Aktuality

18. kolo: Sigma hraje derby v Brně

18. kolo: Sigma hraje derby v Brně

19.02.2016 / A tým

První výjezd jarní části Synot ligy čeká tým SK Sigma Olomouc moravské derby v Brně. Hraje se v sobotu 20. února se začátkem ve 14 hodin. Hanáci půjdou do utkání v plné síle, trest už si odpykal stoper Uroš Radakovič, který už tedy může nastoupit.

Svěřence trenéra Václav Jílka čeká duel s nebezpečným soupeřem, pozor si budou muset zvlášť dávat na záložníka Zavadila a útočníka Řezníčka. „Asi bychom se neměli zaměřovat jenom na jedince. Ale musím říct, že Řezníček potvrzoval v průběhu podzimu svoji výkonnost, dal poměrně dost branek, je to hráč, který má schopnost kvalitního náběhu a zakončení, určitě si ho pohlídat musíme. A režisérem Brna je už dlouho Zavadil, to je hráč, kterému musíme věnovat zvýšenou pozornost, nesmí dostat moc prostoru. Zároveň je to velmi dobrý exekutor standardních situací,“ řekl Václav Jílek.

Naposledy minulou sobotu doma Sigma Bohemians jasně přestřílela, ale ztratila dva body při remíze dva dva. Úkol tedy zní zdánlivě jednoduše a jasně – být produktivnější a vyvarovat se zbytečných chyb v defenzivě. „Myslím, že v kontextu našich zápasů je to pořád podobné. Mužstvo je poctivé, teď jsme ani neudělali nějaké fatální chyby. Inkasovali jsme dvakrát po určitých nedorazech, v tom se musíme zlepšit, nedat soupeři tolik prostoru. Na druhou stranu samozřejmě musí být vyšší efektivita, to jednoznačně, to je náš dlouhodobý problém,“ řekl Jílek a pokračoval: „Jsem rád, že jsme měli poměrně dost střeleckých pokusů, že se do koncovky tlačíme. Šance jsme si vypracovali, ale to je pořád prostor pro zlepšení.“

Po jednozápasovém trestu za čtyři žluté karty už může opět hrát stoper Uroš Radaković. „To je příjemná starost, vrací se nám stoper, který v podzimní části dlouhodobě prokazoval vysokou výkonnost. Takže teď je jen na nás, abychom rozhodli o složení stoperské dvojice,“ řekl Jílek. Jinak by měl být tým prakticky kompletní. „Byly tam nějaké menší zdravotní problémy, ale nemělo by to být nic zásadního, předpokládám, že všichni hráči by měli být v pořádku. Zvažujeme nějaké změny, ale ne nějaké překopání sestavy,“ podotkl Jílek. Mimo hru je stále vzhledem k zranění záložník Denis Cana, stoper David Bystroň už začal s individuálním tréninkem.

Počasí
Podle serveru chmi.cz by mělo v den zápasu být oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky, během odpoledne od západu zataženo, k večeru postupně na většině území s deštěm. V polohách nad 500 m srážky smíšené nebo sněhové. Nejvyšší odpolední teploty 4 až 8 °C. Mírný západní až jihozápadní vítr 2 až 6 m/s. Tlaková tendence: slabý až mírný vzestup, odpoledne slabý pokles. Rozptylové podmínky: dobré.

Info pro fanoušky
Sektor hostů se nachází na jižní tribuně, sektory C a D. Přístupová/odchodová trasa do sektorů je možná pouze jedním vstupem, a to garážovým dvorem z ulice Červinkova, který je i zároveň východem. V případě většího počtu fanoušků než je kapacita těchto dvou sektorů jsme připraveni otevřít vedlejší sektor E. Sektor hostů je vybaven zónou pro provádění bezpečnostních prohlídek. Pokladna pro sektor hostů je umístěna u vstupu před turnikety. Info z FC Zbrojovka Brno: „Vstup do sektoru hostů včetně pokladen je otevřen hodinu před začátkem zápasu, tj. ve 13:00 hodin. Dovolujeme si vás upozornit, že vzhledem k specifickým podmínkám nástupu do sektoru hostů, se fanoušek nejprve podrobí bezpečnostní prohlídce a pokud bude vše v pořádku, zakoupí si vstupenku a bude vpuštěn do sektoru. Cena vstupenky je 120,- Kč.“

Pravděpodobné sestavy
Brno: Melichárek – Hyčka, Košťál, P. Buchta, Keresteš – Malík, Chrien – Brigant, Zavadil, Škoda – Řezníček. Trenér Václav Kotal.
SK Sigma Olomouc: M. Buchta – Hála, Rode, Radaković, Vepřek – Navrátil, Houska, Šindelář, Ordoš, Petr – Mahmutovič. Trenér Václav Jílek.

Utkání FC Zbrojovka Brno - SK Sigma Olomouc se hraje v sobotu 20. února od 14.00 (rozhodčí Jech – Mokrusch, Kubr).
A tým - další aktuality:

Áčko veze z Ďolíčku důležité tři bodyÁčko veze z Ďolíčku důležité tři body
| 16.02.2019
Sestava SK Sigma proti BohemiansSestava SK Sigma proti Bohemians
| 16.02.2019
A tým čeká střetnutí na půdě BohemiansA tým čeká střetnutí na půdě Bohemians
| 15.02.2019
Nešpor: I když nebudu hrát, pojedu kluky na Bohemku podpořitNešpor: I když nebudu hrát, pojedu kluky na Bohemku podpořit
| 14.02.2019
Pilař: Neměli jsme si nechat remízu vzítPilař: Neměli jsme si nechat remízu vzít
| 09.02.2019
V mrazivém večeru nezískali Hanáci ani bodV mrazivém večeru nezískali Hanáci ani bod
| 08.02.2019
Sestava SK Sigma proti JablonciSestava SK Sigma proti Jablonci
| 08.02.2019
Už zítra Sigma zahájí jarní část FORTUNA:LIGYUž zítra Sigma zahájí jarní část FORTUNA:LIGY
| 07.02.2019
Trenér Jílek: V přípravě jsme splnili, co jsme si naplánovaliTrenér Jílek: V přípravě jsme splnili, co jsme si naplánovali
| 06.02.2019
Souhrn zimní přípravy A týmuSouhrn zimní přípravy A týmu
| 03.02.2019OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná