Sigma má tři body, rozhodl Michal Ordoš

30.04.2016 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc zvládli domácí zápas 27. kola proti Jablonci. Hanáci zvítězili o gól, vítěznou branku dal po hodině hry hlavou střídající záložník Michal Ordoš.

Ještě před výkopem se s profesionální kariérou rozloučil útočník Michal Hubník, skončit předčasně musel vzhledem ke zdravotním potížím, má za sebou sedm operací kolena. Sigma potřebovala zabodovat naplno a od úvodních minut se chtěla tlačit dopředu. Jenže hosté bránili dobře, navíc v úvodu mohli zahrozit ze tři rohových kopů. Ale olomoucká defenziva byla pečlivá. Ve 21.minutě byl v dobré šanci Hála, sám před brankářem už měl míč ovšem trošku na dlouhou nohu, takže z mladého vápna minul. O pět minut později centroval zprava Hála, Malec hlavičkoval na první tyčce, bohužel nad. Ve 27.minutě už se měnil stav. Po centru Navrátila zprava se trefil hlavou Šindelář – 1:0. Pak měla v závěru poločasu Hanáci dva rohové kopy, ale větší šance z nich nebyla. Dvě minuty před přestávkou se na druhé straně podařilo skórovat hostům, takže se do šaten šlo za nerozhodného stavu.

V úvodu druhé půlky vystrašil jabloneckého brankáře dobrou střelou Navrátil, míč kousek mimo tyče tečoval jeden ze zadáků. Bod, ten byl dneska pro Sigmu málo, takže trenér Václav Jílek občerstvil ofenzivu. Hrát šli Ordoš s Mahmutovičem a hned to bylo znát. V 54.minutě Ordoš vysunul Mahmutoviče, jeho ránu brankář Hrubý výtečným zákrokem vyrazil na roh. O tři minuty později byl v šestnáctce sražen Hála, ale hrálo se dál. Míč získal P. Ševčík, byl podražen, ovšem opět se pokračovalo ve hře … V 61. minutě pak Romera viděl za faul na Navrátila žlutou kartu, no a protože to pro něj byla v utkání už druhá, byla to červená. A hosté hráli v deseti. O dvě minuty později Sigma přesilovku využila. Po centru Navrátila zprava se na zadní tyčce hlavou prosadil Ordoš – 2:1. V dramatickém závěru už se potom podařilo Hanákům cenné vítězství uhájit.

Reportáž z utkání

SK Sigma Olomouc - FK Jablonec 2:1 (1:1)

Branky: 27. Šindelář, 63. Ordoš - 43. Mihálik. Rozhodčí: Paták - Hrabovský, Caletka. ŽK: P. Ševčík - Romera, Hybš. ČK: 61. po 2. ŽK Romera. Diváci: 3 621.
SK Sigma: Reichl - Hála, Šindelář, Radakovič, Vepřek - Navrátil, Plšek, P. Ševčík, Houska (51. Ordoš), Falta (87. Petr) - Malec (51. Mahmutovič). Trenér Václav Jílek.
FK Jablonec: Hrubý - Romera, Pernica, Beneš, Hybš - Rossi - Masopust (67. Karavajev), Pospíšil, Trávník (78. Tecl), Mihálik (57. Doležal) - Wágner. Trenér Zdenko Frťala.

Střely na: 4:4
Střely vedle: 5:4