Aktuality

9. kolo: Sigma hraje doma proti Žižkovu, pak můžete stihnout i hokej

9. kolo: Sigma hraje doma proti Žižkovu, pak můžete stihnout i hokej

29.09.2016 / A tým

V pátek netradičně již od 16.00 hrají doma fotbalisté SK Sigma Olomouc zápas 9. kola FNligy. Za soupeře mají Hanáci na Andrově stadionu FK Viktoria Žižkov. A samosebou by rádi navázali na úspěšné výsledky z předchozích kol.

Sigma v předchozím kole zvítězila ve Varnsdorfu 3:0 (branky Chorý 2, Falta). „Sebevědomí hráčů je po dobrých výsledcích vyšší, to bylo vidět i v tom posledním zápase ve Varnsdorfu. Bylo to znatelné hlavně po tom rychlém druhém gólu, pak už to bylo asi takové, jak bychom si představovali. Ale nečeká nás nic jednoduchého a bude potřeba mít stejný přístup, jako jsme měli v tom předchozím utkání,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek. Jeho tým k dalšímu úspěchu opět potřebuje vyvážený výkon ve všech herních činnostech, dobrý v defenzivě a produktivní v ofenzivě. „Klukům neustále opakuji, že pokud chceme být úspěšní v ofenzivě, tak musím být prvotně hlavně kompaktní a zodpovědní v defenzivě. Nechceme nabízet soupeřům to, aby se dostávali do šancí, případně aby šli do vedení. Protože to je pak ve druhé lize těžké otáčet zápas. Což se nám zatím, díky bohu, daří, byť to ne vždycky udržíme. A v ofenzivě je v poslední době hlavně ten počet šancí velmi příznakem, na druhou stranu efektivita není pořád ještě úplně optimální. Ale my už bychom se konečně v domácím utkání také chtěli konečně střelecky prosadit, abychom i našim divákům nabídli více branek, než jenom jednu,“ podotkl Jílek.

Hanákům v úvodu sezony scházely góly útočníků, v minulém týdnu to prolomil Tomáš Chorý, který dal ve dvou zápasech tři branky. „V každém zápase trošku trneme, protože máme jediného hroťáka, i když v posledním utkání už mohl na chvilku nastoupit Jakub Yunis. Samozřejmě ten hrotový hráč hraje tak, jak hrají hráči pod ním. Pokud jsou schopni připravovat šance, tak pak je to jenom na něm. Myslím, že Choras tam měl v předchozích utkáních hodně situací, které nevyřešil dobře, měl už dost šancí v předchozích zápasech. Jsem strašně rád, že mu to tam spadlo v poháru s Táborskem, to bylo probuzení. A byť ve Varnsdorfu nevyřešil dobře první jasnou gólovou možnost, pak zvládl dvě docela těžké na výbornou. A my si jenom můžeme přát, aby mu to vydrželo,“ řekl Jílek.

V pátek odpoledne Sigmu nečeká v Žižkovu lehký soupeř. „Myslím, že nás čeká obdobně těžké utkání, jako bylo to proti Českým Budějovicím. Je to kompaktní tým, který je dobře poskládaný a organizovaný. Je tam vidět kvalita hráčů, kteří prošli první ligou, ať už jsou to Engelmann, Dočekal nebo Podrazký. Takže herní kvalita a zkušenost tam určitě je. Je to mužstvo, které je hodně nepříjemné z brejkových situací a má silné standardky. Ve vzdychu budí respekt, na druhou stranu potřebujeme hrát tak, abychom je do těchto situací nepouštěli,“ řekl Jílek.

Tým SK Sigma opět do utkání nepůjde v kompletním složení. V trestu je ještě stoper Uroš Radakovič. „K dispozici už je Yunis, plnohodnotný trénink už absolvoval Hladík. Hála ještě s nějakými úlevami trénuje, ten bude plně k dispozici od pondělka. Pak nám chybí Venca Vašíček a Honza Štěrba. Ten má ještě tři čtyři dny takové zotavovací, ale od neděle už by měl být v plném tréninku, takže díky bohu, že to v jeho případě dopadlo tak dobře,“ uvedl Jílek.

Změna času výkopu utkání
Zápas má upravený čas výkopu, bude se začínat již v 16.00. Důvodem posunu je kolize s domácím utkáním HC Olomouc v hokejové extralize. Původně se mělo hrát od šesti v podvečer, ale nakonec muselo dojít k úpravě. Hokejisté HC Olomouc si změnili pořadatelství zápasu proti Liberci a budou hrát doma s úřadujícím mistrem v pátek od 18.00. Náš klub po dohodě s Viktorií Žižkov přesunul začátek zápasu na 16.00, takže fans sportu můžou stihnout bez potíží oba zápasy. Za způsobené komplikace se předem omlouváme a doufáme, že si fans sportu na Hané užijí pohodový a tříbodový pátek na obou stadionech! Napřed na Andrově stadionu, potom na zimáku.

Počasí
Podle serveru chmi.cz před zvlněnou studenou frontou, která bude od západu zvolna postupovat do střední Evropy, k nám bude proudit teplý vzduch od jihozápadu. V den zápasu by mělo být skoro jasno nebo jasno. Nejvyšší teploty 22 až 25 °C, na horách 16 až 20 °C. Mírný jižní vítr 2 až 6 m/s. Rozptylové podmínky: dobré.

Novinky ve Fanshopu
Ve Fanshopu si můžete zakoupit plno Sigmáckých suvenýrů, jako již tradičně. V prodeji je také dres pro nový soutěžní ročník. A také plakát našeho týmu pro novou sezonu.

Stadion otvíráme hodinu před zápasem
Na utkání budou v provozu tribuny západ a východ. Naši fanoušci vozíčkáři mají místa tradičně na tribuně jih, případně vyhrazená u hrací plochy, vstupem přes vchod pro media. Brány stadionu otvíráme hodinu před výkopem. POZOR! Přijďte na stadion s dostatečnou časovou rezervou, kapacita vstupu na tribuny není neomezená. Tak na to myslete, ať nepřijdete o začátek.

Vstupenky
Lístky jsou v prodeji v klubové prodejně Fanshop a také v síti Ticketportal, stojí 80 korun na kryté a 60 korun na nekryté sezení. Fanshop má otevřeno ve všední dny o 10 do 17.00. Pokladny budou otevřeny v dostatečném počtu hodinu před zápasem.

Zápasový bulletin
Na fotbale si nezapomeňte koupit zápasový bulletin. Stojí dvacku. V zápasovém magazínu najdete obvyklé info o dění v SK Sigma Olomouc, spoustu statistik, na plakátu jsou tentokrát Tomáš Chorý a tým SK Sigma Olomouc U 17. Pro fans školou povinné rozvrh hodin. A další díl soutěže o permici.

Parkování
Pokud na utkání cestujete osobním automobilem, pamatujte na to, že přímo před stadionem nezaparkujete. Využijte parkovacích ploch v okolí stadionu – před halou UP, na travnaté ploše vedle kolejí E. Rošického, před poštou v Ladově ulici nebo u letadla v Legionářské ulici.

Soutěže – vyhrávat můžete i vy!
- Bruk Pizza Bar věnoval 1 pizza tolar na konzumaci 1 pizzy dle vlastního výběru. Při utkání vyfotíme jednoho diváka, který je v dalším bulletinu zveřejněn a pak si stačí jen pro tolar přijít.

Pravděpodobné sestavy
SK Sigma Olomouc:
Buchta – Sladký, Škerle, Šindelář, Vepřek – Zahradníček, Petr, Plšek, Houska, Falta – Chorý. Trenér Václav Jílek.
Žižkov: Hrubeš – Trýzna, Opluštil, Pimpara, Šandera – Podrazký, Pavlata, Krystan – Urbanec, Engelmann – Dočekal. Trenér Zdeněk Hašek.

Utkání SK Sigma Olomouc – FK Viktoria Žižkov se hraje v pátek 30. září od 16.00 (rozhodčí Peter Mrázek – Milan Flimmel, Dan Vodrážka). Nezapomínejte, že fotbal je nejhezčí přímo na stadionu!


fotbal-hokej.jpg

A tým - další aktuality:

David Houska a Lukáš Juliš v sestavě 21. kola F:LDavid Houska a Lukáš Juliš v sestavě 21. kola F:L
| 19.02.2020
Vstupenky na utkání se Spartou stále v prodejiVstupenky na utkání se Spartou stále v prodeji
| 18.02.2020
Lukáš Juliš: Dva góly hned v prvním utkání? To si musíte vysnítLukáš Juliš: Dva góly hned v prvním utkání? To si musíte vysnít
| 15.02.2020
Úspěšný start do jara. Sigma v Teplicích zvítězila 3:1Úspěšný start do jara. Sigma v Teplicích zvítězila 3:1
| 15.02.2020
Sestava SK Sigma proti TeplicímSestava SK Sigma proti Teplicím
| 15.02.2020
Ladislav Minář: Sigma by měla být ve Skupině o EvropuLadislav Minář: Sigma by měla být ve Skupině o Evropu
| 13.02.2020
21. kolo: Sigma začne jaro v Teplicích21. kolo: Sigma začne jaro v Teplicích
| 13.02.2020
David Houska: Tým je odhodlaný stoupat tabulkou výšDavid Houska: Tým je odhodlaný stoupat tabulkou výš
| 13.02.2020
Trenér Látal: Příprava proběhla podle našich představTrenér Látal: Příprava proběhla podle našich představ
| 13.02.2020
Pojď se Sigmou do divadlaPojď se Sigmou do divadla
| 12.02.2020OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná