Sigma v poslední přípravě zvítězila

23.07.2016 / A tým

Vítězně ukončil přípravu na nový soutěžní ročník tým SK Sigma Olomouc. Hanáci doma na Andrově stadionu porazili polský TS Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:1, když branky dali v prvním poločas Václav Vašíček, Jakub Petr a Šimon Falta.

Start do zápasu měla Sigma podařený, stejně jako před týdnem proti Katovicím. Už ve 2. minutě si centr Falty zleva přebral Vašíček, pokryl si míč, obtočil se kolem obránce a trefil se přesně na vzdálenější tyčku. A diváci ještě ani nedokončili oslavy první branky zápasu a mohli se radovat znovu. No a stálo to za to. Po rychle rozehraném rohovém kopu ťukl Vašíček míč Petrovi, který se trefil parádně do levé šibenice, polský brankář se jenom ohlédl. A dobrý vstup Sigma záhy ještě potvrdilo. Znovu to byla krásná branka po krásné akci. Hála potáhl balon před vápno, přihrál na střed Plškovi, ten z jedné posunul na nabíhajícího Faltu. Falta si připravil pozici k palbě a prostřelil brankáře. Sigma pak hrála v klidu, vzadu v podstatě nic závažného řešit nemusela. A ještě do přestávky mohla navýšit náskok. Na centr Petra zprava Vašíček na zadní tyčce o kousek před prázdnou sítí nedosáhl, bomba Hály po další povedené akci proletěla kousek vedle levé šibenice.

Reportáž z utkání

Po devíti minutách druhého poločasu se podařilo hostům snížit. A v 60. minutě zmařil po rozehrané standardce další šanci polského týmu brankář Reichl. Sigma se pak stále snažila hrát aktivně a útočit, nesoustředila se pouze na údržbu a bránění náskoku. Ale žádnou z dobře rozehraných útočných akcí se už nepodařilo zakončit gólem.

„První poločas byla určitě spokojenost. Měli jsme výborný vstup do utkání, dali rychlé branky, to nám hodně pomohlo. Měli jsme tam i další příležitosti, ze kterých jsme mohli skórovat. Ve druhém poločase už jsme, s vědomím toho vedení, nebyli tolik aktivní,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek.

SK Sigma Olomouc - TS Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:1 (3:0)

Branky: 2. Vašíček, 4. Petr, 15. Falta – 54. Demjan. Rozhodčí: Proske – Kotík, Boček. Diváci: 250.
SK Sigma: Buchta (46. Reichl) – Hála (55. Štěrba), Škerle, Radakovič (32. Šindelář), Vepřek (63. Buchvaldek) – Petr (69. Hladík), Houska, Sladký (55. Habusta), Plšek, Falta – Vašíček (63. Yunis). Trenér Václav Jílek.

Zápas jsme sledovali v textovém online přenosu.