Aktuality

Cítím se dobře, řekl Houska

Cítím se dobře, řekl Houska

01.11.2017 / A tým

Záložník David Houska (1993) rozhodl o výhře SK Sigma Olomouc nad Teplicemi. Dobrý výkon v sobotním utkání vyšperkoval krásnou brankou, i když v týdnu před mačem 12. kola toho vzhledem k nemoci moc odtrénovat nemohl. Ale stačil se dát do pořádku. „Po takovém horším začátku na rozdýchání už to bylo dobré, myslím si,“ řekl David Houska.

Sobotní zápas nebyl nic jednoduchého, zlomit Teplice dalo pořádnou práci.
Ano. Teplice na nás byly výborně nachystané. Místa třeba konkrétně ve středu hřiště jsme tam zase tolik neměli. Pak se to, od šedesáté minuty, trošku potrhalo, trošku došly síly a pak jsme začali mít velkou převahu. A myslím si, že nakonec jsme zaslouženě zápas zlomili na naši stranu.

Rozhodl jste právě vy, pěknou střelou.
Celý zápas jsem čekal na to, že to tam takhle projde. A pak už jsem to naštěstí trefil. Chtěl jsem vystřelit na zadní tyčku, bylo to tam krásně otevřené, krásně nachystané. Podařilo se to trefit.

Pak jste měli i další šance.
To ano, ale až potom ke konci. Jinak jsme se tam těžko dostávali, hlavně v prvním poločase. Teplice hrály dobře, nebylo to jednoduché. Pak se to zlomilo.

Museli jste být hodně trpěliví a čekat na příležitost.
Určitě ano. Soupeř hrál výborně. Ke konci se to trošku zlomilo, tam už jsme měli více ze hry i více šancí. A nějaký gól navíc tam mohl ještě padnout.

Bylo to důležité střetnutí i proto, že mohlo hodně napovědět o tom, jako moc bude úspěšný celý podzim?
Vnímali jsme to tak. Chtěli jsme konkrétně Teplicím odskočit na devět bodů. Věděli jsme, že když to zvládneme na tři body, tak nám to hodně pomůže. Myslím, že na konec zápasu to bylo vidět, že jsme chtěli vyhrát, že jsme nechtěli remízu.

Dal jste už čtvrtou branku, osobní statistiky máte v této sezoně zatím docela dobré.
Ano, letos je to dobré. Hraju výš, než minulou sezonu, cítím se tam mnohem lépe. Kalvi tam hraje výborně, v sobotu byl podle mě nejlepší hráč zápasu. Takže jsem spokojený tam, kde jsem a jsem rád, že hrajeme tak dobře. Je to velký rozdíl, jsem víc kolem šestnáctky, cítím se tam dobře.

Vypadá to, že Sigma si bude muset čím dál tím víc zvykat na to, že hraje proti urputně bránícímu soupeři. A to nejen doma, ale také venku.
To určitě ano. Teplice to hodně zhušťovaly ve středu hřiště, nikam se nehnaly. Bude to složité, ale musíme se s tím naučit hrát a poradit si s tím. Asi soupeři vidí, že když hrajeme na balonu, tak jsme silní, nechtějí nám otvírat prostor, mám vpředu rychlé hráče a hrají takhle.

Vy jste byl v týdnu předzápasem nachlazený. Jak se vám potom v sobotu hrálo?
No … Netrénoval jsem celý týden, spotřeboval jsem hodně kapesníků. Ale po takovém horším začátku na rozdýchání už to bylo dobré, myslím si.

Podle oficiálního webu HET ligy jste nejfaulovanějším hráčem soutěže. Cítíte vyšší pozornost od protihráčů? Jste nějak více pokopávaný?
To nevím? Ale nějaké fauly tam jsou, ovšem nějak extra to nevnímám. Prostě se zvednu a hraju dál. 
A tým - další aktuality:

Přijďte fandit Sigmě na MOL Cup a máte lístek na ligu zdarma!Přijďte fandit Sigmě na MOL Cup a máte lístek na ligu zdarma!
| 25.02.2020
Tohle mužstvo má správného ducha, řekl trenér LátalTohle mužstvo má správného ducha, řekl trenér Látal
| 24.02.2020
Mandous: Doufám, že trenér bude mít stále dobrou rukuMandous: Doufám, že trenér bude mít stále dobrou ruku
| 24.02.2020
Chytil: Celý týden za mnou chodili, že Spartu sestřelímChytil: Celý týden za mnou chodili, že Spartu sestřelím
| 23.02.2020
Druhá výhra Sigmy v řadě! Spartu srazil premiérový gól ChytilaDruhá výhra Sigmy v řadě! Spartu srazil premiérový gól Chytila
| 23.02.2020
Sestava SK Sigma proti SpartěSestava SK Sigma proti Spartě
| 23.02.2020
22. kolo: Sigma na Andrově stadionu přivítá Spartu Praha22. kolo: Sigma na Andrově stadionu přivítá Spartu Praha
| 21.02.2020
Upřesnění termínu utkání se SlováckemUpřesnění termínu utkání se Slováckem
| 21.02.2020
Zařvi si v kulichu! Přijď na utkání Sigmy proti Spartě a získej dárekZařvi si v kulichu! Přijď na utkání Sigmy proti Spartě a získej dárek
| 20.02.2020
Radim Breite: Věřím, že budeme jako tým šlapat Radim Breite: Věřím, že budeme jako tým šlapat
| 20.02.2020OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná