Sigma prohrála a v MOL Cupu končí

20.09.2016 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc dohráli v domácím poháru. Hanáci dnes doma na Andrově stadionu prohráli v utkání 3. kola MOL Cupu s Táborskem 1:2 (0:2). Sigma hrála od 48. minuty v deseti bez vyloučeného Uroše Radakoviče, ve druhé půlce bojovala, ale gól dala jen jeden, trefil se Tomáš Chorý.

Trenér Václav Jílek udělal několik změn v sestavě. Některé z hráčů pošetřil, pro zranění nemohli nastoupit Martin Hála, Jakub Yunis, Václav Vašíček nebo Jan Hladík. Poprvé do soutěžního zápasu za áčko nastoupil obránce Matěj Hýbl, na lavičce byl připraven útočník Marek Schmidt, ale ten se vzhledem k vývoji zápasu nakonec do hry nedostal.

Sigma mohla jít rychle do vedení. V 5.minutě byl po pasu Housky sám před brankářem Zahradníček, ale místo střely zvolil kličku a do prázdné, jenže kličku si udělal hodně dlouhou … O tři minuty později po přihrávce Plška skóroval Buchvaldek, ale pro těsný ofsajd gól platit nemohl. Nedáš-dostaneš, to v podobných případech funguje. A za zahozené tutovky přišel trest rychle, v 10.minutě šlo Táborsko ze své první akce do vedení. A o dvanáct minut bylo ještě hůř, když hosté ztrestali ztrátu ve středu pole a dali druhou branku. Po půlhodině hry byl v dobré šanci Chorý, mohl zkusit přihrát spoluhráčům před poloprázdnou bránu, ale zvolil zakončení, bohužel přestřelil. Z protiútoku střílel na druhé straně Nešický, brankář Reichl byl pozorný a nebezpečný pokus kryl. Víc už toho řešit do přestávky nemusel, také proto, že ve 37.minutě odzbrojil Štěrba před šestnáctkou protihráče parádním obranným zákrokem. Pět minut před přestávkou přihrával Hýbl před bránu pro Chorého, ten ale netrefil dobře míč. Ve 43. minutě kopala Sigma po tečované střele Housky roh, hlavička Radakoviče šla kousek vedle levé tyčky.

Sigma tak musela dohánět dvoubrankové manko. Ale už ve 48. minutě bylo pro Hanáky zase zle. Radakovič ztratil míč, ten získal Froněk a hnal se do vápna. Tam ho srbský stoper přidržel. Rozhodčí Nenadál odpískal penaltu a Radakovič dostal červenou. Pokutový kop zahrával Ciku, brankář Reichl jeho penaltu s pomocí tyčky zneškodnil! Po pár minutách střílel z dobré pozice nad Nešický. Sigma pak začala i v deseti soupeře tlačit. V 54.minutě střílel po přiťuknutí Zahradníčka vedle Sladký. O tři minuty později po rohovém kopu hlavičkoval Šindelář, brankář jeho pokus stačil vyrazit. V 61.minutě se Sigma dočkala kontaktní branky. Po centru Zahradníčka dal hlavou gól Chorý. Hanáci se snažili i v oslabení o vyrovnání, hosté se bránili a čekali na brejky. Nebezpeční byli v 69.minutě, ale střela Fulneka šla vedle. Sigma to zkoušela ze všech stran, ale po dobrých akcích a přihrávkách Chorého, Petra nebo Falty vždycky chyběl kousek k zakončení. Tlak Sigmy gradoval v závěru. V 86.minutě vyrazil brankář bombu Štěrby na roh. V 90.minutě hlavičkoval po rohovém kopu Štěrba, ale žel bohu pouze do míst, kde stáli na brakové čáře protihráči. Neujala se ani rána Štěrby v nastaveném čase, gólman Brych se po ní sice jenom otočil, ale proletěla těsně vedle levé tyčky.

Reportáž z utkání

SK Sigma Olomouc – FC MAS Táborsko 1:2 (0:2)

Branky: 61. Chorý – 10. Frněk, 22. Fulnek. Rozhodčí: Nenadál – Myška, Melichar. ŽK: Plšek, Zahradníček, Falta – Nešický, Ciferský. ČK: 48. Radakovič. Diváci: 612.

SK Sigma: Reichl – Sladký, Štěrba, Radakovič, Hýbl (55. Šindelář) – Zahradníček, Houska, Habusta (33. Falta), Plšek, Buchvaldek (46. Petr) – Chorý. Trenér Václav Jílek.
Táborsko: Brych – Landovský, Ciferský, Navrátil, Hovorka, Kočí (82. Javorek), Nešický, Ciku (65. Džafič), Kalvach, Fulnek, Froněk (85. Mrázek). Trenér Petr Frňka.

Střely na: 8:4
Střely vedle: 5:6