Aktuality

Cítím se dobře, řekl Houska

Cítím se dobře, řekl Houska

01.11.2017 / A tým

Záložník David Houska (1993) rozhodl o výhře SK Sigma Olomouc nad Teplicemi. Dobrý výkon v sobotním utkání vyšperkoval krásnou brankou, i když v týdnu před mačem 12. kola toho vzhledem k nemoci moc odtrénovat nemohl. Ale stačil se dát do pořádku. „Po takovém horším začátku na rozdýchání už to bylo dobré, myslím si,“ řekl David Houska.

Sobotní zápas nebyl nic jednoduchého, zlomit Teplice dalo pořádnou práci.
Ano. Teplice na nás byly výborně nachystané. Místa třeba konkrétně ve středu hřiště jsme tam zase tolik neměli. Pak se to, od šedesáté minuty, trošku potrhalo, trošku došly síly a pak jsme začali mít velkou převahu. A myslím si, že nakonec jsme zaslouženě zápas zlomili na naši stranu.

Rozhodl jste právě vy, pěknou střelou.
Celý zápas jsem čekal na to, že to tam takhle projde. A pak už jsem to naštěstí trefil. Chtěl jsem vystřelit na zadní tyčku, bylo to tam krásně otevřené, krásně nachystané. Podařilo se to trefit.

Pak jste měli i další šance.
To ano, ale až potom ke konci. Jinak jsme se tam těžko dostávali, hlavně v prvním poločase. Teplice hrály dobře, nebylo to jednoduché. Pak se to zlomilo.

Museli jste být hodně trpěliví a čekat na příležitost.
Určitě ano. Soupeř hrál výborně. Ke konci se to trošku zlomilo, tam už jsme měli více ze hry i více šancí. A nějaký gól navíc tam mohl ještě padnout.

Bylo to důležité střetnutí i proto, že mohlo hodně napovědět o tom, jako moc bude úspěšný celý podzim?
Vnímali jsme to tak. Chtěli jsme konkrétně Teplicím odskočit na devět bodů. Věděli jsme, že když to zvládneme na tři body, tak nám to hodně pomůže. Myslím, že na konec zápasu to bylo vidět, že jsme chtěli vyhrát, že jsme nechtěli remízu.

Dal jste už čtvrtou branku, osobní statistiky máte v této sezoně zatím docela dobré.
Ano, letos je to dobré. Hraju výš, než minulou sezonu, cítím se tam mnohem lépe. Kalvi tam hraje výborně, v sobotu byl podle mě nejlepší hráč zápasu. Takže jsem spokojený tam, kde jsem a jsem rád, že hrajeme tak dobře. Je to velký rozdíl, jsem víc kolem šestnáctky, cítím se tam dobře.

Vypadá to, že Sigma si bude muset čím dál tím víc zvykat na to, že hraje proti urputně bránícímu soupeři. A to nejen doma, ale také venku.
To určitě ano. Teplice to hodně zhušťovaly ve středu hřiště, nikam se nehnaly. Bude to složité, ale musíme se s tím naučit hrát a poradit si s tím. Asi soupeři vidí, že když hrajeme na balonu, tak jsme silní, nechtějí nám otvírat prostor, mám vpředu rychlé hráče a hrají takhle.

Vy jste byl v týdnu předzápasem nachlazený. Jak se vám potom v sobotu hrálo?
No … Netrénoval jsem celý týden, spotřeboval jsem hodně kapesníků. Ale po takovém horším začátku na rozdýchání už to bylo dobré, myslím si.

Podle oficiálního webu HET ligy jste nejfaulovanějším hráčem soutěže. Cítíte vyšší pozornost od protihráčů? Jste nějak více pokopávaný?
To nevím? Ale nějaké fauly tam jsou, ovšem nějak extra to nevnímám. Prostě se zvednu a hraju dál. 
A tým - další aktuality:

Šimona Faltu trest nemineŠimona Faltu trest nemine
| 12.10.2018
Záložníci Kalvach a Texl prodloužili smlouvyZáložníci Kalvach a Texl prodloužili smlouvy
| 12.10.2018
Určitě se už cítím lépe, řekl ŠtěrbaUrčitě se už cítím lépe, řekl Štěrba
| 12.10.2018
Víkendový program týmů SK SigmaVíkendový program týmů SK Sigma
| 12.10.2018
Sigma jde k disciplinární komisiSigma jde k disciplinární komisi
| 11.10.2018
Kalvach: Věřím, že na to navážemeKalvach: Věřím, že na to navážeme
| 10.10.2018
Sigma podpořila Den lidí bez domovaSigma podpořila Den lidí bez domova
| 10.10.2018
Sigma podpoří Den lidí bez domovaSigma podpoří Den lidí bez domova
| 08.10.2018
Dopoledne SK Sigma na ČajkárněDopoledne SK Sigma na Čajkárně
| 08.10.2018
Exolomoučtí hráči v zahraničíExolomoučtí hráči v zahraničí
| 08.10.2018OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná