Sigma má další výhru, body trefili Chorý a Sladký

30.09.2016 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc prodloužili sérii neporazitelnosti a vyhráli páté utkání v řadě. Hanáci doma porazili v 9. kole FNligy doma na Andrově stadionu Viktorii Žižkov 2:0, branky dali Tomáš Chorý a Martin Sladký.

V sestavě SK Sigma muselo dojít k jedné změně, za zraněného Jana Štěrbu hrál Aleš Škerle. Hrát nemohl ani vykartovaný Uroš Radakovič, nebo vzhledem ke zdravotnímu stavu Martin Hála, Jan Hladík a Václav Vašíček.

Sigma šla od začátku zápasu za svým cílem a hosty od první minuty přehrávala. Ale chvíli trvalo, než se našly nějaké skulinky v žižkovské defenzivě. Dvakrát zkoušel z přímého kopu překvapit gólmana Zahradníček, ale brankář Soukup stačil vždy vyrazit. Ve 21. minutě se na levé straně dobře protáhl obranou Falta, přihrával pod sebe, ale míč nestačil trefit žádný z jeho volných spoluhráčů ve vápně. Po minutě hlavičkoval Chorý po centru zprava kousek vedle. Vzápětí byl v dobré palebné pozici Plšek, ale jeho rána byla sražena. Ve 24. minutě hlavičkoval po rohu Chorý, ale jeho pokus šel vedle. O šest minut později střílel z přímého kopu za faul na Petra Falta, ale přestřelil. Ve 32. minutě už Hanáci vedli. Falta se uvolnil na levém křídle, přihrál před bránu a Chorý skóroval – 1:0. Osm minut před přestávkou zakončoval po brejku Houska, ale těsně minul. Z další akce poslal dobrou kolmičku Petr mezi stopery pro Zahradníčka, tomu chyběl krok. A v poslední minutě první půlky se opět uvolnil vlevo Falta, dal pod sebe nabíhajícímu Sladkému, který v tutovce přestřelil.

Také druhou půlku zahájila Sigma dobře a aktivně. Ve 48. minutě střílel nebezpečně zdálky Sladký. O dvě minuty později po centru Vepřka zleva chybělo v tutové pozici k zakončení jen málo Chorému. V 57. minutě se skvěle uvolnil na pravém křídle Zahradníček, vletěl do vápna a nahrál pod sebe Faltovi. Tomu ovšem střelu zblokovali protihráči. Po minutě se do dobré šance dral Chorý, ale klička přes stopera se mu nepovedla. V 65. minutě střílel tvrdě zdálky Houska, žižkovský brankář jeho pokus vyboxoval. V 71. minutě musel na druhé straně brankář Buchta vyrážet nepovedený centr Dočekala, který šel k první tyčce. Po minutě Buchta chytal hlavičku Dočekala po rohovém kopu. V 77. minutě měla další šanci Sigma, v dobré palebné pozici byl Plšek, ovšem bohužel zamířil jen tam, kde stál připravený brankář. Sigma se snažila přidat druhou jistící branku, hosté naopak ještě srovnat. V 83. minutě se dostal ke střele Urbanec, gólman Buchta byl ale připraven a jeho ránu měl. V poslední minutě mohl definitivně rozhodnout Houska. První střelu mu brankář vyrazil, dorážku už zastavil sudí odpískáním faulu … Druhé branky se fanoušci ale přece jen dočkali. V nastaveném čase šel na standardku i brankář Soukup. Hanácká defenziva míč bez potíží odvrátila a Sigma vyrazila do brejku. Zahradníček vyslal Sladkého, který sólo přes půl hřiště na opuštěnou bránu zakončil přesně – 2:0.

SK Sigma Olomouc – FK Viktoria Žižkov 2:0 (1:0)

Branky:
32. Chorý, 90 + 3 Sladký. Rozhodčí: Mrázek – Flimmel, Vodrážka. ŽK: Chorý, Petr, Houska – Pimpara. Diváci: 2269.

SK Sigma: Buchta – Sladký, Škerle, Šindelář, Vepřek (52. Jemelka) – Plšek, Houska – Zahradníček, Petr (81. Habusta), Falta – Chorý (89. Yunis). Trenér Václav Jílek.
Žižkov: Soukup – Trýzna (66. Engelmann), Opluštil, Pimpara, Šandera – Podrazký, Pavlata, Krystan (46. Sixta) – Urbanec, Klán (46. Dočekal), Volek. Trenér Zdeněk Hašek.

Střely na: 7:3
Střely vedle: 7:1