Aktuality

Chromý: Podali jsme dobrý výkon

Chromý: Podali jsme dobrý výkon

26.04.2016 / B tým

Tým SK Sigma Olomouc B v neděli doma remizoval 0:0 s Českými Budějovicemi. Béčko nastoupilo v hodně omlazeném složení, ale i přesto mnohem zkušenějšího soupeře přehrávalo. Se stoperskou dvojicí Ondřej Ševčík – Václav Jemelka (oba ročník 1995) hostům v čele se zkušeným Janem Šimákem Hanáci nedovolili prakticky nic, ale v ofenzivě jim chybělo trošku štěstí. V prvním poločase trefil Buchvaldek břevno, ve druhém největší šanci spálil Kalvach. „Proti kompaktnímu zkušenému soupeři jsme podali dobrý výkon. Doma se sice musí vyhrávat, ale i přesto bych tým pochválil," řekl trenér SK Sigma B Augustin Chromý.

Jak hodnotíte utkání proti Budějovicím?
Kluci podali velmi dobrý výkon, měli jsme dobré kombinační akce, dostali jsme se do finále. Jen je škoda, že jsme alespoň jednu šanci neproměnili. Možností jsme měli dost. Proti kompaktnímu zkušenému soupeři jsme podali dobrý výkon. Kluci ještě potřebují trošku více času. Třeba Lukáš Kalvach v závěru, ten z takových šancí dává góly na tréninku pořád, v minulé sezoně v MSFL se v takových situacích nemýlil, ale ještě bylo znát, že to uspěchal, chtěl to hrát rychle, aby to nepředržel. Doma se sice musí vyhrávat, ale i přesto bych tým pochválil. Po dlouhé době to byl zase zápas, kdy proti nám rozhodčí nenařídil pokutový kop.

Až na posledních třicet minut jste poslal do hry útočníka Chorého. To bylo po dohodě s trenérem prvního týmu?
Ano, byli jsme tak dohodnutí s trenérem áčka vzhledem ke zdravotnímu stavu a cestování. Takže jsme se v podstatě netradičně rozhodli, že bude hrát posledních třicet minut. Adam Ševčík byl jednou stažený v šestnáctce, myslím, že odehrál solidní utkání. Bylo tam na něj fůru zákroků, protihráči na něm pořád viseli. Ale přesto uhrál dost balonů, myslím, že jeho výkon byl dobrý, i když se gólově neprosadil. Ale to také přijde.

Nastoupili jste s hodně mladou stoperskou dvojicí, tvořili ji Ondřej Ševčík a Václav Jemelka.
My jsme nastoupili v hodně mladém složení. Nejstarší hráči v základní sestavě byli ročníku třiadevadesát. To zase klobouk dolů před těmi hráči. Byli tři hráči ročníku třiadevadesát, pat čtverky, pětky a šestky. S takovým mladým mužstvem ve druhé lize to bylo myslím solidní. Ondra Ševčík toho ještě moc neodehrál. Hrál solidně, myslím si, že nezklamal. Ti mladí kluci potvrzují svoji výkonnost, jenom vždycky nabádám k trpělivosti. Samozřejmě postavení v tabulce, to, že ti kluci jsou zvyklí celý život jen vyhrávat, je ovlivňuje pořád. Ale to je právě to, co chceme. Aby hráli pod tlakem, aby byli schopni se s tím vyrovnat. Z takového zápasu, jako byl ten nedělní, mám dobrý pocit, kluci se pořád posunují dál.

Neobvykle v základní sestavě nastoupil také záložník Filip Richter. Také on se toho zhostil výborně a odvedl dobrý výkon.
Ano. Hrálo dobře. Jen byla škoda, že pak v závěru fyzicky odešel. On je to složité, pokud není tolik v optimálním herním zatížení, tak je to znát. Ale Filip zahrál dobře. Ti kluci se vydali a tak je to asi v pořádku. Když hráč odehraje svoje, řekne, že nemůže, a jde střídat, tak to asi má být.
B tým - další aktuality:

B-tým má za sebou první den přípravyB-tým má za sebou první den přípravy
| 13.01.2020
Souhrn podzimní části sezóny B-týmuSouhrn podzimní části sezóny B-týmu
| 04.12.2019
B-tým na závěr podzimu nestačil na HlučínB-tým na závěr podzimu nestačil na Hlučín
| 16.11.2019
B-tým podlehl Rosicím a zůstává na druhém místě tabulky MSFLB-tým podlehl Rosicím a zůstává na druhém místě tabulky MSFL
| 10.11.2019
Béčko porazilo Otrokovice vysoko 6:1Béčko porazilo Otrokovice vysoko 6:1
| 03.11.2019
B-tým remizoval v KroměřížiB-tým remizoval v Kroměříži
| 26.10.2019
B-tým doma nestačil na Velké MeziříčíB-tým doma nestačil na Velké Meziříčí
| 20.10.2019
Další výhra pro B-tým, z Dolního Benešova veze tři bodyDalší výhra pro B-tým, z Dolního Benešova veze tři body
| 12.10.2019
Po výhře nad Zlínem jde B-tým do čela tabulky MSFLPo výhře nad Zlínem jde B-tým do čela tabulky MSFL
| 06.10.2019
B-tým vyhrál derby s BaníkemB-tým vyhrál derby s Baníkem
| 29.09.2019OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná