Sigma zvítězila v Gliwicích

08.07.2017 / A tým

Tým SK Sigma Olomouc dnes zvítězil v přípravném utkání v Gliwicích. Hanáci po prvním poločase s Piastem prohrávali, ale ve druhém po gólech Tomáše Zahradníčka a Michala Surzyna zvítězili.

V olomoucké sestavě chyběli pro lehčí zdravotní potíže Martin Sladký, Martin Hála, Jakub Plšek, Tomáš Chorý, Roman Polom, Michal Obročník a Jiří Texl, také dlouhodobí marodi Štěpán Spurný a Václav Vašíček. S týmem stejně jako ve středu do Žiliny cestoval pravý obránce Michal Surzyn.

Sigma hrála v tomto týdnu druhý zápas, který byl pro jejího soupeře generálkou. A tentokrát do něj nevstoupila tak dobře, jako ve středu v Žilině. V Gliwicích Hanáci rovněž nezačali špatně, ale po čtvrthodince hry inkasovali z brejku. A museli dohánět. V 17. minutě Moulis z přímého kopu těsně přestřelil. Po půlhodině hry byl v dobré palebné pozici Vepřek, ale jeho střelu zblokoval protihráč. V závěru poločasu si domácí brankář poradil se střelou Linharta. V prvním poločase ale hosté nebyli tolik aktivní, směrem dopředu se nedařilo mnoho akcí dohrát do finále.

To se změnilo ve druhém poločase, ve kterém měla Sigma převahu. A byla nebezpečnější než před přestávkou. Po hodině hry neuspěl Romero, ránu Kalvacha pak srazila obrana na roh. V 71. minutě vyboxoval brankář Piastu bombu Zahradníčka zblízka. No a potom už se stav změnil. Po rychlém protiútoku trefil krásně k pravé tyči Zahradníček – 1:1. A dvanáct minut před koncem šla Sigma do vedení. Bylo to po akci krajních obránců. Jemelka nacentroval zleva a na zadní tyčce zakončil z voleje Surzyn – 1:2. V 85.minutě bylo blízko k třetí brance, Zahradníček trefil z přímého kopu břevno nad pravou šibenicí.

„V prvním poločase bylo vidět, že jsme tahali nohy, únava po středečním utkání i tom cestování se trošku projevily. Dostávali jsme se do toho hodně pomalu, první poločas nebyl dobrý. Ve druhém, soupeř také vystřídal, jsme byli jasně lepší a zaslouženě jsme utkání otočili a zvítězili,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek.

Piast Gliwice – SK Sigma Olomouc 1:2 (1:0)

Branky: 15. Bukata - 72. Zahradníček, 78. Surzyn.
SK Sigma: Buchta – Štěrba (46. Surzyn), Škerle, Jemelka, Vepřek (46. Falta) – Zahradníček, Houska (60. Antl), Kalvach, Buchvaldek (46. Radaković), Moulis (46. Romero) – Linhart (46. Manzia). Trenér Václav Jílek.

| 23.09.2017
Bylo to dobré utkání i pro diváka, řekl JílekBylo to dobré utkání i pro diváka, řekl Jílek
Sigma má další body, zápas rozhodl PlšekSigma má další body, zápas rozhodl Plšek