Bylo to klasické pohárové utkání, řekl Jílek

31.07.2016 / A tým

Jasnou výhru šest k nule a splnění postupové povinnosti uhráli v sobotu v Holešově fotbalisté SK Sigma Olomouc. V utkání 1. kola domácího poháru dali Hanáci šest branek a zvítězili 6:0. Trenér Václav Jílek ale s některými momenty duelu nebyl spokojený. „V prvním poločase jsme měli málo pohybu, kreativity a efektivity,“ řekl Jílek.

Jak hodnotíte utkání v Holešově?
Bylo to klasické pohárové utkání se slabším protivníkem, který je odhodlaný, zpočátku houževnatý. Hlavně v prvním poločase na nás stačil. My jsme tam měli v prvním poločase málo pohybu, kreativity a efektivity. Myslím, že jsme z domácího brankáře udělali hrdinu holešovského fotbalu. Chytil minimálně pět vyložených brankových příležitostí, k tomu penaltu. Nicméně myslím, že řešení těch situací nebylo úplně šťastné. Zlomilo to posledních dvacet minut, kdy už soupeř kondičně trošku nestačil.

Jinak to ale byl taková pohodový a příjemný pohárový zápas.
Pro mě to nebyl úplně příjemný zápas, protože tam bylo iks situací, se kterými nejsem spokojený. A zase - byť to bylo jen s účastníkem divize, tak takové chyby by soupeři v lize trestali, za taková řešení. Je potřeba, abychom na tom zapracovali. To utkání jsme měli lépe kontrolovat, bez těch zbytečných chyb a ještě s větším, při vší úctě k soupeři, brankovým vyjádřením.

Pozitivní je, že útočníci, kteří byli zranění, opět odehráli to, co měli a jsou před startem sezony fit.
Ano. Musím to zaklepat. Daří se nám po stránce zdravotní držet mužstvo pohromadě a ž na výjimky, které tam byly a samozřejmě vždycky budou. Ale není tam velké množství svalových zranění, s čímž jsme spokojeni.

A prosadili se, herně i střelecky.
Velké penzum práce v tom utkání odvedli krajní hráči, hlavně Kuba Petr. I po té stránce je spokojenost. Ale jinak se ten výkon vzhledem k soupeři těžko hodnotí. Jak už jsem řekl, efektivita měla být větší. Někdy jsme byli váhaví v rozehrávce, nebyli přesní a soupeři pak umožnili několik brejkových situací. S tím nejsem spokojený, s tím jsme si měli poradit lépe.

Další kolo se bude losovat v úterý. Co říkáte na ten nový systém, kdy podzimní pavouk není dán předem?
Myslím, že pro tu atraktivitu je to dobré, nikdo do poslední chvíle neví, proto komu bude hrát. Svým způsobem to může být zajímavé. Ten klíč přesně neznám, ale myslím, že teď tam ještě bude nějaká regionální příslušnost. Cíl máme jasný, chceme jít do první ligy, chceme jít za postupem, ale zároveň chceme být úspěšní i v pohárové soutěži. Myslím, že je to pro nás výzva, hlavně po stránce konfrontační s mančafty, které hrají kolem nás, nebo nad námi.

Napověděl vám pohárový zápas něco ke složení základní sestavy pro první utkání mistrovské soutěže?
Neskládáme sestavu na základně jednoho utkání, na základně výkonu v jednom zápase nebo jen jeho části. Víceméně máme jasno. Pak vyvstávají nějaké zdravotní otazníky, ale jsme schopni pozice alternovat. V tom bych nebyl problém. Ale řekl bych, že ten zápas spíš ukázal nějaké systémové věci. Ve druhém poločase tam měl Uroš Radakovič několik řešení, se kterými nejsem spokojen. A to si musíme probrat, protože to není poprvé. Jsou to situace, které by nás pak v lize mohly mrzet, to si ten hráč nemůže dovolit.

| 21.09.2016
První poločas je obrovské zklamání, řekl JílekPrvní poločas je obrovské zklamání, řekl Jílek
Jílek: V první půli jsme byli lehkovážní a málo pracovaliJílek: V první půli jsme byli lehkovážní a málo pracovali