Pátý zápas, čtvrtá výhra, podruhé s nulou

24.01.2016 / A tým

V pátém přípravném utkání zaznamenali fotbalisté SK Sigma Olomouc čtvrtou výhru. Hanáci hráli včera v Senci proti FC Spartak Trnava, zápas se šestým celkem průběžné tabulky slovenské nejvyšší soutěže vyhráli 1:0, branku dal třináct minut před koncem záložník Pavel Moulis.

"Hráli jsme s dobrým soupeřem, byl to dobrý zápas, hodně se hrálo nahoru dolů, takže to splnilo i ten kondiční parametr, který je nyní nutný. Je to cenné vítězství, navíc jsme neinkasovali branku," řekl trenér SK Sigma Václav Jílek.

Po prvním poločase byl stav bezbrankový. Trnavu vedl do zápasu jako kapitán útočník David Depetris, který před dvěma lety působil půl sezony v SK Sigma Olomouc. V první dvacetiminutovce padly dvě branky, ale ani jedna pro ofsajd neplatila. Za domácí se nemohl radovat právě Depetris, za Hanáky Aidin Mahmutovič. Mahmutovič mohl poslat Sigmu do vedení. Ve 32. minutě ho fauloval Tóth, ale nařízenou penaltu Aidinovi brankář Kamenár vystihl. „Gólman přečetl jeho záměr a pokutový kop chytil,“ řekl Jílek.

Ve druhém poločase už se Sigma střelecky prosadila. Nejprve ještě domácím pomohla po střele Malce tyčka, ale třináct minut před koncem zakončil kombinační akci po přihrávce Mahmutoviče přesně střídající Pavel Moulis. „Bylo to dobré utkání, po herní stránce bylo vidět, že už je na hráčích trošku cítit zátěž,“ podotkl.

Další zápasy bude hrát tým SK Sigma na herní soustředění v Turecku, kam se vydá ve čtvrtek.