Sigma ztratila další zápas, ve kterém vedla

24.08.2016 / A tým

Ani ve třetím kole Fotbalové národní ligy tým SK Sigma Olomouc nezabodoval naplno. Hanáci přitom stejně jako v předchozích dvou zápasech vedli, ale další branky nepřidali, soupeř srovnal a duel skončil nerozhodně jedna k jedné.

V olomoucké sestavě došlo ke třem změnám – vzhledem k trestu nemohl hrát Uroš Radakovič, pro zranění Aleš Škerle, pro nemoc Jakub Plšek. Na pravém kraji obrany nastoupil Martin Sladký, stoperskou dvojici tvořili Jan Štěrba a Martin Šindelář, na pravou zálohu se přesunul Martin Hála, v základu nastoupil ve středu pole Jakub Habusta.

Sigma do utkání vstoupila dobře a mohla jít rychle do vedení. Ve 2.minutě střílel kousek vedle Falta. V 16.minutě Štěrba vyvezl míč střed, vysunul mezi beky Petra. Ten byl sám před brankářem, ale tutovku neproměnil, gólman jeho střelu vyrazil.  O šest minut později vystřelil zdálky Habusta, míč šel kousek nad břevnem. Ve 25.minutě našel Falta dobrou přihrávkou volného Petra, tomu ale střela nesedla dobře. V 33. minutě měli Hanáci velkou smůlu. Po rohovém kopu v závaru před pardubickou brankou postupně stříleli Chorý, Štěrba a Habusta, ale pokaždé trefil jen protihráče stojící před brankovou čárou. Osm minut před přestávkou se Sigma dočkala zaslouženého vedení. Po uličce Housky se ranou z úhlu prosadil Sladký – 1:0. Pak měli domácí štěstí, když brankář Buchta dobrým reflexem zmařil možnost soupeře zblízka.

Deset minut po přestávce mohla Sigma náskok zvýšit. Chorý poslal vpřed Hálu, ten šel sám na bránu, ale o kousek minul. Sigma měla stále častěji míč na noze a chtěla přidat druhou branku. V 60.minutě přihrál Hála pod sebe a střela Chorého se vytočila ven z brány. V 63.minutě byl před šestnáctkou zkosen Hála a Sigma měla výhodu přímého kopu z dobré pozice. Ten zahrával Petr, ranou přes zeď, po které se brankář jen ohlédl, trefil pravou tyčku. A nedáš-dostaneš zafungovalo, z protiútoku hosté srovnali na 1:1. Sigma potom chtěla dát vítěznou branku, ale to se nepovedlo ani po střelách Buchvadlka, Housky, Falty nebo Yunise, chybělo více přesnosti.

SK Sigma Olomouc – FK Pardubice 1:1 (1:0)

Branky: 37. Sladký – 66. Ladra. Rozhodčí: Pechanec – Arnošt, Vít. ŽK: Yunis – Jedlička, Pospíšil, Zavadil, Ngandu. Diváci: 2020.

SK Sigma: Buchta – Sladký, Šindelář, Štěrba, Vepřek – Hála (71. Buchvaldek), Petr (71. Vašíček), Habusta, Houska (78. Yunis), Falta – Chorý. Trenér Václav Jílek.

Střely na: 5:3
Střely vedle: 15:2
Rohy: 4:1
Fauly: 6:17
Ofsajdy: 2:2

Chorý dal gól po centru, Sladký v power-playChorý dal gól po centru, Sladký v power-play
| 01.10.2016
Jílek: Spoustu situací můžeme lépe dohrátJílek: Spoustu situací můžeme lépe dohrát
| 30.09.2016
Sigma má další výhru, body trefili Chorý a SladkýSigma má další výhru, body trefili Chorý a Sladký
Sestava SK Sigma proti ŽižkovuSestava SK Sigma proti Žižkovu
9. kolo: Sigma hraje doma proti Žižkovu, pak můžete stihnout i hokej9. kolo: Sigma hraje doma proti Žižkovu, pak můžete stihnout i hokej
| 29.09.2016
Páteční zápas SK Sigma píská MrázekPáteční zápas SK Sigma píská Mrázek
Stačilo jenom trefit bránu, řekl Šimon FaltaStačilo jenom trefit bránu, řekl Šimon Falta
| 28.09.2016
Chce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl ŠkerleChce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl Škerle
| 27.09.2016
Zápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. říjnaZápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. října