Sigma vyhrála, tři body trefil Jan Štěrba

27.08.2016 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc v novém soutěžním ročníku konečně zabodovali naplno. Hanáci vyhráli zápas 4.kola FN ligy ve Vlašimi nejtěsnějším rozdílem, vítězný gól dal v 89.minutě po centru Martina Sladkého Jan Štěrba.

V olomoucké sestavě chyběl pro zranění stoper Uroš Radakovič, zpět do základní sestavy vrátil trenér Václav Jílek Jakuba Plška a poprvé v soutěži do ní poslal Lukáše Buchvaldka.

Sigma potřebovali po třech remízách tři body. A ve Vlašimi podobně jako v předchozích třech kolech to byla ona, kdo držel míč a snažil se hrát. Ale cestu do šancí proti dobře organizované defenzivě soupeře Hanáci hledali těžko. Ovšem i tak šance byly. V 7. minutě střílel zdálky Falta, jeho ránu brankář Nguyen kryl. Stejně jako tutovku Plška, který ve 23.minutě střílel z osmi metrů, ale vlašimský brankář ukázal dobrý reflex. Ve 36.minutě vypálil zdálky nad Chorý. A pět minut před přestávkou bombu Sladkého z odraženého míče po rohu tečovala defenziva jen těsně vedle levé tyčky, domácí gólman se po míči jen otočil.

Hned na začátku druhého poločasu byl ve středu pole ošklivě zkosen Buchvaldek. Nakonec musel v 55.minutě se zraněním kotníku střídat. To už ale bylo po úvodní šanci druhý půle. V 53.minutě dával pod sebe střídající Petr, střelu Chorého stačil obránce zblokovat a brankář chytit. Obraz hry byl v podstatě stále stejný, míč měli větší část hrací doby na noze hosté, domácím v podstatě nedovolili ohrozit svoji branku. V 63.minutě přišla další šance Sigmy. A znovu v ní byl Plšek, ale znovu neměl štěstí. Po průniku a přihrávce Hály byl opět sám před bránou, první střelu mu zblokoval protihráč, opakovanou zase brankář.  O šest minut později se domácí brankář při odvracení centru srazil s vlastnímu spoluhráči, míč si našel před vápnem Sladký, pohotově z první zamířil do opuštěné brány, ale gólman se stačil vrátit. V 72. Centroval zleva Falta, hlavička Petra šla dobře na zem k pravé tyčce, ale brankář znovu dobrým zákrokem, tentokrát nadvakrát, zkazil Hanákům radost. A kryl po chvíli i nepříjemnou tečovanou střelu Falty z hranice šestnáctky. Talk Sigmy vrcholil. V 83.minutě zatočil přímý kop zleva na zadní tyčku Vepřek, tam si nabíhali nekrytí Šindelář a Sladký, ale ani jeden z nich míč do odkryté brány nedokázal usměrnit. Pět minut před koncem se skvěle uvolnil Chorý, protáhl se do palebné pozice, vystřelil tvrdě levačkou. Ale vlašimský brankář opět svůj tým podržel a míč vyrazil. Jen k Petrovi, jehož střela šla kousek vedle pravé tyčky. Kýženého, a zaslouženého, gólu se Sigma přece jen dočkala. Minut před koncem se po centru Sladkého zleva prosadil hlavou Štěrba – 0:1. Pak mohl ještě přidat další branku Hála, šel sám na gólmana, ale prostřelit ho nedokázal.

Vlašim – SK Sigma Olomouc 0:1 (0:0)

Branka: 89. Štěrba. Rozhodčí: Houdek - Vlček, Vitner. ŽK: Piško, Čapek, Vyhnal -  Štěrba, Vašíček, Petr, Hála. Diváci: 520.

SK Sigma: Buchta – Sladký, Štěrba, Šindelář, Vepřek – Buchvaldek (55. Hála), Plšek (74. Vašíček), Habusta (46. Petr), Houska, Falta – Chorý. Trenér Václav Jílek.

Střely na: 1:10
Střely vedle: 2:6
Rohy: 8:6
Fauly: 15:17
Ofsajdy: 1:0

Chorý dal gól po centru, Sladký v power-playChorý dal gól po centru, Sladký v power-play
| 01.10.2016
Jílek: Spoustu situací můžeme lépe dohrátJílek: Spoustu situací můžeme lépe dohrát
| 30.09.2016
Sigma má další výhru, body trefili Chorý a SladkýSigma má další výhru, body trefili Chorý a Sladký
Sestava SK Sigma proti ŽižkovuSestava SK Sigma proti Žižkovu
9. kolo: Sigma hraje doma proti Žižkovu, pak můžete stihnout i hokej9. kolo: Sigma hraje doma proti Žižkovu, pak můžete stihnout i hokej
| 29.09.2016
Páteční zápas SK Sigma píská MrázekPáteční zápas SK Sigma píská Mrázek
Stačilo jenom trefit bránu, řekl Šimon FaltaStačilo jenom trefit bránu, řekl Šimon Falta
| 28.09.2016
Chce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl ŠkerleChce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl Škerle
| 27.09.2016
Zápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. říjnaZápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. října