Samoobslužná bezkontaktní a šetrná automyčka | Comfort Wapka Permanentní vstupenky na sezónu 2017/2018

Sigma rozstřílela Budějovice, má další body

08.04.2017 / A tým

Jasnou výhru a tři body dnes uhráli fotbalisté SK Sigma Olomouc. Hanáci zvítězili v Českých Budějovicích v duelu prvního se čtvrtým v tabulce přesvědčivě 5:2.

Sigma jela do jižních Čech bez dlouhodobých marodů Martina Šindeláře a Václava Vašíčka, po lehčích zraněních jsou stále mimo hru také Martin Hála a Jakub Vichta.

Hanáci chtěli v Budějovicích bodovat a pomalu ale jistě za svým cílem šli hned od začátku zápasu. V 7. minutě po akci zprava netrefil v tutové pozici míč Petr, vzápětí hlavičkoval Chorý nad. V 11. minutě střílel zpoza vápna Houska, rána mu celkem sedla, ale žel bohu trefil jen svého spoluhráče Chorého. Následná rána Petra skončila rohem. O pět minut později přistavil Chorý míč Petrovi, který o kousek minut pravou tyčku. Na druhé straně neměla olomoucká obrana kromě standardek mnoho k řešení, brankář Buchta v prvním poločase neměl na práci nic složitého. Ve 22. minutě se dostával do dobré pozice Zahradníček, ale místo střely ji chtěl ještě vylepšit, po obhození zadáka si ale hodně předkopl míč. Ve 26. minutě si Petr pohrál u branková čáry s dvojicí protihráčů, zprava nacentroval a po zakončení Plška měli domácí štěstí, že situaci ustáli jen s rohovým kopem. O devět minut později už šla Sigma do zaslouženého vedení. Plšek oklamal dva protihráče, přihrál podél šestnáctky a Chorý trefil levačkou k levé tyčce – 0:1. Ještě do přestávky Sigma náskok navýšila. V posledních sekundách prvního poločasu napálil míč pravačkou zpoza vápna Petr a bylo to 0:2.

Hned v úvodu druhé půlky to vypadalo, že domácí budou zlobit. Z první protiakce se jim totiž podařilo snížit. Ovšem během chvíle to zase bylo pro Sigmu v klidu. V 50. minutě sundal Kladrubský v pokutovém území Vepřka a rozhodčí odpískal pokutový kop. Ten bezpečně proměnil Plšek – 1:3. A po chvíli to bylo ještě veselejší, když se poprvé v soutěžním utkání d dresu Sigmy prosadil Manzia – 1:4. O tři minuty později přišla další kritická chvíle pro hosty. Táborský po souboji s Buchtou upadl a také Budějovice kopaly penaltu. Tu ovšem Buchta zneškodnil. Dvacet minut před koncem potom snížil na rozdíl dvou branek Táborský. Ovšem když vzápětí upravil po přihrávce Plška Buchvaldek na 2:5, bylo jasné, že body získá Sigma.

SK Dynamo České Budějovice – SK Sigma Olomouc 2:5 (0:2)

Branky: 46. Benát, 70. Táborský – 35. Chorý, 45. Petr, 50. (pen.) Plšek, 52. Manzia, 70. Buchvaldek. Rozhodčí: Matějček – Vlček, Flimmel. ŽK: Křížek. Diváci: 792.

SK Sigma: Buchta – Sladký (28. Manzia), Škerle, Radakovič, Vepřek – Zahradníček, Houska, Plšek, Falta – Petr (65. Buchvaldek), Chorý (76. Yunis). Trenér Václav Jílek. Asistent Ladislav Onofrej.

Střely na: 4:8
Střely vedle: 2:4
Rohy: 9:8
Fauly: 6:9
Ofsajdy: 3:0

Byl to pro nás poučné utkání, řekl trenér JílekByl to pro nás poučné utkání, řekl trenér Jílek