Aktuality

Jsme tým a musíme si pomáhat, řekl Roman Polom

Jsme tým a musíme si pomáhat, řekl Roman Polom

02.07.2017 / A tým

Od středy trénuje s týmem SK Sigma Olomouc stoper Roman Polom (1992). Do srdce Hané míří na roční hostování s opcí z Mladé Boleslavi. „Rozhodlo to, že trenér Jílek mě kontaktoval ještě, když jsem byl zraněný. Stál o mě, několikrát mi volal. Takže jsem byl rozhodnutý už v průběhu jara, že půjdu sem,“ řekl Roman Polom.

V sobotu jste nastoupil ke druhému přípravnému utkání v dresu Sigmy. Duel proti Pardubicím jistě nebyl jednoduchý, museli jste otáčet vývoj.
Tahle utkání jsou určitě vždycky těžká. Protože zaprvé hrajete na suchém trávníku, který je ještě navíc trošku vyšší, balon se zadrhává, hra není tak plynulá a rychlá. A když je soupeř dobře organizovaný, tak je těžké ho něčím překvapit a zrychlit hru. Je potom těžké se tam dostat. Pardubice hráli dobře a organizovaně. Ale nakonec jsme vyhráli, takže s tím musíme být spokojení.

Hosté mohli v závěru vyrovnat, měli tam velkou šanci.
Je to nepříjemný soupeř. V Pardubicích se hraje těžko, to poznala třeba Sparta v poháru. Tým kvalitu má, jsou dobře organizovaní, byl to těžký zápas.

Proč jste přišel právě do Olomouce? Měl jste i nějaké jiné možnosti než Sigmu?
Nějaké možnosti jsem měl. Ale rozhodlo to, že trenér Jílek mě kontaktoval ještě, když jsem byl zraněný. Stál o mě, několikrát mi volal. Takže jsem byl rozhodnutý už v průběhu jara, že půjdu sem. Když už jsem věděl, Hradec nezůstane v první lize, tak jsem věděl, že půjdu sem, když jsem to trenérovi Jílkovi slíbil. Jsem rád, že mi tu možnost dali. Přece jen jsem půl roku nehrál. Zrovna se to tak vyvrbilo. Určitě to není jednoduché vzít si hráče, který půl roku nehrál. Za to moc děkuju a budu se snažit odevzdat maximum, abychom byli spokojení.

Cítíte šanci se v Sigmě prosadit výrazně do základní sestavy?
Samozřejmě chci hrát, to je jasné. Ambice jsem měl vždycky nejvyšší. Teď mě zbrzdilo zranění. Byl jsem na operaci s meniskem a vyšlo to tak, že už bych v lize nemohl nastoupit, tak jsme na to netlačili. Teď jsem se připravoval individuálně, bez týmového tréninku, ve středu jsem do toho skočil. Takže je toho teď hodně, ale snad se to během pár dnů srovná. Ale věřím tomu, že budu dobrý, že se dostanu do zápasů, budu hrát, bude se nám dařit a budeme všichni spokojení.

Proč jste se zatím v dosavadním průběhu kariéry na delší čas neprosadil?
Řekl bych, že vždycky když jsem byl zdrav, tak jsem všude hrál. Vždycky mě něco zbrzdilo. Ať už v Mladé Boleslavi, kde jsem hrál, všechno bylo dobré, pak měl dvakrát za sebou svalové zranění. Šel jsem se rozehrát do Hradce, podzim byl super, ale zase jsem si udělal meniskus. A tak to bylo i ve Spartě. Vždycky, když jsem tam, začne se mi dařit, tak mě něco zbrzdí. Je to trošku zakleté. Takže doufám, že už to bude dobré, že budu v pořádku a že dokážu, co ve mně je.

Jaké to je snášet takové překážky?
Patří to k fotbalu. Někdo má to štěstí, že se mu nikdy nic nestane, někdo to má holt opačně. Jsem zvyklý všechno dělat na sto procent, takhle to zůstane a uvidím. Věřím, že teď už to bude dobré.

Je vidět, že hodně organizujete hru, zakřičíte na spoluhráče?
Ano. Snažím se takhle dostat i do zápasu. Stopeři musí hru organizovat, dirigovat, takový jsem od mala. V mládeži jsem byl v podstatě vždycky všude kapitán, takže myslím, že tohle mám v sobě. Jsme tým a musíme si pomáhat. I když teď je to horší, protože toho mám dost dělat sám se sebou. Ale o to víc se snažím.

Sigma se vrátila do nejvyšší soutěže. Co myslíte, jak by to mohlo v nové sezoně vypadat?
Já doufám, že co nejlépe. Doufám, že budeme v co nejvyšších patrech, že se nám bude dařit. Olomouc vždycky byla stabilní nadprůměrný tým, vždycky patřila k těm lepším. Doufám, že budeme hrát dobře a že postupem času bude Olomouc zase tam, kde byla dříve.
A tým - další aktuality:

Sigma zná termíny prvních dvou zápasů ve FORTUNA:LIZESigma zná termíny prvních dvou zápasů ve FORTUNA:LIZE
| 06.08.2020
Dobrá zpráva! Zranění Víta Beneše není vážnéDobrá zpráva! Zranění Víta Beneše není vážné
| 06.08.2020
Sezónu 2020/2021 zahájí Sigma doma s LibercemSezónu 2020/2021 zahájí Sigma doma s Libercem
| 05.08.2020
První prohra v přípravě. Sigma podlehla Brnu 0:2První prohra v přípravě. Sigma podlehla Brnu 0:2
| 05.08.2020
Do Sigmy přichází chorvatský útočník Dominik RadičDo Sigmy přichází chorvatský útočník Dominik Radič
| 04.08.2020
Pozor změna! Proti Brnu budeme hrát na Andrově stadionuPozor změna! Proti Brnu budeme hrát na Andrově stadionu
| 04.08.2020
Zifčák: Konkurenci vnímám. I tak chci ukázat, že na to mámZifčák: Konkurenci vnímám. I tak chci ukázat, že na to mám
| 04.08.2020
Trenér Látal: V přípravě zatím nezvolnímeTrenér Látal: V přípravě zatím nezvolníme
| 03.08.2020
Sigma byla blízko výhry. S Trnavou nakonec remizovala 1:1Sigma byla blízko výhry. S Trnavou nakonec remizovala 1:1
| 01.08.2020
Hubník po prvním zápase: Se spoluhráči se rychle sehrajemeHubník po prvním zápase: Se spoluhráči se rychle sehrajeme
| 30.07.2020OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná