Jílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana Štěrby

26.09.2016 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc prodloužili sérii neporazitelnosti ve FNlize, když v neděli vyhráli čtvrté utkání v řadě. Ve Varnsdorfu Hanáci zvítězili jasně 3:0, dvě branky dal útočník Tomáš Chorý, třetí záložník Šimon Falta. Radost našim barvám zkazilo jen zranění stopera Jana Štěrby, který musel střídat ve 28. minutě a rovnou zamířil do nemocnice.

„Jsem strašně rád, že jsme byli schopni utkání kontrolovat od první minuty. Byli jsme schopni si vytvářet šance tak, jako v předchozích utkáních. I když jsme úvodní šance neproměnili, tak jsme trpělivostí i kvalitou finální fáze nakonec branky vstřelili. Strašně důležitá byla ta druhá z kraje druhého poločasu, která nám dala určitý klid. I dozadu jsme byli kompaktní, ze sportovního hlediska mám velmi dobrý pocit dobře odvedené práce. Jedinou věc, která to poměrně výrazně kalí, je možná vážné zranění našeho mladého stopera Honzy Štěrby, uvidíme, jak to dopadne, je tam podezření, že mám něco s obratlem. Na dálku mu přeju, ať je to všechno dobré, jsme s ním, věřím, že to všechno zvládne,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek.

„Chtěl bych soupeři pogratulovat. V zápase jasně ukázal, že je to aspirant postupu. Chtěli jsme hostům cestu k vítězství samozřejmě ztížit, ale Olomouc svoji hrou jasně dominovala. Rozhodující gól byl na dva nula na začátku druhého poločasu. Pak už bylo proti rozjeté Olomouci těžké hrát, chodila do brejků a ještě spoustu příležitostí neproměnila,“ řekl asistent trenéra Varnsdrofu Libor Macháček.