Postup trefil hattrickem Chorý!!!

03.05.2017 / A tým

Tým SK Sigma Olomouc je zpět v elitní soutěži. Hanáci vyhráli ve Znojmě vysoko 4:1, domácí porazili rozdílem třídy. Hvězdou zápasu byl útočník Tomáš Chorý, který dal hattrick. Čtyři kola před koncem má Sigma postup jasný.

Z olomoucké sestavy den před utkáním vypadal pro lehké zranění Uroš Radaković, místo něj byl v základní sestavě Václav Jemelka. V součtu s Urošem chyběli ve srovnání s podzimem ve Znojmě v základní sestavě čtyři hráči – na marodce jsou Martin Šindelář a Šimon Falta, jen na lavičce byl Martin Sladký, který je po nemoci. Navíc ve stavu zraněných jsou ještě Martin Hála a Václav Vašíček.

I přes četné absence a nezvyklé složení obrany šla Sigma razantně za svým cílem. Ve 2.minutě mohal jít do vedení. Manzia se po přiťuknutí Plška ještě ke střele nedostal, ale Houska u ano. Jeho rána měla gólové parametry, ale domácí brankář stačil míč vyrazit. Po minut už kapituloval. Po centru Vepřka zleva usměrnil míč do sítě Chorý – 0:1. Krátce po rozehrávce zahrozili domácí, ale Šamánek minul. Za vytrvalého deště měla Sigma častěji míč na noze a chtěla přidat další branky. Domácí čekali na brejk nebo standardku. Stav se znovu měnil ve 29.minutě. Chorý si navedl míč na střelu, ta mu sedla dobře, ale brankář Doleček stačil vyrazit. Ovšem už nestačil na dorážku Manzii – 0:2. Ještě do přestávky stačili Hanáci náskok navýšit. Ve 35.minutě se po centru Vepřka trefil hlavou Chorý – 0:3. Ve 44. minutě mohl přidat čtvrtou branku Manzia, ale hlavou trefil jen do břevna.

Dalšího gólu se hosté dočkali v 56.minutě. Rychlou akci zakončil po přihrávce Zahradníčka do prázdné Chorý – 0:4. Při zrodu této akce byl bez míče zkosen Štěrba, ale žlutou kartu za to domácí hráč, těžko říct proč, nedostal … V 58. minutě se domácím podařilo snížit. O osm minut později zastavilo aktivitu Sigmy vyloučení. Manzia dostal v prvním poločase žlutou kartu těžko říct za co, pak poté, co měl ruce hodně vysoko v souboji, domácí hráč teatrálně upadl a zakřičel. Sice se mu nic vážného nestalo, ale jak už to tak bývá, rozhodčí zareagoval žlutou kartou a protože Bidje už jednu měl, museli jsme dohrávat v deseti. Ve zbytku zápasu už si tým náskok dokázal pohlídat a bezpečnou vysokou výhrou si zajistil postup do první ligy.

1. SC Znojmo FK – SK Sigma Olomouc 1:4 (0:3)

Branky: 58. Holub – 3., 35. a 56. Chorý, 29. Manzia. Rozhodčí: Dubravský – Antoníček, Boček. ŽK: Nepožitek, Teplý – Manzia, Štěrba, Sladký. ČK: 66. Manzia (2. ŽK). Diváků: 720.

Znojmo: Doleček – Helísek (72. Teplý), Mezlík, Svozil (46. Urbančok), Cihlář – Holub, Nepožitek, Motal, Javůrek (73. Njire) – Klíma, Šamánek. Trenér Radim Kučera.

SK Sigma: Buchta – Štěrba, Škerle, Jemelka, Vepřek – Houska, Plšek (84. Habusta) – Zahradníček, Petr (72. Sladký), Manzia – Chorý (65. Yunis). Trenér Václav Jílek.

Střely na: 5:8
Střely vedle: 8:3
Rohy: 5:2
Fauly: 9:18
Ofsajdy: 0:1

| 22.05.2017
Tým SK Sigma Olomouc převzal pohár pro vítězeTým SK Sigma Olomouc převzal pohár pro vítěze
Sigma na závěr s remízou a ceremoniálemSigma na závěr s remízou a ceremoniálem
| 21.05.2017
Sestava SK Sigma proti OstravěSestava SK Sigma proti Ostravě
Přijďte se vyfotit s pohárem pro vítězePřijďte se vyfotit s pohárem pro vítěze
Zemřel David Bystroň. Čest jeho památce!Zemřel David Bystroň. Čest jeho památce!
| 19.05.2017
29. kolo: Sigma hraje doma proti Ostravě29. kolo: Sigma hraje doma proti Ostravě
Upřesnění informací o předprodeji na další zápas SK SigmaUpřesnění informací o předprodeji na další zápas SK Sigma