Andrův stadion viděl unikátní zápas, Plšek psal dějiny

19.11.2016 / A tým

Poslední soutěžní utkání roku 2016 na Andrově stadionu bylo z kategorie výjimečných. Tým SK Sigma Olomouc porazil Prostějov vysoko 7:0 a záložník Jakub Plšek dal 5 branek. Fanoušci by si měli tyto obě skutečnosti zapamatovat, protože v historii klubu jsou první málo vídaná a a druhá nevídaná.

O sedm branek vyhrála Sigma doma zápas dlouhodobé mistrovské soutěže proti Prostějovu po dvaatřiceti letech. Před pátkem to bylo na závěr jarní části sezony 1983/84. Tehdy Sigma vyhrála 8:1 (poločas 3:0, branky: Lauda 3, Kalvoda, Muchka, Kučerňák, Jar. Fiala, Juřica). Hladkým vítězstvím 7:0 skončilo také utkání před dvěma sezonami, to Sigma na jaře porazila Sokolov sedmi brankami, po poločase jsme vedli tři nula (branky: 13., 24. a 79. Vašíček, 7. Kušnír, 53. Navrátil, 60. Ordoš, 89. Plšek).

Dalším unikátem pátečního podvečera bylo famózní střelecké představení záložníka Jakuba Plška. Ten dal 5 branek, což se v klubové historii ještě žádnému hráči SK Sigma v profesionální dlouhodobé mistrovské soutěži nepodařilo!

Záložník Jakub Plšek již na podzim nastřílel 13 branek, ve čtrnácti zápasech. Tolik gólů ještě před zimní přestávkou neměl nastřílených žádný hráč. Ani legendární útočník Vladislav Niki Lauda, který byl v druholigové sezoně 1983/84 nakonec tehdy nejlepším střelcem soutěže s 22 góly.

Reportáž z utkání

Sigma prodloužila sérii neporazitelnostiSigma prodloužila sérii neporazitelnosti
| 20.10.2017
Sestava SK Sigma proti OstravěSestava SK Sigma proti Ostravě
11. kolo: Sigma jede do Ostravy11. kolo: Sigma jede do Ostravy
| 19.10.2017
Páteční zápas SK Sigma píská ZelinkaPáteční zápas SK Sigma píská Zelinka
| 18.10.2017
Organizovaná mládež na Sigmu za 50 korunOrganizovaná mládež na Sigmu za 50 korun
Předprodej na domácí zápas SK Sigma odstartovalPředprodej na domácí zápas SK Sigma odstartoval