Aktuality

2. kolo: Sigma hraje doma proti Liberci

2. kolo: Sigma hraje doma proti Liberci

04.08.2017 / A tým

Tým SK Sigma Olomouc hraje první srpnovou sobotu první domácí zápas HET ligy sezony 2017/2018. Hanáci mají na Andrově stadionu za soupeře Slovan Liberec a rádi by vítězství potvrdili tříbodový zisk z Mladé Boleslavi.

Liberec je stále velmi nebezpečným a nevyzpytatelným soupeřem, byť poslední sezona se mu tolik nepovedla. „Je strašně relativní hodnotit kvalitu soupeře po prvním kole. Myslím si, že trenér Trpišovský tam odvádí velmi dobrou práci, že Liberec zase bude na nás nachystaný, i do celé sezony. Mívají tam hodně změn a zásahů do kádru, více než u jiných klubů, na druhou stranu pořád disponují hráčskou kvalitou. Nebude to jednoduché, naopak očekávám složitější zápas, než ten první, protože přece jen v Boleslavi od nás nikdo nic nečekal, tam jsme mohli jen překvapit. Teď už ta očekávání budou větší, hrajeme doma, takže i ten tlak na nás bude malinko větší, doufám, že se s tím vypořádáme,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek. „Musíme si dát pozor na našeho odchovance Petra Ševčíka, který tam má velkou důvěru a odvádí tam velmi dobrou práci. Jsou tam silní středoví hráči, Breite, Folprecht, silní krajní hráči, v zakončení má Potočný svoji kvalitu. Myslím, že Liberec to má postavené podobně jako my na týmovém duchu, týmové přístupu, díky tomu je úspěšný,“ uvedl.

Sigma vstoupil do sezony výhrou v Mladé Boleslavi. „Máme tři body, se kterými asi nikdo moc nepočítal. Takže do utkání proti Liberci můžeme jít s daleko větším sebevědomím, když jsme dokázali porazit silného soupeře, to by se na výkonu mělo odrazit. Nemělo by nás to svazovat, mělo by nám to pomoci. Spíš si uvědomuju, že bude ten tlak a očekávání ze strany veřejnosti, ten bude asi větší. S tím se také musíme vyrovnat, aby nám diváci během zápasu pomohli,“ řekl Jílek.

Trenér Hanáků věří, že v nové sezoně bude mít jeho tým větší podporu. „Věřím, že bude chodit více diváků, než když jsme hráli druhou ligu. Snad si diváci cestu na stadion najdou, přece jen první liga je pro ně daleko zajímavější, hlavně ti soupeři. Ale byl bych strašně rád, kdyby lidé začali chodit na Sigmu a nechodili jenom na soupeře, na zvuk jeho jména. A strašně bych si to přál. Už první kolo naznačilo, že určitý posun by v tom mohl nastat. Sice neříkám, že skupina našich příznivců byla nějak rozsáhla, ale prostě byli slyšet a strašně nás to potěšilo, protože to bylo i pozitivní skandování. A myslím si, že pokud by to takhle pokračovalo, tak to mužstvu jednoznačně pomůže. Takže bych byl rád, kdyby si v sobotu našlo na stadion cestu co nejvíce lidí a v těžkém zápase nám pomohli,“ řekl Jílek.

Připraveni k zápasu nebudou rekonvalescent Václav Vašíček a lehce zraněný Martin Hála.

Počasí
Podle serveru chmi.cz by se mělo v den zápasu v jihozápadním proudění nad střední Evropou vlnit frontální rozhraní. Mělo by být polojasno, během dne při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. V noci na neděli od jihozápadu přibývání oblačnosti. Nejvyšší teploty 28 až 31 °C, na horách 22 až 26 °C. Slabý proměnlivý nebo severozápadní vítr do 4 m/s. Rozptylové podmínky: v noci a ráno mírně nepříznivé, přes den dobré.

 Novinky ve Fanshopu
Ve Fanshopu si můžete zakoupit plno Sigmáckých suvenýrů, jako již tradičně. V prodeji jsou nové dresy nebo týmový plakát na nový soutěžní ročník. A mnoho dalších nových skvělých Sigmáckých věcí! Takže se stavte ve Fanshopu, případně se podívejte na náš e-shop.

Stadion otvíráme hodinu a půl před zápasem
Na utkání budou v provozu tribuny západ, východ a jih. Naši fanoušci vozíčkáři mají místa tradičně na tribuně jih. Brány stadionu otvíráme hodinu a půl před výkopem. POZOR! Přijďte na stadion s dostatečnou časovou rezervou, kapacita vstupu na tribuny není neomezená. Tak na to myslete, ať nepřijdete o začátek.

Vstupenky
Lístky jsou v prodeji v klubové prodejně Fanshop a také v síti Ticketportal, stojí 150 korun. Fanshop má otevřeno ve všední dny o 10 do 17.00, v den zápasu od 9 do 12.00. Pokladny budou otevřeny v dostatečném počtu hodinu a půl před zápasem.

Zápasový bulletin
Na fotbale si nezapomeňte koupit zápasový bulletin. Stojí dvacku. V zápasovém magazínu najdete obvyklé info o dění v SK Sigma Olomouc, rozhovory s trenérem a hráči, spoustu statistik, na plakátu je tentokrát tým SK Sigma. Bulletin je slosovatelný a 17 z nich bude výherních. Vyhrát můžete například VIP vstupenky do kina, poukaz na bowling zdarma, nebo kartu s kreditem na bezkontaktní myčku.

Parkování
Pokud na utkání cestujete osobním automobilem, pamatujte na to, že přímo před stadionem nezaparkujete. Využijte parkovacích ploch v okolí stadionu – před halou UP, na travnaté ploše vedle kolejí E. Rošického, před poštou v Ladově ulici nebo u letadla v Legionářské ulici.

Soutěže – vyhrávat můžete i vy!
- Bruk Pizza Bar věnoval 1 pizza tolar na konzumaci 1 pizzy dle vlastního výběru. Při utkání vyfotíme jednoho diváka, který je v dalším bulletinu zveřejněn a pak si stačí jen pro tolar přijít.

Pravděpodobné sestavy
SK Sigma Olomouc:
Buchta – Sladký, Radakovič, Vepřek – Zahradníček, Plšek, Kalvach, Houska, Falta – Chorý. Trenér Václav Jílek.
Liberec: Kolář - Coufal, Kúdela, Karafiát, Kerbr - Breite, Kulhánek - Ševčík, Folprecht, Mikula - Potočný. Trenér Jindřich Trpišovský.

Utkání SK Sigma Olomouc – FC Slovan Liberec se hraje v sobotu 5. srpna od 17.00 (rozhodčí Pavel Julínek – Radek Kotík, Jaroslav Kubr). Nezapomínejte, že fotbal je nejhezčí přímo na stadionu!
A tým - další aktuality:

Áčko veze z Ďolíčku důležité tři bodyÁčko veze z Ďolíčku důležité tři body
| 16.02.2019
Sestava SK Sigma proti BohemiansSestava SK Sigma proti Bohemians
| 16.02.2019
A tým čeká střetnutí na půdě BohemiansA tým čeká střetnutí na půdě Bohemians
| 15.02.2019
Nešpor: I když nebudu hrát, pojedu kluky na Bohemku podpořitNešpor: I když nebudu hrát, pojedu kluky na Bohemku podpořit
| 14.02.2019
Pilař: Neměli jsme si nechat remízu vzítPilař: Neměli jsme si nechat remízu vzít
| 09.02.2019
V mrazivém večeru nezískali Hanáci ani bodV mrazivém večeru nezískali Hanáci ani bod
| 08.02.2019
Sestava SK Sigma proti JablonciSestava SK Sigma proti Jablonci
| 08.02.2019
Už zítra Sigma zahájí jarní část FORTUNA:LIGYUž zítra Sigma zahájí jarní část FORTUNA:LIGY
| 07.02.2019
Trenér Jílek: V přípravě jsme splnili, co jsme si naplánovaliTrenér Jílek: V přípravě jsme splnili, co jsme si naplánovali
| 06.02.2019
Souhrn zimní přípravy A týmuSouhrn zimní přípravy A týmu
| 03.02.2019OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná