Samoobslužná bezkontaktní a šetrná automyčka | Comfort Wapka Permanentní vstupenky na sezónu 2017/2018

Sigma B vyhrála přestřelku v Mohelnici

07.06.2017 / B tým

Poslední utkání soutěžního ročníku skončilo pro tým SK Sigma Olomouc B vítězně. Béčko dnes vpodvečer v Mohelnici o gól vedlo, pak o gól prohrávalo, aby výtečným vstupem do druhého poločasu rozhodlo o výhře. Vítěznou branku dal umístěnou střelou ze střední vzdálenosti záložník Roman Bala.

Sigma šla do zápasu s hodně mladou sestavou, v základu hráli čtyři starší dorostenci. A jeden z nich poslal po čtvrthodince hry hosty do vedení. Po centru Ambrozka zprava na zadní tyčce zakončoval Zifčák. Mohelnice se pak snažila nepříznivý vývoj zvrátit. A blízko k tomu měla ve 24. minutě, kdy střelu Fišary třelo břevno. Pak domácí potrestali chyby soupeře a po dvou trefách Hapala šli do kabin s jednobrankovým vedením.

Rozhodující po konečný výsledek zápasu byl úvod druhé půlky. Ten se béčku povedl náramně. Hned z první akce se po centru Surzyna trefil z voleje Voleský a bylo srovnáno. V 52. minutě vybojoval Ambrozek míč, vybídl dobrou přihrávkou Voleského, který trefil přesně – 2:3. A po hodině hry to bylo o dva. To se na hranici šestnáctky uvolnil Bala a trefil se hezky z levé tyčce. Po chvíli se domácím podařilo po standardní situaci snížit. To byl konec gólové přestřelky, béčko SK Sigma se tedy se sezonou rozloučilo vítězstvím.

„K mladým hráčům, na což jsme zvyklí, jsme ještě přiřadili hráče, kteří toho mnoho v sezoně neodehráli, moc v základní sestavě nebyli, v čele s brankářem Skývou. Přestože jsme takto nastoupili, tak kluci ze začátku asi soupeře zaskočili, ten si nejspíš myslel, že mužstvo v takovém složení bude slabší. Úvod zápasu jsme hráli velmi dobře, nicméně potom jsme si nechali vstřelit nedůsledností dvě branky,“ řekl trenér SK Sigma B Augustin Chromý. „V poločase jsem hráčům řekl, že do hry musí přenést takovou tu dravost a sílu, kterou máme v domácích zápasech. A to se podařilo, v úvodu druhé půlky jsme domácí zaskočili a utkání dokonale otočili. To byl klíč k úspěchu,“ podotkl.

FK Mohelnice – SK Sigma Olomouc B 3:4 (2:1)

Branky: 33. a 43. Hapal, 62. Fišara – 46. a 52. Voleský, 16. Zifčák, 58. Bala. Rozhodčí: Jahoda – Nováček, Fabeš. ŽK: Markovič, Fišara, Heidenreich – Zifčák. Diváci: 310:

SK Sigma B: Skýva – Surzyn, Kotouč, Juráš, Seibert – Vychodil (81. Schmidt), Ambrozek, Bala, Richter (75. Antwi), Zifčák (90. Kiška) – Voleský. Trenér Augustin Chromý. Asistent Ladislav Koutek.

Kluci ukázali svoji kvalitu, řekl ChromýKluci ukázali svoji kvalitu, řekl Chromý