Zaslouženě jsme utkání otočili, řekl trenér Jílek

09.07.2017 / A tým

Trenér SK Sigma Olomouc Václav Jílek mohl být po sobotním přípravném utkání spokojený. Jeho tým se do druhého těžkého přípravného zápasu rozjížděl trošku pozvolněji, ale nakonec dokázal v Gliwicích nad Piastem zvítězit 2:1. Pro domácí šlo o generálku před stratem polské Ekstraklasy. „Dokázali jsme zvítězit, cením si hlavně toho charakteru, že jsme druhý poločas za vítězstvím šli,“ řekl trenér Václav Jílek.

Jak hodnotíte utkání v Gliwicích?
V prvním poločase bylo vidět, že jsme tahali nohy, únava po středečním utkání i tom cestování se trošku projevily. Bylo v tom to cestování, noční příjezd, měli jsme dva a půl dne do dalšího zápasu, kluci to ve středu odpracovali, hráli jsme na umělce, on to všechno sebere energii. Dostávali jsme se do toho hodně pomalu, si myslí. První poločas nebyl dobrý, bylo tam málo pohybu, aktivity, řešení, které jsme tam měli, nevedlo vůbec k ohrožení branky. Ve druhém, beru v potaz, že soupeř také vystřídal většinu sestavy, jsme byli jasně lepší a zaslouženě jsme utkání otočili a zvítězili.

Ještě jste navíc dali dvě pěkné branky.
Jsou to věci, které po hráčích chceme. Jsme hlavně rád, že to koresponduje s tím, co si říkáme, že bychom chtěli hrát. To znamená po zisku míče rychlý přechod, rychlé doplnění a rychlé zakončení, snahu o přímočarost. To se povedlo dvakrát, ještě bonusově pro Surzyho, který ten poločas zvládl velmi dobře, navíc dal gól. Pro nás to je zase dobrá informace.

V čem byl další zápas se silným soupeřem zase poučný?
Myslím si v první řadě, že Piast už nejsou ty Gliwice, jako byly před dvěma roky. Když hráli o titul, pak o kvalifikaci v Lize mistrů, tak to mužstvo bylo jiné a bylo výrazně silnější. Čekal jsem od soupeře větší aktivitu, že budou chtít v generálce na krásném stadionu v dobrých podmínkách trošku víc kousat. Víceméně hráli z bloku, spoléhali jenom na brejky. Což jim jednou vyšlo, když jsme dobře nezabezpečili prostor. Poučné to utkání bylo hlavně z toho pohledu, že polská liga má nějakou kvalitu, určitý zvuk, Gliwice jsou tradiční účastník. Dokázali jsme zvítězit, cením si hlavně toho charakteru, že jsme druhý poločas za vítězstvím šli.