. Po rohovém kopu byl sice Plšek evidentně faulován a nic se nepískalo, ale domácí záložník se stačil zvednou, dostat k míči a trefit do sítě nechytatelně – 4:0. No a ještě do přestávky to bylo o pět a Jakub Plšek završil hattrick. Po rohovém kopu ve 44. minutě zůstal sám na zadní tyčce a neměl potíže se zakončením – 5:0.

Rozhodnuto tak už bylo po prvním poločase, v tom druhém už bylo jenom otázkou, jestli Sigma přidá nějaké další branky. Střely Falty nebo Sladkého úspěchem neskončily, v 55. minutě nebyl vidět faul na Chorého v pokutovém území. Po hodině hry trenér Václav Jílek stáhl ze hry Zahradníčka s Chorým, aby je pošetřil na středeční ostravskou dohrávku. A pak se rozjelo pokračování galavečera Jakuba Plška. V 69. minutě po rohovém kopu prostějovský brankář vyrazil hlavičku Radakoviče, Yunis míč ťukl Plškovi a bylo to 6:0. Ovšem to ještě nebylo všechny. Pět minut před koncem se po kombinaci a narážce s Petrem prosadil popáté v utkání Plšek a pečetil skóre zápasu – 7:0.

SK Sigma Olomouc – 1. SK Prostějov 7:0 (5:0)

Branky: 29. (pen.), 41., 44., 69. a 85. Plšek, 8. vlastní Rus, 24. Petr. Rozhodčí: Houdek – Kožár, Šimáček. ŽK: Zahradníček – Machynek. Diváků: 2597.
SK  Sigma: Buchta – Sladký, Radakovič, Šindelář, Vepřek – Plšek, Houska (69. Habusta) – Zahradníček (60. Buchvaldek), Petr, Falta – Chorý (60. Yunis). Trenér: Václav Jílek.
Prostějov: Kofroň – Hirsch, Schuster, Rus, Pančochář – Machynek – Šteigl, Petržela, Zapletal (46. Fládr), Píchal – Nekuda (46. Chwaszcz). Trenér Miroslav Takáč.

Střely na: 10:1
Střely vedle: 7:1