Aktuality

27. kolo: Sigma hraje doma proti Frýdku

27. kolo: Sigma hraje doma proti Frýdku

09.05.2017 / A tým

Tým SK Sigma Olomouc má čtyři kola před koncem soutěžního ročníku jistý postup do první ligy. A v závěru sezony chce ještě splnit další z cílů – zakončit sezonu na prvním místě. Ve středu 10. května hrají Hanáci doma na Andrově stadionu proti Frýdku-Místku, duel bude začínat v 17.00.

Sigma má zásadní cíl splněný, ovšem i přesto chce dohrát zbývající zápasy sezony na 100 procent. Postupové mírné oslavy končí, tým čeká další mistrovské utkání. „Byl bych nerad, kdybychom do utkání vstoupili v modu oslav. Kluci dostali poměrně dlouhé volno, pak jsme měli tři dny, abychom se na utkání připravili. Nemyslím si, že by to měl být nějaký velký problém. A s blížícím se zápasem se koncentrace hráčů zvýší,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek. V závěru sezony už může dát větší šanci hráčům, kteří nebyli tolik vytížení. „Máme i možnost vyzkoušet nějaké alternativy, nemyslím si, že by hráči nebyli hladoví po tom, abychom uspěli. Pořád máme motivaci v podobě prvního místa, které bychom také chtěli potvrdit co nejdříve,“ uvedl Jílek.

Tým Frýdku-Místku převzal v minulém týdnu olomoucký trenér Leoš Kalvoda. „O to větší motivace to pro Frýdek nejspíš bude. Nezvládli o víkendu utkání se Sokolovem tříbodově, jsou namočení v pásmu sestupu. Takže nás z tohoto pohledu nečeká nic jednoduchého,“ řekl Václav Jílek. „Ale to nás nečekalo ani v předchozích utkáních. Hosté prostě můžou mít motivaci navíc, Leoš naše hráče dobře zná, ale my bychom nechtěli nic měnit na způsobu hry, který dlouhodobě hrajeme,“ podotkl Jílek.

Hanákům se postupně vyprazdňuje marodka. „Nejblíž tomu je Šimon Falta, počáteční trénink v pondělí už absolvoval i Lukáš Buchvaldek, v přípravě už je také Martin Hála. Lze očekávat, že někdo z nich už bude připravený, jestli to bude od začátku, nebo jako střídající hráč, to uvidíme,“ řekl Jílek.

Hrát nemůže Bidje Manzia, který dostal za červenou ze Znojma stopku na jeden zápas. Chybět budou dlouhodobí marodi Martin Šindelář a Václav Vašíček.

Počasí
Podle serveru chmi.cz by mělo být v den zápasu polojasno, na severu oblačno přechodně až zataženo, ojediněle mrholení. Nejvyšší teploty 11 až 14 °C, na horách 3 až 7 °C. Mírný jihozápadní vítr 2 až 6 m/s. Rozptylové podmínky: v noci a ráno místy mírně nepříznivé, přes den dobré.

Novinky ve Fanshopu
Ve Fanshopu si můžete zakoupit plno Sigmáckých suvenýrů, jako již tradičně. V prodeji jsou nové jarní dresy nebo nové šály. A mnoho dalších nových skvělých Sigmáckých věcí! Takže se stavte ve Fanshopu, případně se podívejte na náš e-shop.

Stadion otvíráme hodinu před zápasem
Na utkání budou v provozu tribuny západ a východ. Naši fanoušci vozíčkáři mají místa tradičně na tribuně jih, případně vyhrazená u hrací plochy, vstupem přes vchod pro media. Brány stadionu otvíráme hodinu před výkopem. POZOR! Přijďte na stadion s dostatečnou časovou rezervou, kapacita vstupu na tribuny není neomezená. Tak na to myslete, ať nepřijdete o začátek.

Vstupenky
Lístky jsou v prodeji v klubové prodejně Fanshop a také v síti Ticketportal, stojí 80 korun na kryté a 60 korun na nekryté sezení. Fanshop má otevřeno ve všední dny o 10 do 17.00. Pokladny budou otevřeny v dostatečném počtu hodinu a půl před zápasem.

Zápasový bulletin
Na fotbale si nezapomeňte koupit zápasový bulletin. Stojí dvacku. V zápasovém magazínu najdete obvyklé info o dění v SK Sigma Olomouc, rozhovory s trenérem a hráči, spoustu statistik, na plakátu je tentokrát Bidje Manzia. A další část jarní soutěže o permici.

Parkování
Pokud na utkání cestujete osobním automobilem, pamatujte na to, že přímo před stadionem nezaparkujete. Využijte parkovacích ploch v okolí stadionu – před halou UP, na travnaté ploše vedle kolejí E. Rošického, před poštou v Ladově ulici nebo u letadla v Legionářské ulici.

Soutěže – vyhrávat můžete i vy!
- Bruk Pizza Bar věnoval 1 pizza tolar na konzumaci 1 pizzy dle vlastního výběru. Při utkání vyfotíme jednoho diváka, který je v dalším bulletinu zveřejněn a pak si stačí jen pro tolar přijít.

Pravděpodobné sestavy
SK Sigma Olomouc:
Buchta – Štěrba, Škerle, Radakovič, Vepřek – Zahradníček, Plšek, Houska, Falta – Petr, Chorý. Trenér Václav Jílek.
Frýdek-Místek: Mihálek – Ilko, Klabník, Literák, Švrček – Berežný - Hykel, Šichor, Šumský, Slaninka – A. Ševčík. Trenér Leoš Kalvoda.

Utkání SK Sigma Olomouc – MFK Frýdek-Místek se hraje ve středu 10. května od 17.00 (rozhodčí Jana Adámková – Petr Caletka, Jiří Polák). Nezapomínejte, že fotbal je nejhezčí přímo na stadionu!
A tým - další aktuality:

Předprodej na další zápas Sigmy je v plném prouduPředprodej na další zápas Sigmy je v plném proudu
| 16.10.2018
Šimona Faltu trest nemineŠimona Faltu trest nemine
| 12.10.2018
Záložníci Kalvach a Texl prodloužili smlouvyZáložníci Kalvach a Texl prodloužili smlouvy
| 12.10.2018
Určitě se už cítím lépe, řekl ŠtěrbaUrčitě se už cítím lépe, řekl Štěrba
| 12.10.2018
Víkendový program týmů SK SigmaVíkendový program týmů SK Sigma
| 12.10.2018
Sigma jde k disciplinární komisiSigma jde k disciplinární komisi
| 11.10.2018
Kalvach: Věřím, že na to navážemeKalvach: Věřím, že na to navážeme
| 10.10.2018
Sigma podpořila Den lidí bez domovaSigma podpořila Den lidí bez domova
| 10.10.2018
Sigma podpoří Den lidí bez domovaSigma podpoří Den lidí bez domova
| 08.10.2018
Dopoledne SK Sigma na ČajkárněDopoledne SK Sigma na Čajkárně
| 08.10.2018OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná