Aktuality

Sigma U 10 na turnaji v Praze

Sigma U 10 na turnaji v Praze

06.10.2017 / Sportovní třídy

Parádním výkonem se prezentovali chlapci ročníku 2008 SK Sigma Olomouc. Kluci kategorie U10 vyrazili do Prahy na turnaj Minirepubliky (neoficiální turnajová soutěž). Miniturnaj se sehrál v na Pražské Slavii v tréninkovém centru Eden. Naši chlapci sehráli utkání se Slavii, Trenčínem, Žilinou a Plzní.

Jsme rádi, že jsme se do této turnajové soutěže přihlásili, jelikož kvalitě všech soupeřů byla ve stejné věkové kategorii na vysoké úrovni. Odehráli jsme 4x 30 minut, kdy každé utkání minirepubliky mělo vysokou kvalitu, tempo a nasazení. Kluci se dokázali na tuto akci velice dobře připravit prezentovali se jak dobrou týmovou hrou, kdy nám začala fungovat spolupráce dvou až tří hráčů v obrané fázi a nechyběla velice dobré individuální výkony v útoku, které rozhodovaly, kdo utkání dovede do vítězného konce.

Kluci k této akci přistoupili velice dobře, potkali se s hráči stejné věkové kategorie a stejné kvality což je pro jejich fotbalový růst důležité. Hned v prvním utkání s Trenčínem ukázali, že chtějí na hřišti nechat to nejlepší co umí a od první minuty diktovali tempo hry, proti silnému soupeři ze Slovenska.

Další utkání je čekala Slavie, kdy po výhře s Trenčínem trošku zaspali začátek a otáčeli vyrovnané utkání ze stavu 0:2, které nakonec zvládli 5:3. Velkou radost mi udělalo, že i za špatného stavu jsme nesklopili hlavy jak tomu bývalo dřív a přidali jsme do tempa, což vidím jako obrovský posun dopředu.

Třetí utkání se Žilinou jsme bohužel nezvládli start. Zatápěli nám techničtí útočníci Žiliny, kteří svou zarputilostí dokázali vytvořit tlak a zvládat situace jedna na jedna. Díky hodně individuálním chybám v obraně jsme otáčeli stav z 1:4. Musím pochválit kluky, kteří dokázali zareagovat a navázat na předchozí utkání a začít diktovat tempo hry a dostat se do pohody po nešťastném začátku. Přibližně od půlky jsme již v utkání byli šikovnější, vytvářeli jsme si hezké fotbalové situace, dařili se nám správně řešit situace jedna na jedna jak v obraně, tak v útoku a soupeře jsme už k ničemu nepustili, proto zaslouženě kluci utkání zvládli 5:4.

Poslední utkání bylo s Plzní, kde nás čekal výborný soupeř a již jsme měli za sebou tři utkání v řadě s desetiminutovými pauzami mezi zápasy. Kluci, ale nedali na sobě únavu znát, rychlostí a chutí hrát jejich fotbal, soupeře přehráli 5:2. Opravdu nám tato akce sedla, klukům vycházely těžké fotbalové dovednosti, zachovali klid v koncovce, která nám dělá dlouhodobě problém, a přidali chuť prezentovat olomoucký fotbal.

Jako velkou výhru beru otočení utkání, kdy jde na nich prezentovat, že i kluci hrající za týmy větších měst jsou stejně staří, šikovní. Vše je jen o přístupu, nastavení v hlavách i doma ze strany rodičů, před takovou akcí a v neposlední řadě chutí kluků ukázat, co se u nás v Olomouci učí.

 
Sportovní třídy - další aktuality:

Starší žáci Sigmy uspěli na halových turnajíchStarší žáci Sigmy uspěli na halových turnajích
| 16.01.2020
Souhrn podzimní části sezóny U13Souhrn podzimní části sezóny U13
| 14.01.2020
Hodnocení podzimní části sezóny našich přípravekHodnocení podzimní části sezóny našich přípravek
| 20.12.2019
Sigma U12 zpříjemnila Vánoce dětem ve Fakultní nemocniciSigma U12 zpříjemnila Vánoce dětem ve Fakultní nemocnici
| 19.12.2019
Naše legendy předávaly zkušenosti mladým hráčůmNaše legendy předávaly zkušenosti mladým hráčům
| 05.12.2019
Benjamínci byli úspěšní na turnajích v Polsku i PrazeBenjamínci byli úspěšní na turnajích v Polsku i Praze
| 02.12.2019
Sigma pořádá turnaj žákovských týmůSigma pořádá turnaj žákovských týmů
| 21.11.2019
Žákovské týmy U15 a U14 odehrály poslední zápasy podzimuŽákovské týmy U15 a U14 odehrály poslední zápasy podzimu
| 18.11.2019
Žákovské týmy zakončily podzim výhramiŽákovské týmy zakončily podzim výhrami
| 12.11.2019
Žákovská mužstva dokráčela k vítězstvímŽákovská mužstva dokráčela k vítězstvím
| 28.10.2019OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná