Aktuality

Trenér Václav Jílek po prvním utkání přípravy

Trenér Václav Jílek po prvním utkání přípravy

26.06.2016 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc sehráli v pátek odpoledne první zápas přípravy na novou sezonu. V Kroměříži remizovali se slovenským Spartakem Trnava 1:1 po bezbrankovém poločase, gól Hanáků dal patnáct minut před koncem hlavou Jakub Plšek. Tým SK Sigma měl v pátek celkem náročný program, dopoledne hráči trénovali, odpoledne hráli zápas. „Měli jsme i v den zápasu dvoufázový trénink. Samozřejmě je vidět, že to drhne, že začínáme, že kluci měli pauzu. Ve spoustě věcí k řešení technického charakteru nebo v součinnosti, tak tam jsme měli problémy, což je ale v tuhle chvíli normální,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek.

Jak hodnotíte první přípravné utkání? Před ním jste říkal, že výsledek není až tak důležitý, nakonec byl celkem dobrý, moc k výhře nechybělo.
Myslím, že v kontextu prvního týdne přípravy to bylo takové zpestření. Hráli jsme proti kvalitnímu soupeři, kterému už za týden začíná mistrovská soutěž. Dopoledne jsme trénovali, pak odpoledne hráli. Bylo to dobré tréninkové zpestření zápasovou formou. Kluci to odpracovali, z toho mám dobrý pocit, i když to bylo v extrémních podmínkách. Něco hodnotit je velmi složité, na druhou stranu si člověk udělá částečný obrázek, jak hráči snáší takové podmínky a únavu.

Přece jen soupeř je v trošku jiné části přípravy, vy jste začali, Trnava už bude hrát předkolo evropského poháru. Ale v zápase to tolik znát nebylo, soupeř vás nepřehrával.
Nedokážu posoudit, v jaké soupeř nastoupil sestavě, nicméně pořád je to prvoligový tým, který disponuje dvacetičlenným kádrem. Z tohoto pohledu je spokojenost, že jsme stačili i v té fázi, ve které jsme. Měli jsme i v den zápasu dvoufázový trénink. Samozřejmě je vidět, že to drhne, že začínáme, že kluci měli pauzu. Ve spoustě věcí k řešení technického charakteru nebo v součinnosti, tak tam jsme měli problémy, což je ale v tuhle chvíli normální.

Z toho úvodu přípravy asi vyplynul i ten inkasovaný gól po nevynucené chybě.
To k tomu patří. Terén byl velmi tvrdý a suchý. Venca Jemelka udělal individuální chybu, prostě si stoupl na balon, věřím, že už se mu to nestane, že se poučí. Protože to je samozřejmě obrovská chyba, v soutěžním utkání by to byl velký malér.

Ještě jste stačili vyrovnat, po pěkné akci, pěkném centru.
Byť jsme měli jediného hráče v šestnáctce v tu chvíli, tak nás soupeř dostatečně nepokryl. Kuba Plšek to zužitkoval velmi dobře, ale musím pochválit i Šimona Faltu, který tam dal přesný finální centr.

Gólů jsme mohli dát i více, trefili jste tyčku, měli i další šance.
I soupeř tam měl svoje příležitosti. Ve druhém poločase jsme byli lepším týmem, lépe jsme podrželi balon, měli jsme silnější střed hřiště, z toho rezultovaly i některé možnosti. Ale to nás trápí pořád, ta finální fáze. Na gól potřebujeme čtyři pět šancí, je potřeba, abychom efektivitu zvýšili a dohrávali šance lépe.

Ve druhém poločase nastoupil Martin Sladký. Jak se vám líbil?
Myslím, že do středu hřiště přinesl takovou tu správnou agresivitu, také fotbalovost, měl tam několik situací, které vyřešil velmi dobře. To, co jsme od něj očekávali, to v tom prvním utkání splnil. Nicméně rezervy má, stejně jako všichni ostatní, je potřeba na nich pracovat. Ale myslím, že naznačil potenciál, který si od něj slibujeme. Ve finální fázi je řešení jeho komplexního zdravotního stavu, v minulosti měl nějaké problémy, chceme si to ověřit, abychom případně koupili hráče, u kterého bude vysoký předpoklad, že zátěž zvládne, že u něj nebude nějaký zdravotní problém.
A tým - další aktuality:

Sigma zná termíny prvních dvou zápasů ve FORTUNA:LIZESigma zná termíny prvních dvou zápasů ve FORTUNA:LIZE
| 06.08.2020
Dobrá zpráva! Zranění Víta Beneše není vážnéDobrá zpráva! Zranění Víta Beneše není vážné
| 06.08.2020
Sezónu 2020/2021 zahájí Sigma doma s LibercemSezónu 2020/2021 zahájí Sigma doma s Libercem
| 05.08.2020
První prohra v přípravě. Sigma podlehla Brnu 0:2První prohra v přípravě. Sigma podlehla Brnu 0:2
| 05.08.2020
Do Sigmy přichází chorvatský útočník Dominik RadičDo Sigmy přichází chorvatský útočník Dominik Radič
| 04.08.2020
Pozor změna! Proti Brnu budeme hrát na Andrově stadionuPozor změna! Proti Brnu budeme hrát na Andrově stadionu
| 04.08.2020
Zifčák: Konkurenci vnímám. I tak chci ukázat, že na to mámZifčák: Konkurenci vnímám. I tak chci ukázat, že na to mám
| 04.08.2020
Trenér Látal: V přípravě zatím nezvolnímeTrenér Látal: V přípravě zatím nezvolníme
| 03.08.2020
Sigma byla blízko výhry. S Trnavou nakonec remizovala 1:1Sigma byla blízko výhry. S Trnavou nakonec remizovala 1:1
| 01.08.2020
Hubník po prvním zápase: Se spoluhráči se rychle sehrajemeHubník po prvním zápase: Se spoluhráči se rychle sehrajeme
| 30.07.2020OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná