Sigma B s jasnou výhrou, Jan Hladík dal dva góly

22.10.2016 / B tým

Ve 12. kole Moravskoslezské fotbalové ligy získal tým SK Sigma Olomouc B v duelu proti Blansku tři body. Béčko vyhrálo jasně 4:0, dvě branky dal záložník Jan Hladík. Domácí mohli vyhrát vyšším rozdílem, ještě neproměnili spoustu šancí, trefili dvě tyčky, sudí odpustil hostům dvě jasné penalty.

V úvodu zápasu se hosté snažili trošku kousat, ale béčko šlo hned od začátku za svým cílem. Ve 3.minutě po centru Seibrta netrefil na malém vápně o kousíček balon rybičkou Yunis. O pět minut později po centru Vichty zleva usměrnil míč na zadní tyčce Hladík vedle. V 10. minutě se do šestnáctky protáhl Seibert, byl kopnut do hrudníku, evidentně zfaulován, ale nepochopitelně se nepískalo … Sigma pak dál trpělivě čekala na další šance. Nepodařilo se ani po pětici rohů během čtyř minuty kolem dvacáté, ani z dobré střely Yunise, která šla kousek vedle. Po půlhodině hry byl v šestnáctce faulován Yunis, pokutový kop už se pískal a nařízenou penaltu proměnil sám Yunis – 1:0. Ve 37.minutě měla Sigma dvě možnosti, bomba Yunise šla vedle, vzápětí tlačil Habusta střelu zpoza vápna k levé tyčce, ale brankář jeho pokus měl. Ve 44.minutě se z levého křídla dobře uvolnil Vichta a skvostnou bombou na zadní šibenice skóroval – 2:0. V závěru poločasu to mohlo být o tři. Na centr Hýbla si výborně nabíhal Yunis, ve stoprocentní šanci byl zezadu sražen, ale opět se nepochopitelně vůbec nepískalo …

Nepřízeň osudu ale nemusela Sigmu mrzet, po první půlce vedla o dvě branky a krátce po startu druhé náskok navýšila. V 52.minutě po centru Seiberta zprava trefil hlavou hezky k pravé tyčce Hladík – 3:0. A o pět minut později po krásné kolmici Ambrozka Hladík udělal kliku brankáři a zavěsil do prázdné – 4:0. V závěrečné půlhodině pak Sigma předváděla jednu povedenou akci za druhou, měl hodně šancí – Hladík a Vichta trefili tyčku, brankář chytil čisté góly Richtrovi s Ambrozkem, pak měl ještě dvě tutovky Hladík, ale stav už se nezměnil.

„Nikdo se neporazí sám. Prvních deset minut jsme se hledali, ale pak jsme začali hrát rychleji, přímočařeji, důrazněji ve středu hřiště a soupeře jsme přehráli,“ řekl trenér SK Sigma B Augustin Chromý.

SK Sigma Olomouc B – Blansko 4:0 (2:0)

Branky: 52. a 57. Hladík, 30. (pen.) Yunis, 44. Vichta. Rozhodčí: Vejtasa – Sedláček, Hanáková. ŽK: Yunis, Vichta, Seibert, Štěrba – Koláček, Koudelka, Kratochvíl. Diváci: 73.

SK Sigma B: Spurný – Seibert, Štěrba (65. Krayzel), Jemelka, Hýbl – Hladík, Ambrozek, Richter, Habusta, Vichta (78. Danis) – Yunis (72. A. Ševčík). Trenér Augustin Chromý.