15. kolo SK Sigma Olomouc vs. AC Sparta Praha Sleva -10% pro fanoušky

Bylo to o efektivitě, tu jsme neměli, řekl Jílek

09.08.2017 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc splnili postupovou povinnost a v domácím poháru postupují dál. Hanáci ve 2. kole MOL Cupu zvítězili v Hlučíně 3:1 po prodloužení, trenér Václav Jílek ovšem moc spokojený nebyl, dobře věděl, že jeho tým tentokrát nepodal ideální výkon.

Jak hodnotíte utkání v Hlučíně?
Bylo to trápení, ale pohárová utkání taková velmi často bývají. Protočili jsme deset hráčů, pak tam ta souhra samozřejmě trošku vázla. Soupeře musím určitě pochválit za bojovnost a houževnatost. A pak to bylo o efektivitě, tu jsme neměli. Šance jsme si vypracovali, nebylo jich teda tolik, ale bohužel. Nakonec rozhodla penalta, která nás vrátila do hry. Ale i takové zápasy jsou, protrápili jsme se k postupu.

V pohárovém utkání nastoupili hráči, kteří nebyli tolik vytížení. Jak se vám někteří líbili nebo naopak?
Individuálně to hodnotit nebudu, myslím, že to nebylo dobré jako celek. Nebylo to tak, že by z toho někdo vyloženě vypadl a byl horší než ostatní, takhle to nelze brát. Na druhou stranu nikdo nebyl výrazně lepší. Prostě jako tým jsme nepodali odpovídající výkon. Ale je to pro nás pro všechny poučení do dalších zápasů.

Trenér Václav Jílek po pohárovém utkání

Pozitivní je, že hrály také letní posily Zdeněk Linhart, Michal Obročník a Roman Polom, ti se pomalu dostávají do herní pohody.
Asi kdybychom měli hledat pozitiva, tak to bude jedno z mála toho zápasu. Že zvládli určitou zápasovou praxi. Byť třeba Obro už toho měl plné zuby, proto šel dřív dolů. Roman Polom to se Zdeňkem Linhartem zvládli včetně prodloužení, takže to je pozitivní. Na druhou stranu bych od obou hráčů očekával lepší individuální výkon, takže je tam pořád co zlepšovat.

Po sobotě se opět střelecky prosadil Pavel Moulis, to je možná také pozitivum.
Je to jedině dobře. To utkání rozhodl. Ale jinak ten zápas povedený nebyl, díku bohu, že jsme postoupili.

Sigma vs. Sparta – už se plní i sever!Sigma vs. Sparta – už se plní i sever!