Jílek: Mužstvo odpracovalo velmi dobré utkání

31.01.2016 / A tým

Proti čtvrtému celku průběžné tabulky polské Ekstraklasy sehráli fotbalisté SK Sigma Olomouc první přípravné utkání na herním soustředění v Turecku. Hanáci v sobotu večer porazili Pogon Štětín 3:1. První branku utkání dal útočník Aidin Mahmutovič, byl to jeho premiérový gól v olomouckém dresu. „Mužstvo s těžkým soupeřem odpracovalo velmi dobré utkání,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek.

V prvním utkání na soustředění Sigma porazila Štětín. Jak se vám zápas líbil?
Poláci v zápase jednoznačně ukázali svoji kvalitu. Hlavně v prvním poločase jsme měli trošku problémy se zachytáváním, s rychlou kombinací, velmi dobře drželi balon. Na druhou stranu jsme byli pořád nebezpeční, což je dobré. Měli jsme spoustu možností, byli jsme je schopni okamžitě po zisku míče dohrávat. Trošku nám chyběla finální fáze, finální řešení Párkrát nás zastavil ofsajd. Ale jinak si myslím, že až na tu poslední minutu prvního poločasu, kdy jsme inkasovali z pokutového kopu za takovou trošku přísnou ruku, nastřelenou, jsme to utkání zvládli velmi dobře. Ve druhém poločase už se hra více vyrovnala, podrželi jsme míč, kombinačně se to zvedlo. Mužstvo s těžkým soupeřem odpracovalo velmi dobré utkání, organizované, poctivé, z toho pohledu byla asi největší spokojenost. Samozřejmě podtržená tím výsledkem.

Poprvé se po příchodu do klubu trefil útočník Aidin Mahmutovič.
Aidin mohl dát gólů víc. Dvakrát ho zastavil ofsajd, jednou myslím stoprocentně nebyl. Měl tam čistou brankovou příležitost, měl tam i několik dalších situací. Ale důležité bylo, že pracoval. Pracoval pro mužstvo. Jak v útočné fázi, kdy vytvářel velké množství nabídek za obranu, v tom má vysokou kvalitu, dokáže trefit správné načasování. Na druhou stranu pracoval dobře i do obrany, takže s jeho výkonem je spokojenost.

Zápas odehrála stoperská dvojice Jan Štěrba – Renars Rode. Branku ze hry jste nedostali, odvedla tedy dobrou práci?
Utkání zvládli, zvládli ho velmi dobře. Ale je to jeden zápas. Svoji kvalitu budou muset samozřejmě potvrzovat v dalších střetnutích. Pro nás je to ale nicméně velmi potěšitelné, protože jsme se potkali s kvalitním protivníkem. Neměli tam jednoduché situace na řešení a až na výjimky je vyřešili velmi dobře. Renars potvrzuje progres, kdy jeho výkonnost má stoupající tendenci. A spokojenost byla i s Honzou. Na to, že naskočil do tak těžkého zápasu, to zvládl velmi dobře. Jenom nám to potvrzuje, že naši mladí v momentě, kdy hrají poctivě a zodpovědně, mají týmu co dát. A jsou připraveni na to, aby se s nimi pracovalo směrem k první lize.

Znovu jste nedali penaltu, tentokrát neproměnil Michal Ordoš. Je to tím, že Sigma není na zahrávání pokutových kopů v soutěžních zápasech moc zvyklá?
(směje se) Penalt moc nekopeme. To je jedna věc. Druhá, musím říct, že když jsme měli nějaké penaltové rozstřely v tréninku, tak to Ordži vždycky uklidil s naprostým přehledem. Ale teď se na něm trošku podepsala i únava, bylo to deset minut před koncem, přece jen nastoupil v základní sestavě po hodně dlouhém čase. Hned po té penaltě, která skončila gólem z dorážky, jsme ho střídali.

Ovšem jinak Michal předvedl dobrý výkon.
Byl to takový první zátěžový test. Domluvili jsme se, že ho necháme ve hře co nejdelší dobu. Odpracoval utkání velmi dobře, bylo to přesně to, co požadujeme, čím může být pro mužstvo přínosem.

Jak jste zatím spokojený s podmínkami v Turecku? Všechno je na obvyklé dobré úrovni?
Dva dny před naším příjezdem tady byla zima, mrzlo. Jediným zádrhel bylo to, že jsme nemohli využívat hřiště v blízkosti hotelu a museli zvolit náhradní variantu. Máme to trošku dál, ale vyváží to kvalita hřiště, které je velmi dobré. Hotel je velmi dobrý, i s regenerací, posilovnou, vše je velmi dobré. A také zdravotní stav hráčů, musím to zaťukat, protože jsme odjížděli s nějakými šrámy, zatím to drží. Po sobotním zápase tam zase máme nějaká menší zranění, ale věřím, že do jednoho dvou dnů budou hráči zase v pořádku a v plném tréninku.

Jílek: Spoustu situací můžeme lépe dohrátJílek: Spoustu situací můžeme lépe dohrát
| 30.09.2016
Sigma má další výhru, body trefili Chorý a SladkýSigma má další výhru, body trefili Chorý a Sladký
Sestava SK Sigma proti ŽižkovuSestava SK Sigma proti Žižkovu
9. kolo: Sigma hraje doma proti Žižkovu, pak můžete stihnout i hokej9. kolo: Sigma hraje doma proti Žižkovu, pak můžete stihnout i hokej
| 29.09.2016
Páteční zápas SK Sigma píská MrázekPáteční zápas SK Sigma píská Mrázek
Stačilo jenom trefit bránu, řekl Šimon FaltaStačilo jenom trefit bránu, řekl Šimon Falta
| 28.09.2016
Chce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl ŠkerleChce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl Škerle
| 27.09.2016
Zápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. říjnaZápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. října
Začal předprodej na páteční zápas SK SigmaZačal předprodej na páteční zápas SK Sigma