Aktuality

Úkol máme jasně daný, řekl Jílek

Úkol máme jasně daný, řekl Jílek

02.03.2017 / A tým

Jasný úkol má pro jarní část sezony tým SK Sigma Olomouc. Cíl Hanáků = vybojovat postup zpět do nejvyšší soutěže. Svěřenci trenéra Václava Jílka po šestnácti kolech tabulku druhé ligy vedou, mančaft lídra soutěž zůstal pohromadě, žádný z klíčových hráčů neodešel. Naopak tým posílili odchovanec Martin Antl a útočník Bidje Manzia z pražské Dukly. „Úkol máme jasně daný,“ řekl trenér Jílek.

Na co jste se v přípravě nejvíce zaměřili?
Hlavně na rychlost po zisku míče, v ohrožení branky soupeře, kolmost, přímočarost. Myslím, že se nám to dařilo. Ale nedaří se nám posledních třicet metrů, pořád tam rezervy ve finální fázi máme, ale do šancí se dostáváme. Těší mě velmi pevná defenziva v přípravě. Není to tak, že by nás soupeři měli mnoho šancí. Mužstvo pracuje velmi dobře dozadu, jsme hodně agresivní po ztrátě míče. To je naším cílem, po ztrátě míče okamžitě represink, pokud se nám to nepodaří získat, tak zase rychlý návrat pod balon. Z postupného útoku jsme v přípravě prakticky nebyli ohrožení. Máme rezervy v ofenzivě, v kvalitě řešení. Ale pokud tam nemáte patřičnou kvalitu řešení hráčskou, tak tam už trenér těžko něco ovlivní. Tam je to o tom, aby to hráč vzal na sebe a vyřešil tak, jak si to ta situace žádá.

Jak jste spokojený se složením kádru pro jaro? Z klíčových hráčů nikdo neodešel.
Měli jsme nějaké představy. Ty se z části splnily příchodem Bidje Manzii. Samozřejmě jsme usilovali o další příchody. To se nepovedlo. Ale nechci nad tím brečet. Prostě tady bylo mužstvo, které si v průběhu podzimní části vybojovalo svoji pozici. Nikdo z těch hráčů neodešel, což byla naprostá priorita, věc, o kterou jsem žádal. Takže za to patří samozřejmě dík, že se to takhle povedlo. Řekli jsme si, že budeme pracovat s kádrem, který tady máme. Myslím si, že v rámci přípravy tam progres u mužstva je, teď to musíme jenom potvrdit v soutěži.

Tisková konference SK Sigma před jarem

Jediným novým, jak se říká hotovým, hráčem v kádru je Bidje Manzia. Je to hráč pro základní sestavu?
Ano. Nebrali jsme sem hráče, který by si šel sednout na lavku. Ale musí potvrdit svoji výkonnost. To znamená, že je to určitě hráč, který se o základ popere.

Jaká je aktuální zdravotní stav mančaftu před začátkem sezony, směrem k sobotnímu zápasu?
Máme dva problémy. Martina Šindeláře, i když u něj to vypadá, že by míra akutnosti a výpadku neměla být tak velká, a Miloše Buchtu, který musel odcestovat ze soustředění v Chorvatsku. To byly vážnější problémy, jinak to byly drobné věci, svalové, únavové. Bylo to i tou změnou, když jsme šli z umělé trávy na přírodní a pak zase zpět. Měli jsme trošku, ale jinak to nejsou věci, které by nás měly nějak limitovat do sezony. Myslím si, že je to otázky týdne, kdy budeme kompletní.

Při zranění Miloše Buchty jaro v bráně začne Michal Reichl. Jaký z něj máte po přípravě pocit? Přece jen dlouho mistrovské zápasy za áčko nechytal.
Naskytla se možnost, aby Reichy odešel už v létě. Ale říkal jsem, že to si prostě nemůžeme dovolit. Pokud máme takový cíl, jaký máme. Může přijít situace, kdy Buchta nebude moci chytat. Samozřejmě je to nepříjemné, stalo se. Na druhou stranu máme dva plnohodnotné brankáře, myslím si oba ligových kvalit. Nemám strach, že by Michal nenahradil Buchtiče v kvalitě, v jaké očekáváme. Nevidím v tom problém.

Přípravu s týmem absolvoval záložník Martin Antl. V týmu pro jaro zůstal. Jak vidíte možnost jeho zapojení i do mistrovských utkání?
Jinak by tam nebyl. Do prvních dvou přípravných zápasů nastoupil jako kometa, trošku mi tam spadla pusa. Zvládl to ve všech parametrech. Potom logicky přijde určitý útlum. Srovnal se s tím, najednou zjišťuje, že jsou tam jiné nároky, není to už jenom v rámci toho entuziasmu prvotního. Ale pracuje tvrdě, pracuje poctivě. Kvalitu má, je v nároďáku. Je to přesně ten typ hráče, se kterým se musí pracovat, musí si zvykat na ty podmínky, kvalitu a rychlost tréninkového procesu. Řekli jsme si ano, je tady mladý hráč, se kterým musíme pracovat. A do zápasů se určitě dostat může, kdyby ne, tak bychom ho tady neměli.

Jakub Petr odehrál v přípravě jenom dvacet minut. Jak je nachystaný na jaro?
Jsem hodně rád za těch dvacet minut, které odehrál, protože doma, kdy byl bez soutěžního utkání, byla poměrně dlouhá. A ani se nevědělo, jak jeho koleno bude reagovat. Nakonec to šlo lépe, než se čekalo. Odehrál dvacet minut, tak na zápasové zatížení už je připravený. Trénuje plnohodnotně, myslím, že je otázka dvou tří týdnů, aby byl připravený na plný zápas.

S jakým cílem jde Sigma do jara, to je asi jasné a bez debat.
Slyším z konkurenčních klubů, jak je pro nás první místo důležité. Pro mě je to to, abychom skončili na prvních dvou místech, to znamená, abychom postoupili. Jednoznačným cílem je postup. Jestli to bude z prvního nebo druhého místa není pro mě v tuhle chvíli určující.
A tým - další aktuality:

Přijďte fandit Sigmě na MOL Cup a máte lístek na ligu zdarma!Přijďte fandit Sigmě na MOL Cup a máte lístek na ligu zdarma!
| 25.02.2020
Tohle mužstvo má správného ducha, řekl trenér LátalTohle mužstvo má správného ducha, řekl trenér Látal
| 24.02.2020
Mandous: Doufám, že trenér bude mít stále dobrou rukuMandous: Doufám, že trenér bude mít stále dobrou ruku
| 24.02.2020
Chytil: Celý týden za mnou chodili, že Spartu sestřelímChytil: Celý týden za mnou chodili, že Spartu sestřelím
| 23.02.2020
Druhá výhra Sigmy v řadě! Spartu srazil premiérový gól ChytilaDruhá výhra Sigmy v řadě! Spartu srazil premiérový gól Chytila
| 23.02.2020
Sestava SK Sigma proti SpartěSestava SK Sigma proti Spartě
| 23.02.2020
22. kolo: Sigma na Andrově stadionu přivítá Spartu Praha22. kolo: Sigma na Andrově stadionu přivítá Spartu Praha
| 21.02.2020
Upřesnění termínu utkání se SlováckemUpřesnění termínu utkání se Slováckem
| 21.02.2020
Zařvi si v kulichu! Přijď na utkání Sigmy proti Spartě a získej dárekZařvi si v kulichu! Přijď na utkání Sigmy proti Spartě a získej dárek
| 20.02.2020
Radim Breite: Věřím, že budeme jako tým šlapat Radim Breite: Věřím, že budeme jako tým šlapat
| 20.02.2020OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná