SK Sigma Olomouc vs. MFK Vítkovice 28. 4. 2017 v 18:00 SK Sigma Olomouc vs. MFK Vítkovice 28. 4. 2017 v 18:00

Aktuality

Vyjádření SK Sigma Olomouc, a.s.  k článku zveřejněného deníkem DNES a iDnes

Vyjádření SK Sigma Olomouc, a.s. k článku zveřejněného deníkem DNES a iDnes

28.11.2016 / A tým

Vyjádření SK Sigma Olomouc, a.s. k článku ze dne 24. 11 .2016, zveřejněného deníkem DNES a iDnes: „Drsný pád černé hvězdy. Olomouc vede druhou ligu, ale hrozí jí krach (Zdroj: http://fotbal.idnes.cz/sigma-olomouc-fotbal-hrozba-krachu-dta-/fot_dsouteze.aspx?c=A161123_203943_fot_dsouteze_ten“).

Akcionáři společnosti a vedení společnosti považují za nezbytné zveřejnit následující vyjádření:

Uvedený článek se vyjadřuje bez potřebných znalostí a informací negativně, nepřijatelně a hlavně zkresleně až nepravdivě o situaci v našem fotbalovém klubu, což poškozuje náš klub – naši akciovou společnost, a nejen ji, ale i jednotlivé akcionáře, jak u našich obchodních partnerů, tak ve fotbalovém hnutí, mimo jiné také např. i při jednáních s vyhlédnutými hráči na přestup do našeho klubu – a to do takové míry, že klubu do budoucna nezbyde než tuto záležitost řešit právní cestou.

SK Sigma Olomouc, a.s. není v žádném případě před krachem, ale naopak činí vše pro to, aby klub nejen aktuálně, ale i do budoucna, byl stabilní po všech stránkách.

Připomínáme, že klub od licenční komise FAČR obdržel po splnění přísných podmínek, včetně ekonomických, tzv. „GOLD licenci“ pro sezónu 2016/2017 a aktuálně uvádíme následující fakta:

a) Ke dni 31. 10. 2016 nedluží SK Sigma Olomouc, a.s. nikomu ani jednu Kč;

b) Také ke dni 30. 11. 2016 nebude klub nikomu nic dlužit;

c) Hospodaření společnosti je od 1. 7. 2016 do 31. 10. 2016 v kladných číslech a účetní závěrku bude projednávat valná hromada společnosti řádně svolaná na prosinec 2016,

d) Aktuální suma závazků z obchodního styku (všechny jsou před splatností) je nižší než suma pohledávek, které má u jiných subjektů,

e) Co se týká v článku uváděných půjček - ano, SK Sigma Olomouc, a.s. má od svých akcionářů a jim spřízněných osob aktuálně formou dlouhodobých půjček půjčeno 72,8 mil. Kč. Tyto půjčky byly přijaty zcela řádně a zejména k dofinancování investiční výstavby po roce 2011 (jižní tribuna, tréninkový areál naproti bazénu apod.). Společnosti běžně pracují s cizími zdroji a je jistě bezpečnější dlužit svým akcionářům = vlastníkům klubu - konkrétně Ing. J. Lébrovi ovládajícímu 39% akcií vč. akcií, které vlastní jeho P.O.I., a.s. a spolku SK OLOMOUC SIGMA MŽ, z.s. (27%-ní akcionář) – než cizím subjektům nebo bankám. Veškeré tyto půjčky jsou kryty nemovitým majetkem, který klub vlastní, a to v několikanásobné výši.

Pokud klub aktuálně jedná o možnosti převodu Androva stadionu na Statutární město Olomouc, činí tak v zájmu dalšího rozvoje klubu. Nejedná se o nijak mimořádné řešení budoucnosti Androva stadionu, neboť ve většině případů stadiony vlastní, provozují a budují „města“ a zabezpečují pak i jejich provoz a péči o ně (v tom má náš klub určitou nevýhodu oproti ostatním, protože nejenže areál byl z valné části vybudován z klubových zdrojů, ale také náklady spojené se sportovními areály, které klub vlastní, musí sám zcela i platit).

Výše uvedená prohlášení klubu jsou ověřitelná a doložitelná nejen u účetního auditora, ale např. i u Grant Thornton Advisory s.r.o., která prováděla v posledních měsících pro jednoho z akcionářů, Statutární město Olomouc, analýzu majetko-právně smluvních vztahů v souvislosti s možným převodem Androva stadionu.

Za SK Sigma Olomouc, a. s.

akcionáři:
Statutární město Olomouc
SK OLOMOUC SIGMA MŽ, z.s.
Ing. Josef Lébr
První olomoucká investiční a.s.

Za dozorčí radu: doc. Mgr. Antonín Staněk, Ph.D., předseda dozorčí rady

Za představenstvo: Mgr. Ing. Petr Konečný, místopředseda představenstva
A tým - další aktuality:

Začal předprodej na další utkání SK SigmaZačal předprodej na další utkání SK Sigma
| 25.04.2017
Jílek: Herní projev nebyl úplně špatnýJílek: Herní projev nebyl úplně špatný
| 24.04.2017
Exolomoučtí hráči v zahraničíExolomoučtí hráči v zahraničí
| 24.04.2017
Hráče mrzelo tolik zahozených šancíHráče mrzelo tolik zahozených šancí
| 23.04.2017
Jílek: Neměli jsme produktivituJílek: Neměli jsme produktivitu
| 22.04.2017
Další výhru Sigmy trefil ChorýDalší výhru Sigmy trefil Chorý
| 22.04.2017
Sestava SK Sigma proti VítkovicímSestava SK Sigma proti Vítkovicím
| 22.04.2017
Minář: S takovými agenturami Sigma dále spolupracovat nebudeMinář: S takovými agenturami Sigma dále spolupracovat nebude
| 22.04.2017
24. kolo: Sigma hraje doma proti Vítkovicím24. kolo: Sigma hraje doma proti Vítkovicím
| 21.04.2017
Víkendový program týmů SK SigmaVíkendový program týmů SK Sigma
| 21.04.2017OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná