Béčko SK Sigma doma remizovalo

28.05.2016 / B tým

Tým SK Sigma Olomouc B hrál v posledním kole Fotbalové národní ligy doma na Andrově stadionu proti Třinci. Béčko remizovalo 0:0 a ve druhé nejvyšší soutěži skončilo na čtrnáctém místě. Ovšem vzhledem k sestupu áčka ho čeká administrativní přesun o soutěž níž.

V olomoucké sestavě chyběli pro zranění záložník Jakub Vichta, útočníci Jakub Yunis, Štefan Danis a Jakub Rolinc, další útočník Lukáš Buchvaldek je na turnaji ve Francii s reprezentací U 20. Navíc v týdnu vzhledem k nemoci netrénovali obránce Matěj Hýbl a záložník Jan Hladík. Takže se složením základní jedenáctky měli Hanáci trošku potíže. Nakonec se podařilo tým poskládat, byť na lavičce byli připraveni čtyři dorostenci.

Reportáž z utkání

Sigma měla v bojovném prvním poločase jednu velmi dobrou šanci, když v 16.minutě zakončoval z dobré pozice A. Ševčík. Ale střela mu bohužel nesedla ideálně, míč šel tam, kde byl připravený brankář. Druhý poločas začali domácí velkým tlakem a převahou. A mohli záhy rozhodnout. Ovšem neměli k tomu ten potřebný kousek štěstí. V 52. minutě se na malém vápně perfektně uvolnil A. Ševčík, zbavil se obránců, oklamal i brankáře, ale zblízka trefil je pravou tyčku. Míč se odrazil na druhou stranu malého vápna, kde dobíhal Hladík, který poslal dorážku nad. V závěrečné fázi zápasu chtěly oba týmy strhnout výhru na svoji stranu. Diváky hodně zaujalo strčení pomezního do domácího trenéra v poslední minutě, ale změna skore už ne.

„Jsme rádi, že se nám podařilo ten kýžený bod uhrát. Splnili jsme sportovní cíl, který jsme měli. Sportovně jsme se zachránili, administrativně ale půjdeme o soutěž níž,“ řekl trenér SK Sigma B Augustin Chromý.

SK Sigma Olomouc B – Třinec 0:0

Rozhodčí: Dresler – Arnošt, Boček. ŽK: Spurný, Voleský, Rajnoch – Bedecs, Zimka. Diváci: 109.
SK Sigma B: Spurný – Texl, O. Ševčík, Jemelka, Hýbl – Hladík (90. Voleský), Kalvach, Habusta, Richter (60. Rajnoch), Moulis – A. Ševčík (69. Látal). Trenér Augustin Chromý.