Devatenáctka vyhrála, Schlimbach dvakrát skóroval

30.01.2016 / SCM

Tým SK Sigma Olomouc U 19 sehrál dnes doma na umělce přípravný zápas proti třetiligovému FK Mohelnice. Devatenáctka zvítězila, střelcem utkání byl dvougólový útočník Jiří Schlimbach.

V prvním poločase mohla jít devatenáctka záhy do vedení. V 10. minutě ovšem Brázdil přestřelil o šest minut později střílel Smékal vedle. Ve 25. minutě by ve vápně faulován Surzyn a pokutový kop proměnil ve vedení Voleský. Také druhou branku přinesla Sigmě standardní situace. Po přímém kopu trefil odražený míč Látal perfektně k pravé tyčce, to bylo deset minut po přestávce. Další dvě branky si nechala devatenáctka na závěr zápasu, dvakrát se prosadil útočník Schlimbach.

Reportáž z utkání

„Utkání se mi moc líbilo. Byl to skvělý zápas, i z pohledu soupeře, který byl velmi důrazný, bylo to soubojové, hrálo se to velice férově, bylo to dobré. Proto zařazujeme taková utkání, aby se kluci naučili podstupovat souboje, protože to je jeden z velkých problémů našeho fotbalu. Aby hráči v tomhle věku byli schopni podstupovat souboje i proti chlapům. Zkrátka se to musí naučit a myslím, že se to povedlo,“ řekl trenér SK Sigma U 19 Jiří Saňák.

SK Sigma Olomouc U 19 – FK Mohelnice 4:0 (1:0)

Branky: 82. a 86. Schlimbach, 25. (pen.) Voleský, 55. Látal.
SK Sigma U 19: 1. poločas: Kalina – Surzyn, Markovič, Krayzel, Sivoň – Látal, Antl, Brázdil, Zifčák – Smékal, Voleský. 2. pol.: Zlámal – Látal (67. Surzyn), Krayzel, Sivoň, Kiška – Brhel, Matocha, Pazdera, Socha – Janša, Schlimbach. Trenér Jiří Saňák.