Chorý: Gól bych vyměnil za výhru

21.09.2016 / A tým

Útočník SK Sigma Olomouc Tomáš Chorý (1995) konečně protrhl střeleckou smůlu, která ho držela v úvodu sezony. Ve středečním pohárovém utkání se hráč širšího kádru české reprezentační jednadvacítky trefil hlavou po centru Tomáše Zahradníčka. Ale gól ho moc netěšil, neznamenal pro tým pozitivní výsledek, pouze korigoval porážku s Táborskem na 1:2.

V úterý proti Táborsku to byl zápas dvou rozdílných poločasů. V tom první jste hráli v jedenácti a nebylo to právě ideální, ve druhém pak v deseti soupeře tlačili.
Nevím, co k tomu mám říct. To je těžké hodnotit. Soupeř měl tři akce, dal z nich dva góly. My jsme měli možností v prvním poločase víc, jenže jsme z nich nedali žádnou branku. To jsou šance, které bychom měli proměňovat. A ten první poločas rozhodl.

Ve druhém poločase jste ale soupeře mačkali i v oslabení.
Hodně nás nakopl Miša Reichl, když chytil penaltu. Byla tam červená karta, rozhodčí říkal, že byl jasná, ale to jsou vlastně dva tresty. Ale myslím, že jsme ten druhý poločas zvládli dobře. Jenže nám to tam víc než jednou nespadlo.

Poprvé v sezoně jste se trefil, pomůže to vašemu sebevědomí?
Já nevím … Jsem rád, že jsem ten gól dal, ale jsem smutný, že jsem klukům ještě víc nepomohl. Mohl jsem dát třeba ještě jeden. Ale vyměnil bych to za remízu, abychom se dostali alespoň do prodloužení, nebo za výhru.

Vy jste si ten zápas pořádně odbojoval, běhat na hrotu, když se hraje v deseti, to není jednoduché.
Není. Byl to druhý zápas v krátké době, ale fyzicky jsem se cítil dobře. Odmakal jsem to, nechal jsem tam fakt všechno. Mrzí mě, že se to neodrazilo na výsledku. Jsme všichni zklamaní. Ale hlavu věšet nebudeme. V soutěži jsme ještě neprohráli, teď jedem do Vanďáku a nemyslím si, že by nás to mělo nějak psychicky položit. Myslím, že druhý poločas nás odrazí o stupínek výš.

Je vyřazení z domácího poháru velké zklamání?
Určitě jsme chtěli postoupit. Je to motivace navíc. K tomu bychom hráli víc zápasů, měli bychom vložená utkání v týdnu. A bylo by větší herní vytížení. Každý chce raději hrát, než trénovat. Herní vytížení je lepší, než trénink. Mrzí nás, že jsme vypadli. Ale z druhé strany se můžeme soustředit na ligu. Tam jsme na dobré cestě a věřím, že v tom budeme pokračovat.