Sigma vedla, pak padla v penaltovém rozstřelu

24.01.2016 / B tým

V zimní Tipsport lize obsadil tým SK Sigma Olomouc čtvrtou příčku. Na finálovém turnaji v Praze na Vyšehradě hrálo našeho béčko doplněné o mladé hráče áčka. Po sobotní prohře 2:4 s Bohemians tým bojoval o třetí místo s Mladou Boleslaví.

Béčko mělo v prvním poločase více šancí, ale branka padla až krátce po přestávce. Sigmě vyšel perfektně protiútoku, A. Ševčík přihrál volnému Yunisovi, který obstřelil vybíhajícího gólmana. O náskok přišli Hanáci po hodině hry smolně po rohovém kopu, když reklamovali, že míč z rohu letěl za brankovou čárou a zpracování rukou. Devět minut před koncem rozhodčí Jech neodpískal jasný šlapák na bránícího hráče před šestnáctkou, Boleslav akci dohrála a šla do vedení. Dvě minuty před koncem srovnal z pokutového kopu Kalvach. Takže rozhodnou musel penaltové rozstřel. Z olomouckých exekutorů proměnili jen Yunis a Chorý, což bylo málo.

„Vedli jsme, soupeř nám vyrovnal a pak šel do vedení. Bylo to po situacích, když naši hráči přestali hrát, nejprve reklamovali ruku, pak šlapák na Krayzla. Ale to nejde, musí se hrát, dokud rozhodčí nezapíská. Byly to zbytečné góly. Pak se nám podařilo srovnat, penalta byla za faul na Petra Ševčíka. Penaltový rozstřel nám ale nevyšel,“ řekl trenér SK Sigma B Augustin Chromý. „Dnes se mi to příliš nelíbilo, nebylo to ono. Je to pořád ještě příprava, dnes bylo v týmu hodně těch mladších hráčů a nebylo to skutečně ono, neměli jsme dobrý pohyb,“ podotkl.

FK Mladá Boleslav – SK Sigma Olomouc B 2:2 (0:0), na pen. 4:2

Branky: 62. a 81. Sivrič, rozhodující penalta Sivrič - 48. Yunis, 88. (pen.) Kalvach. Rozhodčí: Jech - Šimáček, Ratajová.
SK Sigma B: Blaha – Seibert, Svozil, Krayzel, Hýbl – Látal (63. Texl), Habusta (43. P. Ševčík), Kalvach, Buchvaldek (76. Schmidt) – Yunis, A. Ševčík (68. Chorý). Trenér Augustin Chromý.