Vstupenky a zájezdy na světový fotbal Vstupenky a zájezdy na světový fotbal

Sigma má další tři body, Chorý dvakrát skóroval

25.09.2016 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc mají další výhru. Hanáci dnes zvítězili ve Varnsdorfu v utkání 8.kola FNligy 3:0, střelcem utkání byl dvougólový útočník Tomáš Chorý. Sigma dohrávala bez zraněného stopera Jana Štěrby, který musel ze hry v prvním poločase a rovnou zamířil do nemocnice.

V  utkání chybělo v sestavě SK Sigma hned několik hráčů. Pro zranění nemohli být v nominaci Martin Hála, Václav Vašíček ani Jan Hladík, vzhledem k dvouzápasovému distancu za vyloučení z poháru ani Uroš Radakovič. Trenér Václav Jílek poslal tým do utkání ve stejném složení, jako v předchozích zápasech.

Sigma jela do Varnsdorfu bodovat a za svým si šla hned od začátku. První šanci měli hosté už ve 4. minutě. Chorý se uvolnil v šestnáctce, jeho ránu domácí gólman vyrazil. Ovšem pouze k Plškovi, který poloprázdnou bránu přestřelil. O čtyři minuty později střílel z mírného úhlu Houska, ale také jeho střelu ztlumil brankář. Od začátku se hrálo v olomoucké režii a další šance přicházely. V 18. minutě se uvolnil ve vápně Petr, jeho střelu brankář vyrazil pouze k Zahradníčkovi. Ten zamířil do opuštěné brány, ale gólmana zastoupil jeden ze zadáků a míč na brankové čáře vykopl. Ve 23. minutě přišel smolný okamžik pro Jana Štěrbu. Nákop do šestnáctky obrana Hanáků odvrátila, ale Štěrba dostal herdu loktem do zad, navíc se po tomto souboji srazil s Chorým. Oba naši hráči zůstali ležet zhruba na malém vápně, ale hrálo se dál. Akce skončila až zákrokem brankáře Buchty. Pak už přispěchali lékař s masérem a chvíli se nehrálo. A Honza Štěrba musel střídat, rovnou do nemocnice s podezřením na poraněný obratel. Místo něj šel do hry Škerle. Ovšem ani tato nepříjemná událost Sigmu nerozhodila. A ve 29. minutě šla do vedení, když pěkný centr Vepřka zleva uklidil hlavou k levé tyčce Chorý. O pět minut později mohli hosté náskok navýšit. Houska tísněn dvěma protihráči ve vápně stačil zakončit, ale o kousíček minul levou šibenici.

Hanáci šli do druhé půlky s náskokem jednoho gólu a rychle přidali druhý. Ve 47. minutě si Petr prohrál na levé straně s dvojicí protihráčů, uvolnil se a nacentroval. Na první tyčku si naběhl Chorý, a ač držen, dokázal tečovat balon do sítě – 0:2. Pak se na domácí bránu valil jeden útok za druhým. Minutu po druhé brance Sigma dokonale vyšachovala po parádním ťukesu domácí obranu, ale Petr o kousek minul prázdnou bránu. Další šance postupně neproměnili Šindelář, Plšek, nebo Chorý, který měl ještě další tři čtyři vyložené možnosti, ale pokaždé mu chyběl kousek k zakončení. Po hodně hry šel sám na brankáře Plšek, zkusil zakončení lobem, ale míč šel moc nízko. Sigma kontrolovala zápas, domácím prakticky nic nedovolila. A chtěla přidat další branku. V 77. minutě chyběl Chorému krok na centr Falty. O tři minuty později byl na hranici pokutového území faulován Zahradníček. Přímý kop vzal na sebe Falta a levačkou se trefil parádně přes zeď do levé šibenice – 0:3. Pět minut před koncem se před vápnem perfektně uvolnil střídající Yunis, šel sám na gólmana, tlačil střelu k pravé tyčce, ovšem těsně minul. To už ale týmu Sigmu radost z jasné výhry vzít nemohlo.

FK Varnsdorf – SK Sigma Olomouc 0:3 (0:1)

Branky: 29. a 47. Chorý, 80. Falta. Rozhodčí: Severýn – Vlasjuk, Fimmel. ŽK: Neuberg, Durdevič, Zbrožžek, Rudnytskyy– Chorý, Šindelář. Diváci: 1013.
SK Sigma: Buchta – Sladký, Štěrba (28. Škerle), Šindelář, Vepřek – Zahradníček, Houska, Plšek, Petr (82. Štěpán), Falta – Chorý (77. Yunis). Trenér Václav Jílek.

| 23.02.2017
První jarní domácí zápas bude hrát Sigma v neděliPrvní jarní domácí zápas bude hrát Sigma v neděli
| 22.02.2017
Jílek: Soustředění bylo po všech stránkách přínosnéJílek: Soustředění bylo po všech stránkách přínosné
| 21.02.2017
Zápasový program týmů SK Sigma na tento týdenZápasový program týmů SK Sigma na tento týden
| 20.02.2017
Sigma prohrála i druhý zápas na soustředění o gólSigma prohrála i druhý zápas na soustředění o gól