Aktuality

Jílek: Měli jsme být ještě hladovější po dalších gólech

Jílek: Měli jsme být ještě hladovější po dalších gólech

24.07.2016 / A tým

Fotbalistům SK Sigma Olomouc se generálka na novou sezonu povedla. Doma na Andrově stadionu bez větších potíží přehráli polský TS Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:1. Ale trenér Václav Jílek příliš spokojený nebyl. „Ve druhém poločase už jsme, s vědomím toho vedení, nebyli tolik aktivní. Už jsme to spíše dohrávali, tam jsme měli být ještě hladovější po dalších gólech. Pořád je vidět, že musíme stále pracovat na dalších věcech,“ řekl Jílek.

Jak hodnotíte sobotní přípravné utkání?
První poločas byla určitě spokojenost. Měli jsme výborný vstup do utkání, to vždycky určí ráz zápasu. Dali jsme rychlé dvě branky, to nám hodně pomohlo. Měli jsme tam i další příležitosti, ze kterých jsme mohli skórovat. Ale už jsme je nedohráli. Ve druhém poločase už jsme, s vědomím toho vedení, nebyli tolik aktivní. A soupeř nás dokázal potrestat z jednoho brejku, pak si ještě vypracoval jednu šanci. My už jsme to spíše dohrávali, tam jsme měli být ještě hladovější po dalších gólech. Pořád je vidět, že musíme stále pracovat na dalších věcech.

V zápase jste měli převahu, dali tři pěkné branky. Je to pro tým také něco jako psychická vzpruha před startem sezony?
Je to spíš důležité pro sebedůvěru hráčů. Proto mě trošku mrzí, že jsme neprosadili brankově ještě víc, abychom to sebevědomí měli. Protože jsou tam hráči, kteří by si ten gól zasloužili a potřebují ho. Ale převaha je jedna věc a pak efektivita druhá. Takže my se budeme snažit samozřejmě hrát atraktivně, aktivně, agresivně, ale vždycky bude rozdílová jenom efektivita a konečný výsledek.

Říkal jste, že nastoupí z větší části tým, se kterým počítáte v úvodu soutěže. Máte už tedy jasno složení základní sestavy?
Dá se říct, že víceméně ano. I v sobotu se to ukázalo, šli jsme do zápasu v podobné sestavě. Jsou tam určité alternativy, z pohledu taktického na jednotlivé soupeře. Nicméně z devadesáti procent už máme o sestavě jasno. Pak půjde skutečně už jen o aktuální formu, případně se rozhodujeme o jednom dvou postech. V sobotu nám to trošku zkomplikoval fakt, že Uroš Radakovič hodně brzy střídal, nebyl úplně zdravotně v pořádku. Ale i Martin Šindelář to po zbytek zápasu zvládl. Takže máme z čeho vybírat. Hlavně bude podstatné, abychom směrem dopředu dokázali být nebezpeční a gólově produktivní.

Co se přihodilo Urošovi?
Nevím, jestli tam nebyla spíš chyba v pitném režimu. Od dvacáté minuty si stěžoval na nevolnost, nebylo mu dobře, točila se mu hlava, byl slabý. Proto jsme ho střídali. Ale nebude to nic vážnějšího.

Takže základní sestava pro úvod sezony se bude blížit té z poslední přípravy?
Určitě to je jedna z možností. Ale samozřejmě nebudu teď jednoznačně říkat, jak budeme hrát v sezóně. Nicméně se dá vytušit ze sestav z posledních zápasů, že se to nějakému našemu optimu blíží.

Po delší pauze nastoupil útočník Václav Vašíček. Jste rád, že zdravotně drží a navíc se střelecky prosadil? To je pozitivní.
Pro něj samotného je to pozitivní. Pro nás také, potřebujeme, aby hrotoví útočníci dávali branky, koneckonců od toho tam jsou. Ale je to pozitivní z toho pohledu, že prakticky čtyři týdny byl mimo zápasové vytížení. Přišel a hned branku dal, to je pro hráče vždycky pozdvižení.

Je pro vás v tuto chvíli na hrot útoku Vašíček první volba?
Baví se nyní, kdy nemáme Tomáše Chorého, kdy máme připravené Vencu Vašíčka a Jakuba Yunise. Takže v tuhle chvíli můžu říct, že v danou chvíli je číslo jedna Venca Vašíček.

Jak jste spokojený s přípravou?
Jedna věc je spokojenost čtrnáct dní před prvním ostrým zápasem. Protože při vší úctě k tomu prvnímu kolu domácího poháru, to beru tak, že začínáme naplno až za čtrnáct dní. Ale myslím si, že kluci odpracovali to, co jsme chtěli. Máme odehrány kvalitní zápasy, myslím si, že v té finální fázi přípravy je potěšitelné, že jsme zvládli tři zápasy v řadě za sebou vítězně. To je určitě dobré pro sebevědomí hráče. Ale až samotná soutěž pak ukáže, na kolik jsme připraveni. Dovolím si tvrdit, že víme, co chceme hrát a jsme schopni to praktikovat. Ovšem pořád tam máme dost nedostatků. Jsou určité pasáže ve hře, kdy z toho vypadáváme a není to takové, jak si představujeme.

Je výhoda začínat zápasem domácího poháru? To už před prvním zápasem mistrovské soutěže nebude jen příprava.
Výhoda nebo nevýhoda, takhle se na to nedíváme. Je to prostě pro nás první soutěžní zápas. Máme nějaký cíl v domácím poháru, máme cíl v ligové soutěži. Ještě máme týden na to, abychom pracovali na nějakých taktických věcech a zdokonalování systému tak, abychom pracovali s minimem chyb a s větší produktivitou.

Cíl v ligové soutěži je jasný. Jaký je ten pohárový?
Pro mě osobně i pro mužstvo je to zase výzva. Jestliže máme ambici postoupit do první ligy, hrát o první příčky ve druhé lize, tak bychom měli mít stejnou ambici i v domácím poháru. Pro nás to budou, předpokládám, že se do těch kol dostaneme, konfrontační zápasy s prvoligovými týmy.
A tým - další aktuality:

Sigma se dnes zúčastnila projektu Kopeme za fotbal Sigma se dnes zúčastnila projektu Kopeme za fotbal
| 21.03.2019
Hráči A týmu si vyzkoušeli teqballHráči A týmu si vyzkoušeli teqball
| 21.03.2019
Pět kol zbývá do konce základní části FORTUNA:LIGYPět kol zbývá do konce základní části FORTUNA:LIGY
| 21.03.2019
Upřesnění k utkání 27. kola FORTUNA:LIGYUpřesnění k utkání 27. kola FORTUNA:LIGY
| 18.03.2019
Série výher u konce. Hanáci padli na LetnéSérie výher u konce. Hanáci padli na Letné
| 16.03.2019
Proti Spartě nastoupíme v této sestavěProti Spartě nastoupíme v této sestavě
| 16.03.2019
25. kolo: A tým míří na Letnou25. kolo: A tým míří na Letnou
| 15.03.2019
Na Spartě nás nečeká nic lehkého, řekl ChvátalNa Spartě nás nečeká nic lehkého, řekl Chvátal
| 14.03.2019
Václav Jemelka mezi náhradníky pro utkání české reprezentaceVáclav Jemelka mezi náhradníky pro utkání české reprezentace
| 12.03.2019
Ohlasy po vítězném utkání s LibercemOhlasy po vítězném utkání s Libercem
| 11.03.2019OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná